Sedmikrásky (1966)

Nene tohle bylo výborné. Teď, když mi to v té hlavě šrotuje, všechno mi dává smysl. Tohle bylo Bravurní a pro mě nezapomenutelné. Ještě 8x.

Šepot srdce (1995)

Pro někoho okoukaná teen romance, pro mě už asi srdeční záležitost. V životě jsem snad nikdy nebyl tak nadšený z nějakého japonského anime. Bylo to geniální, chemie mezi ústřední dvojicí, relatable témata. Skoro doslova to je i o mě! Je pravda, že v poslední části, kdy Seiji odjel do Itálie, se to mírně zhoršilo a můj šťasný úsměv lehce klesl dolů, ale stále to bylo nabité, nabité, úžasným baronem, poseltvími starého dědečka, nebo těmi depresivními chvilky Shizuku, no a tak to prostě musím jen vychválit. (Dabing je výborný). 10/10

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Neviděl jsem všechny tarantinovky, ale tohle se mi zdá jako zatím ta nejhorší. Ono se zde, totiž až na ten brutální počet dialogů, nic nedělo. Bylo to o ničem a snad jen vizuál byl dobrý. Konec to lehce vylepšil, ale ta honička toho moc nezmůže oproti prázdnému dialogovém filmu. 5,5/10

Psycho (1960)

Takže konečně jsem se vrhnul na toto veledílo. A? No 100% to není. Proč? V knize Jona Boorstina se skoro na každém kroku píše o voyeuristické vizi, o tom co láká voyeura a hlavně o tom, že se Voyeur nesmí nudit - tzn. že se film musí zkracovat. Psycho je zkrácené hodně, což je na jednu stranu super, to tempo bylo výtečně nasazené a nenudil jsem se ani chvíli, ale když už přišel moment, moment rozuzlení, tak to bylo střiženo moc brzo, nebylo to prožité a přál bych si, aby  to pokračovalo dále. Nicméně to je asi vše co bych mohl vytknout. Jedná se jinak o veledílo z dílny Alfreda Hitchcocka. Bravurní podání, skvěle vymyšlené scény - narážím na geniální scénu ve sprše, skvěle vedení herci, kteří tady podali neuvěřitelné výkony, výborně sepsané postavy a v neposlední řadě také vizuál. Našlo by se toho daleko více, ale o tom si přečtěte tady dole v recenzích jiných lidí... 9/10

Invalida (2023)

Vždy keď mi dakdo povie "pozri sa na niečo slovenského" vybavi sa mi notoricky Horná Dolná. Ale aspoň pre tentokrát som dal prednosť Invalidovi pred daakým českým projektom. Musim uznať, že na Slovenské pomery to bylo výborné. No ja akožto Čech som niektore vtipky nepobral a tak to pre mňa nebolo take záživné, ake by mohlo byť. Čo sa týka ale vizuálu, no to ma poser - niekedy to bolo super a najs, ale v niektorých scénách mi to vôbec nesedělo. Akože v pohodě, že mal konečne dakto víziu za ktorů si išiel, ale ne vždy to bolo uplne.. no super. Invalid byl avšak aj po priebehovej stránke dobrý. No keby bolo aj v Česku takých projektov...... prosim. 7,5/10

Interstellar (2014)

Dokonalost sama. Miluju tento film. Ať už po stránce emoční, režijní, audiovizuální, herecké, trikové, příběhové, teoretické, atd. Mohl bych dlouho vyjmenovávat, co vše na Interstellaru miluju. Doslova každý moment. Každý jeden moment si užívám a na konci pláču. A on už jen ten fakt, že jsem to viděl 8x by stačil....

On se bojí (2023)

Slet náhodností, který nám na konci vyzobrazuje hlavního hrdinu jako záporáka. Nebo ne? Vlastně vůbec nevím. Film si se mnou tak šikovně hrál, že jsem se v tom až ztratil. Nechápal jsem psychologii matky. Nechápal jsem hlavně co, a proč se to děje a zároveň jsem byl úžasně zaražen. Nevím jestli to někdy pochopím, ale rewatch si už asi nedám. Jednak, že to bylo dlouhé ,a jednak že to byl Aster, kterého režii mám rád, ale některé scény byly... no, byly lehce nechutné. Hlavně ten......řekněme kamarád..... Ale Joaquin zazářil, i přesto, že byl zbytek filmu (od poloviny) zvláštní. 8/10

Barbie (2023)

Původně jsem na Barbie vůbec nechtěl jít, ale vzhledem k tomu, že mě vzala kamarádka, tak jsem to musel přijmout. Čekal jsem pitomost. Lehkomyslnou zábavu. A výsledek? No, tak moc jsem se nezmýlil. Greta Gerwig je skvělá a nadaná režisérka, má vizi a ví jak čeho dosáhnout, ale neumí si vybírat scénáře. A na tom to vše troskotá. Ona Barbie by měla zůstat u komedie. Tohle ji šlo brillantně - sál se smál a i já se smál, ale jen do doby, než přešla Barbie do lidského světa. Bylo to nezajímavé, plné nedokončených myšlenek a ne vždy dobře napsaných postav (Will Ferrell). Totiž, abyste si tento film naplno užili, musíte být buď žena, a nebo milovník Barbie a Kena. Já nejsem bohužel nic z toho.. 5,5/10 (5,5 za ,,I am just Ken" sekvenci)

Joker (2019)

Velmi populární názor v USA je: Joker=Taxikář. Konečně jsem si doplnil filmové znalosti a musím říct, že to není pravda. Zatímco Joker nám od počátku buduje průzkum osobnosti, počáteční představení a Arthurovy problémy, dělá to rychle, bez zbytečných scén a bez zbytečných dialogů, Taxikář si jede svůj pomaloučký příběh, sice plný zvratů a plánů, ale pomalu a ne tak moc záživně, tak jako onen Zloduch z Batmana. Snažil jsem se popřemýšlet nad tím, co by tam mohlo být stejného a asi tomu rozumím. Joker, totiž z části využívá stejného konce a podobných osobnostních rysů jako Taxikář. Ovšem každý je jiný a lidé vidí jen tyto věci a ty jim přehluší geniální film o psychoušovi z Gothamu. Je to pro mě tedy až zarážející, že někdo tyto dva snímky porovnává a snaží se najít na Jokerovi nějakou, byť jen malou, tvůrčí inspiraci, a neustále to tady předhazuje. Pro mne je Joker úžasný, skvěle zahraný film (ze strany Joaquina Phoenixe )a upřímně, nemůžu se dočkat na dvojku s podtitulem Folie à deux .

Taxikář (1976)

Nejedná se o nic moc skvělého a úžasného, ale něco málo to do sebe . Kvalitní příběh, postavy a kdo chce či né, tak i zakončení. Bohužel to je ale pomalé - má to pomalé tempo, dlouhé nepotřebné scény a konec je, chtě nechtě, dosti přetažen. Na Scorseseho to nebylo tak výstižné, jako třeba Shutter Island, nebo podobný Joker. Táhlo se to. Chtěl bych ale Hodně vychválit De Nira, který byl úžasný a samozřejmě dokonale vedený. 7,5/10