Špión (2015)

Melissa McCarthy ja strašná, špatná, nesnesitelná a navrch příšerná. To, že tenhle film s ní v hlavní roli není strašný, špatný, nesnesitelný a navrch příšerný mají na svědomí její spoluhráči, kteří se na poměrně omezeném prostoru snažili napravit výsledný dojem. Částečně se jim to podařilo, ale bohužel nechutná hrošice jejich snahu s větším úspěchem sabotovala. A přitom stačilo tak málo, aby ze Spy byla hodně dobrá špionážní komedie. Chtělo to jen vynechat fórky typu "našla jsem telefon nepřítele a on tam má fotky svýho ptáka, hahaha", kterých tu bylo fakt moc a samozřejmě vyměnit slonici za kohokoliv jiného. I Cameron Díaz by to tady zvládla lépe a to už je co říct. 40%

Let's Kill Ward's Wife (2014)

Na tohle se koukalo dobře. Wardova manželka byla přesně ten typ ženský, která si za to, že je kráva, opravdu smrt zaslouží a reakce na to všech zúčastněných je jeden z nejlepších momentů celého filmu. Ale zbavování se těla a stihomam ze souseda policisty mají taky něco do sebe. Milovníci gagů si tady na své sice nepřijdou, ale vzdor námětu je Let's Kill Ward's Wife filmem, ze kterého čiší dobrá nálada. Mimochodem povedený casting tady připomíná rodinnou sešlost a to ještě v hereckém výčtu nejsou uvedeny dcera Jamese Carpinella a Amy Acker Ava a třetí ze sester Dominczykových Veronika. 70%

Firewall (2006)

Průměr, který neochromí, ani neurazí. Průhlednou zápletku a dalšího Fordova protivného správňáka vyvažuje celkem solidní tempo a Bettanyho záporák, který mě, i přes určité rezervy, docela bavil. 55%

Mørke sjeler (2010)

Docela zajímavá (ne)zombie záležitost, kde zombíci nětouží po lidských mozcích či jiných částech těla, ale jejich hlavním cílem je vás pozvracet. Laciný vizuál mi tady vůbec nevadil a naopak se sem docela hodil a atmosféricky film dokázal vytěžit z minima maximum. Příjemné překvápko. 60%

Je prostě báječná (2014)

Tenhle typ komedie mi vyhovuje. I když se to motá kolem prostitutek a nevěr, Bogdanovich se vyhnul přisprostlým vtípkům a trapným sexuálním narážkám a pojal téma "kdy a kde kdo s kým" jako konverzačně situační veselohru, kterou občas proložil pořádnou fackou, která pokaždé sedla. Některé scénky, jako třeba ty v italské restauraci a na jevištii, byly vyloženě lahůdkové. Herecky bez chybičky a asi nebudu jediný, koho hodně překvapila Imogen Poots, ale nezklamala ani osvědčená jména. Třeba Jennifer Aniston je s přibývajícím věkem lepší a lepší. Škoda, že podobných komedií je jako šafránu.85%

Hra na utrpení (2008)

Tři povídky, které, kdyby byly jen lehce rozpracovanější, by fungovaly i samostatně a nemusely by se slévat v jednu, což filmu kapánek uškodilo, protože zpětně mi to občas nedávalo smysl. Navíc zápletka, byť vcelku ohraná, tady byla už trošku přes čáru. Ale i tak se na to koukat dalo, protože díky povídkovému formátu se pořád něco dělo a navrch tu učinkovala trojice hezkých holek na čele s Katheryn Winnick a zejména díky ní se občasné scénáristické boty daly skousnout. 55%

Lost After Dark (2015)

Snaha o poctu osmdesátkovým slasherům zrovna dvakrát nevyšla, ačkoliv u mě je to způsobené i tím, že tomuhle údobí zrovna dvakrát neholduji. Nevadil mi grindhouse formát, nevadili mi herci, ale co mě strašně vytáčelo bylo to sáhodlouhé představování aktérů, které zabralo takřka polovinu stopáže. Když člověk přihlédne k tomu, že všechny postavy jsou modelové, je půlka filmu naprosto zbytečná. Když to pak vrahoun rozjel, tak to docela šlo, ale té pachuti z první části mě nezbavil ani náhodou. 30%

Charlieho farma (2014)

A tohle se mi líbilo. Sun sice zachovává všechna pravidla hixplotationů, ale narozdíl od bratrských projektů dokázal zábavně podat i čas, který předcházel samotnému řádění zdegenerovaného vidláka. Navíc měl k ruce i celkem sympatické osazenstvo, což platí i pro obvykle na dně se plácající Taru Reid. Narozdíl od Daddy's Little Girl to mělo koule i gore, které bylo velmi výživné a povedl se i hlavní záporák Charlie, což byl mazlík k pohledání. A konečně si cením i toho, že se drtivá většina rubaček neodehrávala výhradně ve tmě za asistence splašené kamery. Takhle by to šlo. 80%

Válečná banda (2015)

Lundgren, Rourke a Goss vs. náckové. Když si to člověk řekne takhle, tak to společně s námětem vypadá na docela slibnou béčkovou variaci na Špinavce. Ale realita je bohužel někde jinde. War Pigs nemají nic, co by měl válečný film mít. Akce příšerná, postavy absolutně nezajímavé a ta troška umělé krve společně s mizernými efekty to nahoru také dvakrát netáhli. Jediné, co si z toho člověk vezme je zjištění, že z Rourkea je už celkem solidní kreatura, která nemá s homo sapiens už nic moc společného. Za Dolpha 10%.

White Settlers (2014)

Ono být Anglán a stěhovat se do Skotska zase nemusí být tak úplně na bednu, jak se zdá. Teda pokud narazíte na fandy Rangers. Jenže místní chlapci evidentně stranili Celticu a podle toho se k docela sympatické manželské dvojici chovali. Mix home invasion a lesních naháněček, který se zarytě drží žánrových pravidel, ale zase ne tak úzkostlivě, aby diváka otrávil. Vedle herců a solidního napětí je příjemná i stopáž, takže i když je White Settlers filmem, na který do zítřka zapomenu, jsem relativně spokojen. 60%