Whiplash (2014)

Koncept stejný jako černá labuť - udělám vše proto, abych byl nejlepší. Aby to ale nebylo tak jednoduché a podobné Aronofskymu (což lehce je), tak zde máme klasický chazellův konec, který i kdyby byl film sebevíc strašný, tak ho vylepší. Ale nejsem si vůbec jistý tím, že si oscara zaslouží Simmons. Ano byl nepředvídatelný, ale Miles Teller k tomu nejlepšímu výkonu měl blíže. Každopádně skvělý film s neoriginálním konceptem dotažený na maximum. 7,5/10

Inferno (2016)

Inferno může být dokonalý napínavý biják. Je, ale není dokonalý. Příběh a celkové provedení je zajímavé, ale scénář a postavy jsou triviální a herecké výkony kýčovité. Hlavně je ale problém, že je zde hodně scén, které zde ani nemusí být a Příběh se posune dopředu jako za jiných okolností. Předvýdatelný byl i konec - byl ale i přesto napínavý. Je to nahraně 6/10

X (2022)

Skvělá atmosféra moderního slasheru. Bylo to creepy a strašně úzké. Jsou tady ale problémy. Nechápu ten pozemek. Nechápu proč, když vidíte někoho kdo divně chodí a vypadá celkově hodně divně, tak proč nezavřete? Ta logika těch postav mě odpaluje a ničí pocit z filmu. Pak ten konec. Proč nenechali konec takový jaký je, takže nechat ji ujet za měsíčku, třeba někam do Hollywoodu. Co filmu ale nemůžu odepřít je nepředvídavost (až na moment kdy se snaží Ortega odemknout dveře). Do poslední chvíle jsem si totiž myslel, že manžel Pearl je hodný a neví co Pearl dělá. 7/10

The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda)

Zkrátím to a řeknu, že jediná rušivá věc byla velitelka The Human, která byla opravdu debilní. Jinak opravdu ,,It was perfect, perfect down to the last small detail."

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Kdybychom místo tohoto dílu dali nějaký jiný, a tímto i zkrátit seriál o 1 epizodu, asi by se nic nestalo. To ale neznamená, že je špatná. Tento díl je vše. Skvělý, nudný ale uvěřitelně reálný. Romance tomu napomáhá a konec rozbrečí i největší emoční pařez. Myslím, že 4 hvězdy jsou skvělý popis mých pocitů a čísel netřeba.

Běž, chlapče, běž (2013)

Já myslím že to byl fajně realistický příběh s dobrými herci, kteří dokázali maximum. Režie je jiná, než většina polských nebo německých filmů. Myslím, že celkem dost dobré 7/10

100 věcí, které byste měli udělat před střední (2014) (seriál) odpad!

Tak takhle hluboko filmová tvorba klesla. Fuj! Herecké výkony nechutné a neuvěřitelné. Daleko nejhorší herecký výkon tam dělá ale ten blonďák. Horší seriál jsem ani neviděl. Daleko horší seriál než dokonce She Hulk. Ble to byl výtvor.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Nevěděl jsem co se děje do poslední chvíle. Věděl jsem, že to k tomu momentu bude vést, ale ne. Bylo to velice zajímavé a odpálilo mi to mozek. Bylo by to 7/10, ale protože tam hraje Bašta, a že to má nadčasové provedení, které v zásadě okopíroval i D. Villenevue, tak to dostane, aspoň ode mě, 8/10.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

A já si myslel, že to dělal Burton. No jó, ale úplně to sedělo do jeho stylu a film je v podstatě taková ujetá Burtonovka. Prostě taková rodinná sranda jaká má být. Avšak bez rušivých elementů by film nemohl existovat. Jim Carrey má zase stejnou, ohranou roli, která se nikdy moc nemění. Toť hlavní problém. Zbytek se dá přežít, ale jinak celkem ujde a byla to fajn zábava 7/10