Bloodsucking Bastards (2015)

Ze všeho nejvíc to na mě působilo jako nemastný neslaný americký pokus o suchý anglický humor. A je to škoda, protože upírská tématika patří k mým oblíbený, herci byli fajn a ta trocha řezničiny měla také něco do sebe. Jen to šlo všechno okolo mě velkým obloukem. Netvrdím, že jsem se ani jednou nezasmál, ale čekal jsem mnohem víc. 40%

Země zítřka (2015)

Příjemná disneyovská blbákovina o tom, jak děti a dospěláci zachraňují svět. Je to barevné, trikově vymazlené a od všech přítomných celkem solidně zahrané, což platí především pro představitelku futuristické holčičky, která mě bavila. Cílová skupina jsou děti do dvanácti let, takže jsem z filmu nijak zvlášť nejuchal, ale i tak jsem se ty dvě hodiny docela bavil, což jsem rozhodně nečekal. 60%

Amnesiac (2015)

Když přišla se závěrem pointa, tak jsem si říkal, že to zase nebylo tak špatně vymyšlené, ale zpracování se nepovedlo. Ono když už se chce člověk víc soustředit na psychopatickou stránku věci, nejen že to musí umět, ale musí si zvolit do role mešuge vhodnou herečku a Polish v tomto případě neoplýval ani talentem, ani šťastnou volbou. Kate Bosworth nahodí na začátku výraz "jsem totální magor", který jí na tváři zamrzne a až do konce nezmizí. Bentley ani nemusel vstávat z postele, aby viděl, že má co do činění s bláznem. Ale to by vzal film hodně rychlý konec a tak se oběť nezajímavě motá po baráku a objevuje důkazy o labilitě své partnerky, v čemž se mu ona čas od času snaží zabránit, ale protože neumí udělat uzel, moc se jí to nevede. Tomu všemu chybí navíc i tempo a alespoň špetka napětí. Naprostá zbytečnost. 15%

Hidden (2015)

I když byla klaustrofobická atmosféra podzemního krytu vydařená a ani hercům nebylo co vytknout, první polovina se mi strašně táhla a bylo mi celkem záhadou, proč má Hidden tak vysoké hodnocení. Vysvětelní mi dala druhá část, která neměla chybu ať už se to týká akce, napětí nebo samotné pointy, která mě docela překvapila. Vydařený byl i vizuál, kdy temnota přítomnosti kontrastovala s barevnými flashbacky z doby před nákazou. Slušná práce. 75%

Eden (2014)

Pád do moře letadla plného čutálistů přežije patnáct lidí, kteří uvíznou na malém ostrově. Netrvá to dlouho a všichni se začnou chovat jako hovada, což by se mělo připsat vypjaté situaci s nedostatkem vody a jídla, ale bylo to spíš proto, že všichni zúčastnění byli idioti. Nesympatické a hloupé postavy se tu bezdůvodně tloukly, uzavíraly frakce, vyšukávaly (byly tu i dvě holky) a tak podobně. A protože to byli fotbalisti, občas utrousili cosi o důležitosti týmu, na což stejně všichni kašlali. Že byli všichni neustále oholení a učesaní asi ani nemusím dodávat. Malé plus zaslouží prostředí, ale jinak bída. 10%

Tiger House (2015)

Skupinka loupežníků přepadne barák s tříčlenou rodinou s cílem využít tatíka k získání balíku peněz, ale jaksi nepočítají se synkovou holkou, která je momentálně na tajňačku v domě. Na ní zůstává, aby si to se zloduchy vyřídila, osvobodila svého milovaného a jeho matku, která jí zrovna dvakrát nemusí. Jakkoliv je zápletka ohraná a padouši tradičně pitomí, tak mě to bavilo. Je to především dáno tím, že se pořád něco děje a to i ve chvíli, kdy se nic pořádného neděje, což je u podobných béček celkem ojedinělé.Samozřejmě je to dané i velmi rozumnou stopáží, ale ani ta nebývá vždy lékem na nudu. Bavila i hlavní hrdinka, která sice měla velkou výhodu v tuposti a slepotě nájezdníků, ale alespoň se nechovala jak uječená a hysterická kráva. Vydařil se i casting s relativně známými jmény, takže i přes scénáristické boty hodnotím tohle home invasion jako hodně pozitivní. 70%

Smrt podle poslední vůle (1978)

Spíše padesátková záležitost a protože tuhle dobu příliš nemusím, ať už se jedná o cokoliv, neskákal jsem z Kočky a kanára nadšením. Přesto se tu pro mě pár dobrých věcí našlo, ať už se jedná o zápletku, nebo o výborné obsazení s jednou z nejkrásnějších hereček vůbec, Olivií Hussey. Líbilo se i prostředí starého domu a tajných chodeb, ale dal bych přednost temnější atmosféře. Stejně tak bych si dokázal představit o něco kratší stopáž, protože místy se tu zbytečně kecalo. Na jedno podívání fajn. 60%

Loosies (2011)

Taková pohodová romanťárna řízlá zlodějskou kriminálkou. Nci zvláštního, už vůbec překvapujícího a třeba závěr je hodně předvídatelný, ale na druhou stranu vah se dá položit příjemná stopáž, slušné tempo a celkem solidní obsazení. Je sice fakt, že bych si dokázal v hlavní roli představit někoho lepšího, než teplopíra z Tvajlajtu, ale zase tak moc mě neiritoval, v čemž výrazně pomáhalai Jaimie Alexander, která mě prostě baví, a vlastně i Michael Madsen, který tu má sice jen pár štěků, ale i tak potěšil. 65%

Brána temnoty (2015)

Klasická duchařina o dávné kletbě a mizejících dětech, ve které si po stovkách let jeden tatík řekne "Dost!" a rozhodne se vyrvat svého potomka ze spárů pomstychtivého strašidla. Nic objevného, ale přesto se jedná o poctivé řemeslo se slušnou atmosférou, napětím a solidní mrchou. Na nervy mi v tomto případě nelezl ani Cage, který se sice s mimikou opět příliš nepáral, ale nepůsobil tak protivně, jak má ve zvyku. Edel znovu nezklamal. 75%

Narcos (2015) (seriál)

Padilha se po robocopovské mezihře vrátil zpátky mezi jihoamerické kriminálníky a zase to dopadlo dobře. Vrchol i pád Escobarova impéria podal jak poutavě, tak důvěryhodně a v deseti dílech se nevěnoval pouze kolumbijskému narkobaronovi, ale stejným dílem i jeho pronásledovatelům či politikům, kteří byli s Escobarem zapleteni. Trefou bylo i obsazení, kdy vedle Rudé zmije z Dorne zaválel především Wagner Moura, který s přehledem strčil do kapsy Del Tora, jenž hrál Escobara naposledy. Jedinou větší výhradu bych měl pouze k nevýraznému představiteli agenta DEA, ale jeho nemastný neslaný výkon se dal přežít. Jsem celkem zvědav, jestli bude druhá řada. 85%