Komici (2009)

Apatowovic holky jsou pořád sladký a nikdo nedokáže napsat a zrežírovat "vztahovou" scénu (Leslie Mann vs. Eric bana) tak jako on. Problém je, že tenhle film je o přátelství a to už mu podle mě tak dobře nejde.

Harry Brown (2009)

Michael "nemám s kým hrát šachy a tak budou umírat lidi" Caine sotva usuší slzu a již masakruje britskou gangsterskou špínu a řadí se po boku dalšího důchodce letošního jara, Mela Gibsona, který střílí do kolen zas pro svou dcerku. S Harrym sdílí vojenskou minulost a smysl pro ty správné konzervativní hodnoty. Harry má aspoň nějaký vývoj postavy, která se probírá z úzkýho snu nevšímavosti do svrabu reality. Nejvíc film kulhá v pouliční bitce, moc levný a nerealistický - ve skutečnosti by gangy rozehnali policajti do 3 minut slzákem (gangy neměly masky) nebo by to do nich prostě šili gumovýma projektorama nebo vodou z děla nějakýho transportéru. Ale to vem čert, hlavně že to dobře dopadlo.

Nine (2009)

Ta doslovnost mě umrtvovala.

Prokletý ostrov (2010)

Je to jako nějaká hororová adventura a Di Caprio je teda panák co furt někam běhá a vyšetřuje až se mu z cigaret kouří. A na konci už jsem z toho všeho byl tak vyschízovanej, že mi bylo upřímně u prdele jak to dopadne.

Na hraně temnoty (2010)

Tento film se vám bude líbit, pokud máte (/rádi): postupující pleš, radioaktivní mlíko v lednici, studenou válku a myslíte si, že politici a jejich kamarádíčci ve velkém byznysu by měli mít o něco vyšší mravní integritu. Skromnějším stačí rodinné hodnoty.

Bílá stuha (2009)

Chtěli jsme to a dostali jsme to. Moje oblíbená scéna - polibek na voze.

Pouta (2009)

- 2/3 EV. Nicméně nejlepšími "porepublikovými" (sic!) filmy zůstávají Pevnost a Jméno kódu: Rubín