Serpico (1973)

Filmů o zkorumpovaných, rasistických a homobofobních poldech jsou mraky ale tenhle vyčnívá velmi slušnou charakterizací hlavního hrdiny, který je nejen čestný, ale také paranoidní, tvrdohlavý bastard a citový vyděrač, který se může přátelit možná tak s papouškem či psem, ale na přítelkyni nemá. Čili takové milé poukázání na to, že ryzí charakter z vás ještě nedělá dobrého partnera.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Děcka zabaví vizuální cukrbliky a podobné blbůstky, ale já žasnul nad nekomplikovaností příběhu a utrápenou vykonstruovaností bez vnitřní logiky. Kdybych nedělal předevčírem fotku hlemýždě, tak snad dám za dva.

Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu (2007)

Saudkova extrémní otevřenost, jakkoliv je míněna upřímně - v pochybování o sobě samém, přiznání chyb a zároveň jejich zlehčování, které je ale jen pro divákovo oko - jeho srdce mu musí napovědět, že milý Jan je na sračky a trpí úplně jako každý z nás když trpíme a on netrpí za to co si v životě pokurvil asi zrovna málo. Ale to jsem odbočil. Zkrátka tato upřímnost se nenosí, protože pochopitelně ztrácí na pietě, na tajuplnosti, smývá se ten fakt, že každej si to musí vytrpět tak nějak pro sebe a bejt chlap. Ono říct o sobě, že jsem strašný hovno a myslet to upřímně je totiž docela slabošství a nasere to hlavně ty, kterým asi přijde, že na takovou stěžovačku nemá mistr tak docela právo vzhledem k úspěchu kterejch dosáhl. Takovýto: "Ty mi budeš říkat, že jsi sračka když já nikdy to co ty nedokážu? To jako chceš říct že jsem větší sračka než ty jo? :(" Ano woody, jsi větší sračka než Jan Saudek a tolik žen jako on nikdy nepomiluješ. A co se týče kvalit Saudkových fotografií (kdy se tady někdo odkazuje na Sudka, který fotil úplně něco jiného, a Drtikola, který fotil úplně někdy jindy) - jsou nepochybně technicky dokonalé a tematicky intenzivní. Kýč to je (takový ten přiznaný, čili jestli se jedná o kýč je trochu sporné), moc se mi to nelíbí ale jedná se o takovou deformaci reality, která mnoha lidem vyhovuje a dá se na to koukat aniž by vám to přivodilo bolehlav.

Poslední dům nalevo (2009)

Pojednání o tom, že doktor dokáže opravit i mikrovlnnou troubu.

Far Cry (2008)

Tenhle film je jako sendvič se smaženkou čili a čatní. Každá jeho jednotlivost je na nic. Herci - směšný, scénář - debilní, triky - slabota. Ale nějakým zázrakem to dohromady dává smysl.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Xmanovská série končí jako parádní mejdan. Po třech super party dílech přichází kocovina a chuť zvratků v ústech. Wolverinův příběh je jako jeho hlavní záporák. Nedomrdlý, zdegenerovaný hnus, který by chtěl něco říct ale bohužel mu zašili hubu. Jeho mix superschopností, které všechny musí být trapně využity v závěrečné komické bitce (proč zrovna tam?), asociuje vulgárně lineární děj, který je lepencem scének. Jackman je Šibal a já jsem debil.

Písečná žena (1964)

prsvl: ... v knize to bylo samozřejmě líp vykreslený no. Booker: S knihou jdi do prdele!

Labyrint lží (2008)

V obalu od Triple-Whopperu se servíruje cheeseburger aneb pod skořápkou z hitechna se hrbí televizní detektívka.