H Project (2013)

Pár výtečných duchařských chvilek film dokázal připravit, atmosféra ostrova Hašima je pro rejdění strašidel jako stvořená, asi dvakrát jsem se lekl a pětice thajských studentíků byla sympatická. Zdálo by se, že víc člověk ani chtít nemůže a tak by to asi i bylo, pokud by se režisér nerozhodl natáhnout film takřka na dvě hodiny. V přemrštěné stopáži se tak všechna pozitiva částečně rozpustila a zbyl pocit promarněné příležitosti i přesto, že H Project za zkouknutí určitě stojí. 50%

Ask Me Anything (2014)

A teď vážně. Co je na buchtě, která letí na starší chlapy a zahejbá s nima svýmu klukovi, tak strašně mysteriózního? Co je na příběhu holky, řešící klasický teenagerovský záležitosti, thrillerovýho? Zahraný dobře od všech zúčastněných a Britt Robertson byla dokonce skvělá, ale obsahově patří Ask Me Anything do žebříčku nejzbytečnějších filmů posledních let. 30%

Městečko Pines (2015) (seriál)

První polovina série odhaluje, co se vlastně děje a v té druhé je divák zvědavý na to, co se bude dít. A takhle se mi to zamlouvalo. Upřímně řečeno během prvních pěti dílů jsem netušil, co se a proč se děje a hádal jsem jestli se jedná o pokus posvěcený vládou, sólový projekt šíleného vědce, nebo třeba o kolonizaci jiné planety. Vysvětlení mě sice nijak neohromilo, ale bavilo mě, stejně jako mě bavila ta nejistota. Druhých pět dílů už bylo trošku předvídatelnějších, ale pořád se jednalo o slušnou adrenalinovou zábavu s výbornou atmosférou a perfektním vyvrcholením. Velkým plusem bylo iobsazení na čele s Mattem Dillonem, Carlou Gugino či Tobym Jonesem. Shyalaman zase pod delší době strčil prsty do něčeho, co za něco stojí a je velká škoda, že Wayward Pines je jen o jedné řadě. 90%

Voják (2006)

Celkem zábavné ultrabéčko plné bouchání, střílení a nejsem si tak úplně jistý, jestli chtěných komediálních vložek. Ale třeba hláška s Terminátorem mě docela uzemnila a ta určitě chtěná byla. Postava k pláči či k zasmání je ukecaný černoch, který místy působí tak trapně, až je vtipný. Pobaví i hlavní hrdina, nejspíš příbuzný Chaninga Tatuma, který naprosto a zcela postrádá mimiku a ze všech těch wrestlerů učinkujících ve filmech je jednoznačně nejlegračnější. Typický film na vypnutí mozku, ale cením si toho, že jsem i přes silnou ospalost (nezpůsobil jí film) vydržel až do konce. 50%

Méďa 2 (2015)

Oproti prvnímu dílu se vlastně nic nezměnilo. Medvěd pořád sprostě kecá, chlastá a hulí. V tomhle ohledu mi občas připadalo, že se MacFarlane opakuje. Rozdíl je akorát v příběhu, ale ani ten z mého pohledu nebyl tak důležitý, protože tvořil jen podklad pro sled gagů a hlášek a mě opět rozesmálo i to, co jindy považuji za komediální žumpu. Jestli ale něco MacFarlane umí, tak jsou to camea a to s Neesonem bylo naprosto boží. Další věcí, na kterou hned tak nezapomenu, je rvačka na Comic Conu, která měla jedinou chybu a to že byla až příliš krátká. Jednoznačně komedie roku. Alespoň prozatím. 80%

Kid Cannabis (2014)

Nemám nic proti tomu, bay se skutečné příběhy podávaly odlehčenou formou, byť to ve skutečnosti žádná legrace nebyla. Jenže tady byla ta snaha o to být cool a vtipný natolik křečovitá, že jsem se nemohl smát ani při nejlepší vůli. Špatnou volbou byla i volba hlavního hrdiny, který postrádal byť jen náznak charizmatu a za mnoho nestála ani partička nespolehlivých loserů, kterými se obklopil. Pár hezkých holek, vtipný McGinley a nevyužitý Perlman zvedají procenta nahoru, ale i přesto jsem hodně zklamaný. 30%

Králova zahradnice (2014)

Zástup známých a dobrých herců se motá po zahradách Versailles a...........a to je všechno. Vtip jsem tu nenašel, ačkoliv jsem se hodně snažil, romantická linka je odfláklá, ale hlavně ten film je zoufale o ničem. Herci se sice snaží a kostýmy jsou pěkné, ale to nestačí. Asi to měl být zahradnický Vatel, ale nepovedlo se. Rickman a spol. šlápli pořádně vedle. 30%

Victim (2010)

Srovnávání se stonožkou je podle mě trochu vedle. S tou má film společného jen vyšinutého doktora a navíc pohnutky toho z Victim se dají pochopit. Každopádně se jedná o výborný malý horor, který neklade důraz na gore, ale na psychologickou stránku věcí a na rozumně zvolené stopáži pomalu odhaluje, kdo, proč, co a jak. Navíc finále pro mě bylo poměrně nečekané, ačkoliv jisté indicie tu byly. Slušná práce. 75%

Touha po moci (2014)

Susanne Bier semlel Hollywood, což je veliká škoda. Nemůžu říct, že by byla Serena špatným filmem. Režie je solidní, nasnímaný je film také dobře a herci odvedli slušnou práci, což platí i o Jennifer Lawrence a to je co říct. Jenže chybí tomu emoce, nejde se do hloubky a postavy jsou, na podobně laděné drama, až příliš jednoznačné. Na jedno podívání fajn, ale jméno režisérky slibovalo mnohem víc. 60%

Šikana (1983)

Mazáky trápící zobáky najdete snad v každé armádě bez rozdílu, ale Američané povýšili šikanu takřka na oficiální rituál a nemusí se jednat výhradně o vojáky. V tomhle případě je vše ještě okořeněno faktem, že se příběh odehrává na Jihu někdy v 50. či 60. letech a předmětem teroru je první černý kadet akademie. A samozřejmě je tu chlapík, který se chce systému postavit a i přes jisté předsudky proti němu bojovat. Koukalo se na to dobře. Pravdou je, že film je kapánek průhledný a na konci naivně idealistický, protože takhle to prostě nechodí, ale měl celkem slušné tempo, moralizování nebylo nijak prvoplánové a herecká sestava nabídla pár tehdy ne příliš známých jmen, která se později proslavila. Nechápu, proč se David Keith propadl k malým rolím potažmo k rolím v béčkových či céčkových sračkách. Tady ukázal, že měl a snad ještě i má na víc. 80%