Hon na žraloka (2015)

O žraloka tu moc nejde a děj se spíš soustředí na bruslení hlavního hrdiny mezi padouchem, ještě větším padouchem a krasavicí, ale mě to ani tolik nevadilo. Hlavní hrdina je sice poleno, jehož netalent by se mohl vystavovat, ale ta prkenná snaha baví. Navíc Erica Cerra je k sežrání a Imhotep tady zase řádí, ačkoliv už to není co za mlada. Překvapivě funguje i, byť občas křečovitý, odlehčený tón a pobaví závěrečná povinná bitka s parybou. Celkově překvapivě koukatelné céčko. 50%

Chuligáni (2010)

Taková klasika o tom, jak mladý, nadaný, ale tradičně uťáplý kluk propadne špatným vlivům a stává se z něj obávaný násilník. Na mě to bylo příliš studené. Rozumím tomu, že spousta outsiderů sní o tom, jak někomu rozbijou držku a stanou se v partě uznávanou osobností, ale tady mi ty pohnutky nepřišly dostatečné a ten přechod na mě příliš nezapůsobil. Naopak mi sedla syrovost a brutalita, která sice nebyla tak explicitní, ale o to víc působila důvěryhodněji. Sedli mi oba představitelé Johna a i celkově se casting docela povedl. To závěrečné hledání správné cesty bych oželel, ale dalo se přežít. Škoda, že to Mullan trošku nezkrátil, ale i tak se jedná o celkem zajímavou záležitost. 60%

Nesmrtelný (2015)

Nápad byl dobrý a ačkoliv těch přenosů osobností do jiného těla už tu byla hromada, tohle působilo celkem neotřele. S tempem to bylo o maličko horší, což bylo dáno i trochu přetaženou stopáží. Akce průměrná, ale o té to tady zase tolik není, takže nemůžu říct, že bych byl v tomto ohledu zklamán. Obsazení vedlejších rolí v pohodě, ale Reynolds byl v tomhle případě trochu šlápnutím vedle a jeho projev nudil. Ale zase ne tolik, aby mi celý film otrávil. 60%

Pohádka pohádek (2015)

Ano, takhle nějak vypadaly dříve pohádky. Na jedné straně plné kouzel, pohádkových bytostí, králů a královen či hlubokých citů a na té druhé spousta tragédií a hororových scén. Garronemmu se to podařilo vystihnout takřka dokonale. Měl k ruce solidní herce, osvědčeného skladatele Desplata a v Itálii si vybral ty nejkrásnější kouty, do kterých své tři vzájemně propletené příběhy zasadil. Jeden z nejoriginálnějších pohádkových počinů vůbec. 85%

Projekt Černá Voda (2015) (studentský film)

Jak FF nesnášim, tak tohle se mi líbilo. Do žánru to samozřejmě nic nového nepřináší, ale přece jen se tady lépe daří pracovat s kamerou, takže při každém neroztřeseném záběru do lesa, a že jich kupodivu bylo, člověk s napětím čeká, co na něj vybafne. Notabene to prostředí našich lesů je člověku blízké, takže si snadno dokáže představit, že se mu něco podobného děje za chlaupou, takže jestliže jsem ještě loni chodil na houby ráno takřka za tmy, tak teď už nebudu. Co se samotných holek týče, tak je zřejmé, že dialogy jsou improvizace, ale na druhou stranu když se rozhodnu honit s kámošem bubáka, určitě si nebudeme každou větu plánovat. Navíc je vidět, že díky stylu natáčení se děvuchy místy opravdu hodně bály a tudíž se i chovaly adekvátně k situaci. Nejsme tak svědky protivného amerického ječení, ale spíše vystrašeného šeptání. Suma sumárum student Česák světu ukázal, jak se správně točí found footage. 85%

Claustrofobia (2011)

Konečně hrdinka, které se bez výhrad fandit a jejíž jekot neleze na nervy. Oproti ní padouch na nervy leze, ale takovým tím správným způsobem a nakonec člověk i chápe, proč to všechno dělá. I přesto, že se odehrává vesměs ve sklepě či v bytě nad ním, má film hodně solidní tempo, takže se v něm ztratí i těch pár zakopnutí, která podobně laděným thrillerům/hororům patří. Za mě velká spokojenost. 80%

MI-5: Vyšší dobro (2015)

Špionážní rutina, ve které je ex-agent MI5 povolán zpátky do služby a kromě nahánění bývalého nadřízeného řeší i krtka uvnitř tajné služby. Průhledné až běda, protože vynašeč se dá objevit celkem záhy, ale má to celkem solidní tempo, pořád se něco děje a vzdor tomu, že se scénářem si nikdo mozkové závity příliš nenamáhal, dokáže film bavit. Herecky dobré, ale Kit Harrington hraje bastarda ze Zimohradu i tady a začínám toho kluka podezírat, že nikoho jiného ani hrát neumí. 60%

Hellions (2015)

Nějak mi to nedávalo smysl. Teda nejdřív trochu jo, protože těhotná holka, co jí o Halloweenu strašej podivní koledníci, není na pochopení příliš složitá. Ale když se začínala proplétat realita s halucinacemi a já nebyl schopen rozlišit co je co resp. jestli je to celé halucinace, nebo halucinace v halucinaci, či je to realita, šel film pomalu do kopru a přestal mě bavit. A konec mi také zrovna nepomohl. Atmosféra dobrá, obrázky místy vynikající, herci také v pohodě, ale díky té absolutní nekompaktnosti víc než 40% nevypotím.

Zoo (2015) (seriál)

Už sám nápad byl super. Nejenže se zvířata´chovají nepřirozeně agresivně, ale útočí koordinovaně a ač si tvůrci museli vystačit se skromnějším rozpočtem, zvířecí ataky byly povedené, napínavé a seriál se nebál ani nějaké té krve navíc. Svižný byl i sám příběh, kdy se pětice lidí různého zaměření vydává na cestu za lékem, přičemž jim v cestě stojí nadnárodní společnost i tajné služby, které sledují vlastní cíle. A co se povedlo asi nejlépe, byl casting. Ani jednomu z herců není co vytknout a jako chlapa mě potěšila účast té hezčí Angeliky Nory Amezeder a Kristen Connolly, pro kterou mám slabost už delší dobu. Vůbec bych se nezlobil za další řadu. Už jen proto, abych se dozvěděl, co následovalo po finální scéně. 80%

Paní Bovaryová (2014)

Flaubertův román je nuda a film mu nezůstává nic dlužen. Jo, jasně, ono je to o holce, co má na venkově dlouhou chvíli a proto začne vyvádět, takže člověk nemůže čekat strhující děj, ale přeci jen dívat se dvě hodiny na životem otrávenou ženskou, to je trochu moc. Mia Wasikowska se snaží a dá se říct, že jí jako jedinou šedivé okolí nestáhlo do průměru, ale v tomhle případě to nestačí ani náhodou. 30%