Zrození Planety opic (2011)

Asi takhle, film roku to rozhodně není, tím ale netrvdím, že je špatný, ba naopak. Relativně nízké hodnocení dávám proto, že prostřední část filmu má prostě hluchá místa, bez kterých by se film obešel. ovšem první třetina a finální scéna nemá chybu. Rise of the Planet of the Apes je tudíž výborným prequelem k jeho starším bratříčkům.

Orel Deváté legie (2011)

Tak tohle bylo hooodně laciné. Tupé a nelogické chování postav, severské kmeny vypadají jako indiáni pomazaní mrožím h*vnem a co se tématiky týče, římské historie a postav je ve filmu co by se za nehet vešlo. K tomu je film postaven na schématu -jdeme,utíkáme bojujeme- přičemž toho prvního a druhého je asi 90%. Hodně nudou páchnoucí slátanina, kterou fakt nezachrání vůbec nic.

Láska a jiné závislosti (2010)

Víte, když se na tento film podíváte z jiného pohledu než z klasické romantické komedie, uvidíte možná i celkem dost drsné citové drama o nemocné dívce a klukovi, který se musí rozhodnout mezi kariérou a životem, ve kterém bude zažívat i hodně trápení. Pro mne se v tomto filmu ukrývá i jisté poselství - Musím si užít života plnými doušky, protože nikdy nevím, co zítřek přinese.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Pro: vizuál Paula, tuny odkazů na slavné sci-fi filmy, duo Pegg-Frost, vkusné vitpy... Proti: příběh o ničem, duo debilních agentů

Jana Eyrová (2011)

Pro: nádherná výprava, příběh, Fassbender, potěšilo mne sem tam i to hororové pojetí...Proti: možná kratší stopáž,ale to jen už rýpu...

Princ a pruďas (2011)

Pro: originální pojetí středověké parodie, Natalia Portman :) Proti: možná až příliš mnoho sexistických vtipů, hluchá místa, sem tam i nepovedený vtip.

X-Men: První třída (2011)

Pro: McAvoy a Fassbender, přehledná akce, dobrý úvod k X-menům. Proti: možná až příliš fádní kevin Bacon, od role záporáka bych čekal víc...

Ledová smrt II (2008)

Pro: ....... Proti: prostředí nemocnice, nulová originalita

Ledová smrt (2006)

Pro: hudba Proti: ukrutná šablonovitost, typická vyvražďovačka bez špetky originality