SonG

SonG

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 16.1.2014  16:45
    Croodsovi (2013)

Barvitá, originální zábava s béčkovým příběhem, přičemž na ten sere pes, protože ho v pohodě převálcují výborné vtipy, vymazlená animace a jedinečný nápad udělat animák s pravěkými lidmi.

• 13.1.2014  00:33

U. S. troops se musí chytat za hlavu. Chápu, že film je nerealistická blbost, ale dělat z amerických speciálů takový idioty, to je trošku silná káva. Nicméně, ve filmu jsou DVĚ scény, které alespoň za něco stojí, zbytek je jen očividné ždímání peněz a vození se po hřbetě průměrné jedničky. A nuda, samozřejmě. Série Wrong Turn, přímý konkurent, pobaví více.

• 11.1.2014  23:17

Vlk z Wall Street se ve skutečnosti jmenuje Spanilá jízda Leonarda DiCapria. Jestli ten člověk nedostane Oscara teď, nechápu, co víc by měl na plátně ještě předvést. 180 minut čiré zábavy, originality, krásných holek, peněz a hvězdných dialogů, které, podle mého, nemají ve filmu obdoby. Škoda slov - jasných pět hvězd a místo v TOPce k tomu.

• 11.1.2014  18:41
    Rivalové (2013)

Jako ročník ´90 a totální analfabet, co se týče závodů F1, jsem znal závodníka Nikiho Laudu jen z doslechu. O to více na mne možná měl film dopad. Dlouho jsem se zdráhal, jestli se na film vůbec podívám, přece jen, formule nejsou můj šálek čaje...a nakonec jsem byl doslova přikován do křesla. Howard je machr a v Rush znovu dokazuje, že je králem pozoruhodných osudů převedených na filmové plátno. Nádherné záběry, pečlivě vybraní herci do hlavních i vedlejších rolí, atmosféra vyšroubovaná na maximum. Díky němu jsem mohl dosyta prožít jednu sezónu F1, kterou kdysi sledoval celý svět.

• 11.1.2014  18:34

Greengrass je frajer, který ví, jak na diváka, v podstatě k tomu stačí jen dobrý námět, Tom Hanks a pár vychrtlíků s AK-47. Obrovský palec nahoru dávám za vybudovanou atmosféru, párkrát jsem si připadal, že se koukám na velmi autentické záběry únosu lodi. Scéna "EXECUTE", která je ostatně vidět i ve třetím traileru, a ta poslední před závěrečnými titulky, mi dokonale vyrazily dech. Prakticky nemůžu dát pět hvězdiček, protože zatímco první polovina ubíhala jako zběsilá, druhá mi připadala, že malinko natahovaná a prospělo by jí výraznější tempo.

• 11.1.2014  18:23
    Carrie (2013)

Ani jednu filmovou Carrie jsem neviděl, nicméně jsem četl Kingovu předlohu, proto do jisté míry můžu srovnávat, i když dopředu říkám, že ani jedna Kingova kniha nebyla (zatím) zfilmována tak, abych byl spokojený. Dokonce ani filmové Osvícení nesahá své předloze ani po kotníky. Remake Carrie, který nám naservíroval Peirce však vůbec není špatný pokus. Kultovní scény jsou vyobrazeny velmi zručně, Julianne Moore v roli matky působí dostatečně šíleně, nicméně Ch. Moretz je pro tuto roli moc hezká, podle Kinga byla Carrie opravdu škaredé děvče, což Chloë rozhodně není. Dávám slušné tři hvězdy, na bezchybnou, novodobou, pětihvězdičkovou jízdu podle Kinga stále čekám.

• 6.1.2014  14:24

Dá se jen těžko odhadnout, do jaké míry je film autentický (tím myslím postupy u Navy Seals, ne prostřílené, a stále chodící členy jednotky). Je nutno zdůraznit, že od dob Černého jestřába jsem se tak dobře nepobavil. Všichni herci, jak vidno, jsou ve skvělé fyzické kondici, což jim, v očích diváka, dodává auru neporazitelnosti. Je ovšem také pravdou, že akce ve filmu zpočátku baví, nicméně v druhé půli se již stává značně okoukanou. Jako fanda válečných filmu všeho druhu dávám palec nahoru a čtyři poctivé hvězdy k tomu.

• 6.1.2014  12:24

Musím se přiznat, pro Audrey Hepburn mám slabost. Troufám si tvrdit, že lepších hereček, než byla právě ona, moc nebylo a není. Wait until dark (viděno v barevné verzi) je výborný psychologický thriller, umocněný o to více, pokud se do postavy Susy opravdu vcítíte. Určitě bych ale v dnešní době nedával filmu nálepku "horror", přece jen, doba pokročila. Na filmu je znát, že vychází z divadelní předlohy (jeden pokoj, důraz na konverzace), nicméně skoro dvouhodinová stopáž utekla ohromně rychle, navíc mne film dokázal opravdu párkrát napnout tak, že jsem skoro nedýchal. Do toho všeho výborně zahraný Mr. Roat v podání Alana Arkina, ze kterého jde i po letech mráz po zádech.

• 5.1.2014  23:20

To nejvtipnější už jsem viděl v traileru, bylo tudíž naprosto zbytečné koukat na celovečerní film. Navíc jsou gagy (dá se tomu říkat "gagy"?) dost nudné, chvilkami mi připadlo, že nekoukám na Knoxvilla, ale na nějaké ubohé lidi, co Jackass parodují. Bad Grandpa nesahá klasickém Jackassům ani po kotníky.

• 5.1.2014  01:28

Do třetice, a zase do těch samých sraček. ISONG z roku 78 byl strašná kravina, nicméně kdo to v té době viděl, zažil jeden z největších šoků svého života, takže tam by se dalo ještě přimhouřit oko. ISONG vol. 2 byl zbytečný remake, který měl jediný klad, a to sympatickou Sarah Butler. V tomto (a doufám, že posledním) díle nefiguruje už ani herečka, který by byla trošku k světu, o hereckém nadání ani nemluvě. A navíc vydává zvuky jako když skřípají panty u dveří, a to nejen, když někdo ubližuje jí, ale i když mučí v druhé polovině filmu někoho ona. Navíc je ve filmu tolik nepochopitelných šlápnutí vedle (SPOILER! Převést holku v krabici přes půlku světa, aniž by si toho kdokoli všiml..really? KONEC SPOILERU), že nemůžu jinak, než i tento díl poslat nemilosrdně do kytek, jako tomu ostatně bylo i v předchozích případech.

• 4.1.2014  01:26
    Lásky čas (2013)

Vsadil bych se, že český distributor About Time ani neviděl, jinak by určitě nevymyslel tak stupidní název, který vůbec nevystihuje podstatu filmu. Tak, to bychom měli. Co se týče samotného snímku, od Curtise jsem přece jen čekal kapánek více. Možná je to tím, že Láska nebeská patří mezi moje TOP filmy, možná je to otřesnou ofinou Rachel McAdams, zkrátka a dobře, něco mi tu nehraje. Ústřední motiv cestování v čase je sice zajímavý, nicméně v druhé polovině filmu mi spíše vadil. Některé "vracečky" sem tam balancovaly na hraně trapnosti (reunion s blonckou a její přítelkyní), některé zase sloužily čistě k pobavení (first sex). A výsledné poselství filmu, i když bylo do jisté míry uspokojivé, vyznělo tak nějak do prázdna. Každopádně timing do předvánočního času se Curtisovi povedl, v tomto čase milými filmy nikdo nepohrdne. Za hravost, Billa Nighyho a pár povedených scén - slabé 4*.

• 23.4.2012  15:40

Od tohohle filmu jsem příběh neočekával...ale scény jako ta v lese, nebo ta na balkóně, kde se odehrává šachová partie, se opravdu povedly a vryly se mi do paměti....proto 4 hvězdy...

• 31.1.2012  21:52

Jsem snowboardista, tudíž jsem byl v rauši. Mezi snowboardovými filmy top.

• 31.1.2012  11:56

Z látky, která by mohla být převratná ( Cowboys x Aliens), se vyklubalo řadové sci-fi, které není ovšem na podívání vůbec špatné.

• 31.1.2012  11:53
    Barbar Conan (2011)

Víte, kdyby takovou látku uchopil za dobrý konec někdo schopnější než Nispel, dost dobře by z toho mohlo být fantasy, na které se bude vzpomínat. To, co Nispel vytvořil, se stěží může rovnat seriálové Xeně nebo Herkulovi. Pane Nispel, vy jste to teda zbabral.......takhle položit na kolena jméno tohoto filmu a podrazit očekávání včech těch fanoušků této ságy. Fuj!

• 31.1.2012  11:28

Klasické americké klišé, kde překvapí až konec - hlavní hrdinka by překvapivě měla dostat co proto, ale... :) ...první film, kde jsem si všiml, že i Cameron Diaz stárne. Pro pobavení, nic víc, nic míň.

• 27.1.2012  19:26

Geniální Rooney Mara.

• 20.1.2012  12:06

Dvě hvězdy jsem v podstatě ubral za absolutní nelogické chování, tři hvězdy jsem nechal za brilantně natočené scény. (best: prchající sniper).

• 28.12.2011  00:17
    Lidská stonožka 2 (2011)

Ok, Tome Sixi, vezmi toho hnusnýho tlusťocha a běžte do prdele. A už nikdy z ní nevylejzejte. Tohle je ten největší hnus, co jsem kdy viděl, a to mám hodně silnej žaludek. Horrory a nechutnosti ano, rodící maminky za běhu a hovna na kameře...ne. (Omlouvám se za sprosté výrazy,ale jinak to tady u toho snímku vystihnout nešlo...vlastně by se to dalo napsat ještě mnohem hůř).

• 17.12.2011  22:05
    Nákaza (2011)

Zajímavý námět bez špetky inovace a nezáživnými postavami. Vůbec mi nevadilo, když se některé z postav něco stalo, protože mi film nedovolil vypěstovat si k žádné vztah.

• 5.12.2011  23:02

Sci-fi s geniálním námětem, neodpovídajícím prostředím, dobrým Timberlakem, skvělým Murphym a otřesným během na 20ti centimetrových podpadcích :)

• 5.12.2011  20:56
    Partička (TV pořad) (2009)

Geniální nápad, jak jak mladé, tak i staré diváky připoutat na půl hodiny k obrazovce. Možná to sem tam ve scénkách skřípe, ale od toho je tady to slovo "improvizační" show. Ve Zlíně jsem zažil i Partičku naživo, a to jen stvrdilo můj názor, že tohle tady dlouho nebylo.

• 21.10.2011  23:46
    Země kůlů (2010)

Prakticky mi do pěti hvězd přebýval ten jeden jedinej "chytrej" ke konci, kterej to trochu pokazil.

• 15.10.2011  22:05

Pohodový film, říznutý lehkou pohádkovostí a dobrodružstvím. Duvall a Caine jsou prostě a jednoduše boží herci, a když se sejdou na jednom plátně, nemůže jim to zkazit ani Haley Joel Osment, jehož ksichtík mě naposledy bral v Šestém smyslu.

• 11.10.2011  16:41

Pěkná, lehce abstraktní podívaná, ve které exceluje Owen Wilson a noční Paříž. Vlastně je to takové nenásilná reklama na krásy tohoto dekadentního města, a musím se přiznat, takhle reklama mne dostala...

• 11.10.2011  09:21
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Komentář napíšu až po více dílech, zatím však Roden vs. Pauhoufová = nice!

• 9.10.2011  11:37

Musím podotknout, že ve filmech o X menech skáču od jednoho k druhému (napřed jsem viděl jedničku, potom First Class, dvojku myslím ještě vůbec)...Ale i tak vždy vím, o co běží a co se týká tohoto kousku, nebyl jsem zklamaný, jen škoda, že Vinnie Jones nedostal se svou postavou Juggenauta více prostoru.

• 9.10.2011  11:33

Čistokrevná akce, která je pěkná.....zezačátku. V druhé polovině mi to už přišlo, jako kdyby jste o sebe mlátili hračkami a natáčeli to na kameru..Je pěkné se na to dívat,ale film skončí a vy si řeknete: "Dobrý, ale jednička byla lepší". Což vystihuje i vzkaz Bayovi - Natoč něco jiného, protože Transformerům už pomalu dochází dech...

• 8.10.2011  20:12
    Drive (2011)

Film se pomalu, kradnými pohyby pohybuje dopředu, tiše našlapuje, aby mohl v druhé půlce zasadit rány, při kterých budete koulet očima....Skoro bych řekl komorní thriller, ve kterém Ryan Gosling ztvárnil filmového sympaťáka roku.

• 5.10.2011  17:07
    Šmoulové (2011)

Stačilo mi asi jen 30 minut...Tohle mělo zůstat na papíře. Radši si pusťte seriál z roku ´81, neprohloupíte.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23