Bejvalka ze záhrobí (2014)

Obsazení bylo fajn a Ashley Green byla celkem šmrncovní posedlá zombice, ale celé to bylo zoufale nevtipné a nudné. Dante už má to nejlepší za sebou a po Hole živoří i tady. 30%

Hot Girls Wanted (2015)

Nějak nechápu, co tím chtěly režisérky říci. Jo, pornoprůmysl, kor ten amatérskej, neni žádná procházka růžovou zahradou. Člověk občas musí dělat to, do čeho se mu zrovna nechce, pro vztah to taky není zrovna ideální povolání a že se na to máma s tátou nebudou tvářit zrovna šťastně je celkem jasný. To všechno tady bylo, ale zároveň jakoby nebylo, protože film se absolutně nesnaží jít do hloubky a podává lidi kolem porna jako partu fajn kluků a holek (ne že by to nemohli bejt fajn kluci a holky), kteří maj prostě občas jen problémy v práci či doma. Zatímco problémy doma jsou sem tam ukázány, byť nejde o nic extra emotivního, o problémech v práci se výhradně mluví. A to je chyba. Ono točit dokument o tom, že je porno temná řehole a neukázat, že je porno temná řehole, je docela na hlavu. Nemusím mít rovnou hc záběry, ale přece jen bych čekal něco explicitnějšího. Ale tady není vůbec nic a když tak o tom přemýšlím, tak tu člověk nezavadí ani o bradavku. Ono je to nejspíš určený neplnoletým holčičkám, kterým v budoucnu něco podobného hrozí, ale jestli měl dokument za cíl je odradit, tak se mu to vůbec nepovedlo. 30%

Pět let (2013)

Nebylo to zlé, ale film se nějak ne a ne zavrtat pod kůži a to je při podobném tématu celkem důležité. Ano, je strašné, že se něco podobného stalo, stává a stávat bude, ale v tomto případě mi byl osud hlavního hrdina tak trochu lhostejný, což bylo dílem nevýrazného výkonu představitele hlavního hrdiny a dílem absence syrovosti a té pravé vězeňské atmosféry. Uvítal bych i více teroru, kterému byl Kurnaz vystaven, ačkoliv třeba scéna s odletem domů mě dostala. Ale takových emotivních okamžiků film moc nenabízí, což je škoda 50%

Proč zabili Ježíše (2015) (TV film)

Já jsem tedy ten údajný bestseller nečetl, ale jestli je tohle natočeno podle něj, tak nechápu, co na něm bylo bestsellerovatého. Killing Jesus je jen xté zpracování Ježíšových trampot a ač oceňuji celkem věrné prostředí a výborné obsazení v čele se Sewellem coby Kaifášem, nejedná se o nic vybočujícího z normálu a průměru. Snad jediné, v čem se od jiných verzí film liší, je podání Máří Magdaleny, která zde není ztvárněna jako prostitutka či cizoložnice, ale tak, jak je podána v Bibli. A to je tak všechno. Řemeslně dobře natočená, ale zcela zbytečná záležitost. 50%

Noc rozhodnutí (1993) (TV film)

"A co by jste dělal vy na mém místě?" Hácha věděl, že ať podepíše nebo ne, přijde peklo a mám za to, že od samotného začátku jednání mu bylo jasné, že podepsat musí, protože po Mnichovské dohodě jsme neměli šanci se ubránit a spolehnout se na spojence jsme se také nemohli. Jen si nechtěl připusti, že neexistuje jiná možnost. Hácha tak na sebe vzal kříž, který mu postavili Francouzi, Angličané a vlastně i Beneš a nesl si ho až do hořkého konce, kdy byl neprávem obviněn z kolaborace, ačkoliv, narozdíl od mnoha exilových politiků, se snažil i přes omezené možnosti pomáhat lidem jak jen mohl. Samotná inscenace je důstojným rozloučením Rudolfa Hrušínského, který mistrně (jak jinak) ztvárnil přetěžké dilema nemocného prezidenta, snažícího se najít cestu z bezvýchodné situace. Zdatně mu sekundovali František Němec jako proněmecky orientovaný ministr Chvalkovský či Luděk Munzar v roli státního ministra Meissnera. Inscenaci tu je občas vyčtena historická nepřesnost, protože jednání se účastnili Hitler, Göring i Ribbentrop, ale ve formátu, jaký byl zvolen, mi přišlo shrnutí všech přítomných Němců do jedné postavy jako vhodné a zároveň se tak tvůrci vyhnuli věčnému problému, koho do role Hitlera. Navíc je známo, že Hitler se během jednání choval hystericky a ani přemíra křiku by v relativně klidném zpracování nepůsobila dobře. 90%

Colt 45 (2014)

Du Welz a jeho psycho explotationy nejsou zrovna mým šálkem kávy, ale tohle se mu docela povedlo. pravda, i na krátké stopáži se film občas vleče, ale když dojde akci, splňuje Colt 45 i přísnější měřítka. Co mi zprvu nesedlo byl nepříliš sympatický hlavní hrdina, ale i na toho jsem si časem zvykl a zápletka, byť trošku přestřelená, mě bavila také. Příště bych upřednostnil víc míň kecání a víc střílení, ale jinak jsem vesměs spokojen. 60%

Růžena (2011)

Do určité míry se nabízí paralela se Sudety, ale to, co se dělo v Polsku, bylo mnohem horší, protože do napjaté situace, která vládla mezi Poláky a mazurskými Němci, výrazně zasahovaly hordy sovětských vojáků, kteří se chovali hůř než zvířata. Uchránit tak statek se vdovou po německém vojákovi byl takřka nelidský úkol předem odsouzený k nezdaru. Těžce depresivní a špinavý film, který poválečnou dobu ukazuje tím nejkrutějším způsobem a vyloženě koupe diváka ve vědomí, že to nemůže dobře dopadnout. Utrápený (myšleno v dobrém) projev Agaty Kuleszy pak celou marnost ještě prohlubuje. Pro mě jeden z nejlepších polských filmů vůbec. 100%

Rezistence (2015)

Předchozí díl se mi podařilo úspěšně zapomenout, takž jsem chvilku tápal, než jsem se chytil a popravdě nechytil jsem se úplně. Ale i tak se na to dalo koukat. Rezistence je sice opět naivní a nevyhýbá se klišé charakteristickým pro podobné teenagerské záležitosti, ale je to dostatečně akční a zábavné na to, aby tomu člověk nevěnoval výraznější pozornost. Už tak celkem solidní herecký tým bylo posílen o Naomi Watts a mě se tu tak sešly tři herečky z mé topky, tudíž jsem spokojen. Jen té Shailene měly ty vlasy nechat dlouhé, ale tak snad do příště dorostou. 70%

Daň za svědomí (2013)

Okolo thrilleru se film snad ani neotřel, ale drama je to slušné. Téma o výčitkách a přijetí zodpovědnosti tady sice není pojato nijak originálně, ale tím, že film netlačí na pilu co se moralizování týče, může se divák s hlavním hrdinou, nebo spíš s jedním z hlavních hrdinů, celkem snadno identifikovat a pokládat si otázku, jak by se zachoval sám. Plusem je i obsazení. Od Wilkinsona a Edgertona už člověk tak nějak vysoký resp. vyšší standard čeká, ale příjemným projevem se blýskl i Jai Courtney, kterého jsem měl až dosud zafixovaného jako až příliš kudrnatého a příliš blonďatého Spartakova kamaráda. Mínusem je naopak až příliš dlouhá stopáž a přemíra dialogů, které sice nejsou napsané špatně, ale je jich tu zkrátka moc. Celkově slušná práce. 65%

I Am Here (2014)

Kim Basinger je skvělá, ale tohle asi utáhnout nemohla. Šedivá depresivní atmosféra byla sice fajn a zdánlivě se k ní hodil i pomalý styl vyprávění, ale tohle bylo místy tak nezáživné, že jsem si musel pomáhat rychloposuvem. Navíc samotná konstrucke příběhu je silně vratká a nepříliš uvěřitelná a filmu podle mě neprospívá ani mysteriozní prvek, který mi přišel úplně mimo. Já chápu, že ženské v touze po dítěti může hrábnout, ale tohle bylo trochu moc. Škoda. Tak snad se KB příště upíše ambicióznějšímu projektu. Ukázala, že na to určitě má. 30%