Preservation (2014)

Inspirace Eden Lake byla víc než zjevná, ale to by mi ani tak nevadilo. Horší byly naprosto tupé postavy. Ostatně složení mírně vyšinutý ex-voják, telefonující chytrák a "nechtěla jsem ti psát mailem, že jsem těhotná, tak to řeknu ve chvíli, kdy se to bude nejmíň hodit" veganka dávalo tušit, že dojde k nějakému survivalovému faux pas. A taky že jo. Notabene mě štve, když to všechno zůstane na ženský, která by měla zákonitě zařvat jako první. Na druhou stranu když začal ten správný lov, měl film něco do sebe a i když mě děvče několikrát rozesmálo, bavil jsem se tak pů hodiny docela dobře, takže těch 40% je tak akorát.

Tut (2015) (seriál)

O Tutanchamonovi se vlastně neví skoro nic, krom toho, že zemřel velmi mladý. A tak se mohli filmaři vybodnout na nějakou historickou přesnost (i když to dělají skoro pokaždé) a zapojit fantazii. No a moc se nevytáhli. Stvořili přeslazený příběh plný lásky, intrik a blablabla a chlapeckého faraona podali jako osvíceného, spravedlivého, ale i tvrdého panovníka, který zaujímá čelní místo mezi všemi známými faraony. A protože série směřuje spíše na teenagery, je všechno krásně barevné a ošklivcům je vstup zakázán. Na druhou stranu je tu spousta krve, celkem slušná výprava a hezká řádka zajímavých herců. Kingsley je pro ty šedé eminence královských dvorů jako stvořený, Siddigův kněz byl správný hajzl a Anonzie, byť mi černý Haremheb způsobil tik, taky nezklamal. Představitel faraona mě bavil, protože zaručeně prošel Hvězdnou bránou a já jen čekal, kdy zapne paprskomety. No ale nejvíc jsem mohl oči nechat na Sibylle Deen, která, i kdyby neuměla hrát, je tak krásná, že by to bylo jedno. Suma sumárum zábavná blbina. 50%

Na jezeře (2013) (seriál)

Další z městeček, kde nikdo není tak úplně normální a všichni mají nějak ušpiněné prsty. Ale tohle bylo nějaký divný. Tím nechci říct, že občané Twin Peaks jsou normální, ale tohle bylo divně divný. A přitom námět nebyl špatný, provázanost jednotlivých postav fungovala, vše se odehrávalo v nádherných scenériích Nového Zélandu a Elisabeth Moss s Peterem Mullanem neměli chybu. Jenže Top of the lake patří k těm seriálům a filmům, na kterých mi vadí něco, co nedokážu pojmenovat, takže v tomto případě je to u mě jen na 60%.

Exeter (2015)

Je to blbý až to bolí a postavy aspirují na titul Nejhloupější kokoti, ale jinak je tahle posedlá taškařice překvapivě koukatelná. Má to celkem solidní gore, tempo zakrývá scénáristické díry a je tu i pár, byť nechtěných, vtipných momentů. A to je dohromady víc, než jsem čekal. 50%

Hanin zákon (2012) (TV film)

Holčičí pistolníky zrovna moc nemusim, ačkoliv uznávam, že třeba Sharon Stone nebo Madeleine Stowe měly něco do sebe. Ale k nim se místní sice líbivá, ale jinak zcela necharismatická a nevýrazná nicka ani nepřibližuje. Příběh sám je klasický kýč o pomstě, vršící všemožná westernová klišé. Tvůrci do toho všeho zakomponovali ještě Wyatta Earpa, který byl ztvárněn snad nejhůř v dějinách, a Doca Holidaye, který sice nesnese srovnání s Quaidem či Kilmerem, ale aspoň neurazí. A neurazí ani atmosféra, která byla relativně slušně westernová a pobaví Glover se Zanem, kteří se jsou schopni upsat kdejaké blbosti. No ale vrchol přijde v závěrečné přestřelce, díky které jsem se dosyta nasmál a která zvedla hodnocení do horšího průměru. 40%

Kolej (2014) (TV film) odpad!

Buchtu posedne rozbitý topení, což má sice blahodárnej vliv na vizuální stránku věci, ale dělá to z ní nesnesitelnou krávu. Navíc radiátor má ještě další plány, co s holkou provede. Směšná fraška bez napětí, atmosféry a herců, protože to, co tam bylo, se za herce označovat nedá. Celej zmar korunuje příšernej českej dabing hlavní hrdinky. Ztráta času.

Všechny tajné věci (2014)

Dobře vymyšlené, výborně zahrané, ale mizerně zrežírované. Film postrádá emoce, chybí gradace, která by se k pátrání hodila a celkové vyznění je unavené. Vše částečně zachraňují herci, přičemž prim hraje tan nejméně známá ze všech zúčastněných hereček, Danielle Macdonald. Tlustou svini v jejím podání jsem spolehlivě nenáviděl. 30%

H Project (2013)

Pár výtečných duchařských chvilek film dokázal připravit, atmosféra ostrova Hašima je pro rejdění strašidel jako stvořená, asi dvakrát jsem se lekl a pětice thajských studentíků byla sympatická. Zdálo by se, že víc člověk ani chtít nemůže a tak by to asi i bylo, pokud by se režisér nerozhodl natáhnout film takřka na dvě hodiny. V přemrštěné stopáži se tak všechna pozitiva částečně rozpustila a zbyl pocit promarněné příležitosti i přesto, že H Project za zkouknutí určitě stojí. 50%

Ask Me Anything (2014)

A teď vážně. Co je na buchtě, která letí na starší chlapy a zahejbá s nima svýmu klukovi, tak strašně mysteriózního? Co je na příběhu holky, řešící klasický teenagerovský záležitosti, thrillerovýho? Zahraný dobře od všech zúčastněných a Britt Robertson byla dokonce skvělá, ale obsahově patří Ask Me Anything do žebříčku nejzbytečnějších filmů posledních let. 30%

Městečko Pines (2015) (seriál)

První polovina série odhaluje, co se vlastně děje a v té druhé je divák zvědavý na to, co se bude dít. A takhle se mi to zamlouvalo. Upřímně řečeno během prvních pěti dílů jsem netušil, co se a proč se děje a hádal jsem jestli se jedná o pokus posvěcený vládou, sólový projekt šíleného vědce, nebo třeba o kolonizaci jiné planety. Vysvětlení mě sice nijak neohromilo, ale bavilo mě, stejně jako mě bavila ta nejistota. Druhých pět dílů už bylo trošku předvídatelnějších, ale pořád se jednalo o slušnou adrenalinovou zábavu s výbornou atmosférou a perfektním vyvrcholením. Velkým plusem bylo iobsazení na čele s Mattem Dillonem, Carlou Gugino či Tobym Jonesem. Shyalaman zase pod delší době strčil prsty do něčeho, co za něco stojí a je velká škoda, že Wayward Pines je jen o jedné řadě. 90%