Blood Shot (2013)

Ono už načrtnutí děje dává tušit, že to bude blbost, ale tahle blbost je ze škatulky těch zábavných. Sympatický upír-vazoun ve vládních službách jde po islámských teroristech a v patách má tak trochu smolařského poldu, který se ho snaží stůj co stůj zabít, což mu vůbec nejde. Má to slušné tempo, svižnou akci, lehký nádech humoru a pohodové obsazení a to je vlastně víc, než jsem čekal. Možná i proto jsem se bavil mírně nadprůměrně. 60%

Poslední z Furlongů (2011)

Námět vypadal hodně dobře a mohl z toho být obystojný myst- thriller, ale madam Merlet z Hideaways udělala upocenou love story dvou mimoňů, kteří po většinu stopáže čuměli jak kdyby jim ulítly včely. 10% za úsměvný začátek.

F jako fotři (2011)

O tom, jak ideálně namixovat punk a rodičovství, se tu rozpovídala pěkná řádka punkových legend od Pennywise přes Red Hot Chili Peppers až po Rancid či Total Chaos. Kromě toho, jak se jim to daří či nedaří, se mnozí z nich rozpovídali i o svém dětství či o tom, že živit se v současné době punkovou muzikou není žádný med. narvané skvělou muzikou, úsměvné, někdy i dojemné, ale hlavně strašně zábavné. 90%

Přízrak zmizelé (2013)

Tohle už tu několikrát bylo, ať už se jedanlo o Gothiku nebo Pod povrchem. Silně nesympatickou a těhotnou buchtu straší silně nestrašidelné strašidlo a ona musí pátrat po tom, kdo ho zabil. Bez atmosféry, bez lekaček a průhledné jak řízek ve školní jídelně. 10%

Heartless (2009)

Zvláštní faustovské zamyšlení nad původem bezuzdného násilí. Bohužel jsem měl porblém s postavou Jima Sturgesse. Ne že by dotyčný hrál špatně, ale já prostě nemám rád uťáplé a narušené outsidery, kteří si pomalu nedokážou říct v sámošce o rohlík, co se mávnutím kouzelného proutku promění v pravý opak. Tady sice ta proměna nebyla tak radikální a vlastně spočívala jen v nově nabytém sebevědomí, ale než přišla, byl Jamie nesnesitelný. Tedy skoro do půlky filmu. Ale pak film nabral otáčky, bavil a potěšili i herci a o to víc mě mrzelo prvních 45 minut. 60%

Catastrophe (2015) (seriál)

Často hodně obhroublý a typicky britský humor s hromadou nadávek, ale i když si oba hlavní představitelé nadávají do zmrdů a mrch, báječně jim to šlape a tvoří takřka ideální pár. Je tady hrotně cítit, že Sharon Horgan a Rob Delaney napsali ty role vyloženě pro sebe, což je pro seriál obrovské plus. Ale něco do sebe mají i vedlejší postavy, či spíše postavičky, jimž jednoznačně dominuje Chris. Jeho popis porodu mě málem shodil ze židle a mnozí zastánci teorie, že se jedná o nádherný a neopakovatelný zážitek, museli skončit na kapačkách. 85%

Nové světy (2014) (seriál)

Historické filmy a seriály mám hodně rád, takže jim dokážu ledacos odpustit, ale tady jsem trošku na rozpacích. Nevadily by mi ani tak historické boty, kterých se tvůrci dopouštějí, ale co bylo naprosto nesnesitelné, bylo to černobílé rozdělení. Ať už se děj odehrával za mořem nebo v Anglii, pokaždé to byl boj hodných utiskovaných proti odporným tyranům. A nutno dodat, že hodní byli fakt ultraklaďáci a tyrani záporáci takového kalibru, že by se u nich Frank z Tenkrát na Západě a celá Temná strana síly mohli učit. A to mi vlastně celou minisérii ne úplně zkazilo, ale určitě tak středně otrávilo. A je to škoda, protože výprava byla super, těch pár srážek s Indiány se podařilo, atmosféra stuartovské Anglie potěšila a navrch měli filmaři šťastnou ruku při obsazování. Jenže............ 55%

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Walking Dead mě ze začátku bavilo, ale postupem času jsem seriál odpískal, protože to bylo pořád dokolečka to samé a příliš nechápu, že jsem čekal od prequelu něco jiného. Každopádně nedočkal jsem se. Epidemie udeřila, lidé propadají panice a my sledujeme osudy jedné nepříliš funkční famílie, kterou by asi nastávající situace měla stmelit. Takže klišé jako prase, postavy spíš nesympatické, nebo úplně na pěst (Frank Dillane) a ataky zombie sice na úrovni, ale zase nic, co bych už neviděl jinde. Jo kdyby to byl film-prequel, tak by to byla jiná, ale se seriálem čas trávit určitě nehodlám. 30%

Dust of War (2013)

Na mě to působilo tak, že parta filmařských nadšenců sehnala všechny kámoše, kámoše kámošů, do klobouku vybrali pár doláčů, na vrakáči dali dohromady pár šlupek, který naplnili kdejakou veteší, co se jim válela ve sklepě, cestou někde v hospodě nabrali Tonyho Todda a vyrazili si do Jižní Dakoty natočit svoje vlastní malý postapo. A povedlo se. Mad Max byl hodně cejtit a jakkoliv jsem vegetolovi nevěřil, byl přítomen i Terrence Malick a to víc než příjemně. Poradit si takhle s tak malým rozpočtem zaslouží poklonu. 65%

Contracted: Phase II (2015)

Zatímco v předešlém díle se rozpadala ona, tak tady se rozpadal on. Co se týče samotné přeměny, tak tady opět nebylo co vytknout, ale tvůrcům bylo jasné, že jen zkopírovat jedničku by asi nestačilo. A tak to řízli klasickým zombie béčkem a začali se pídit po původci nákazy. Jestli to byl dobrý nebo špatný nápad nedokážu zcela jistě říct, ale faktem zůstává, že dvojka sice nepůsobí jako parazit na úspěšném prvním filmu, ale zároveň nedosahuje jeho kvalit. 50%