Koe no katači (2016)

WOW, tak tady není o čem, tohle je jeden z nejlepších romantických filmů co jsem kdy viděl, který v sobě ukrývá perfektně napsané postavy, příběh, dialogy a dlouhé tiché záběry, které vás nechají užívat si tu krásu animace a emoce daných postav, které jsou opravdu silné. Jak už jsem zmínil, emoce to je hlava tohoto filmu a také příběh, který se táhne od raného dětství až po dospívání, při čemž se seznamujeme s mnoha postavami ale hlavně s naší dvojicí, kterou tvoří hluchá dívka a chlapec, který jí v dětství šikanoval. Film také řeší velice vážné problémy jako je sebevražda a už zmíněná šikana, která ještě přikládá dříví do celkového ohně emocí. Dost tomuto hodnocení dodává to, že sám osobně mám se šikanou zkušenosti a vím jaké to je být terčem narážek, posměšků a fyzicky nepříjemným situací. Paní, která tato příběh napsala si zaslouží obrovský potlesk a oskara za takto vypiplaně srdcervoucí film. Extrémně doporučuji 10/10

Zvedá se vítr (2013)

Víte, před nedávnou dobou jsem si říkal, zda je nějaký animovaný film, který mi značně ovlivnil život a pohled na svět. Teď už znám odpověď, jasně filmy od Pixaru či DreamWorks na mě měly také obrovský dopad, ale to bylo v dětství, což bylo uz roky na zpět teď na mě nejvíce zapůsobil poslední animovaný film Hajao Mijazakiho, protože příběh který zde tento film převypravuje není jen tak vymyšlený, ale jde značně o život tohoto režiséra a láska, kterou už odjakživa cítil k letadlům, čehož jsme si mohli všimnout už v jeho dřívějších projektech, jako je Laputa, Naušika či Porco Rosso. Příběh tohoto filmu je ale úplně něco jiného, co jsme od něj mohli vidět, jedná se totiž o životopisný příběh chlapce, který už od malička miloval letectví a přál si být leteckým inženýrem, což se mu nakonec povedlo, ale cestu mu ztěžovali jiné okolnosti, které vám nechci spoilerovat, abyste zažili stejný zážitek jako já a ostatní, kteří zavadili o tento film. Animace s kombinací srdcervoucího, realistického a inspirativního děje je tou nejlepší kombinaci pro všechny animované, ale i filmové nadšence. Dlouho jsem také přemýšlel co je ten nejlepší film od studia Ghibli a myslím si, že jsem našel vítěze. Extrémně doporučuju 10/10

Upgrade (2018)

Vymazlená Sci-fi/Akční jízda, která se s nikým nemazlí a jde přesně po tom co chce převyprávět. Nechápu jak s tak nízkým rozpočtem, dokázali natočit tak skvěle vypadající film se super akcí, postavami a hlavně dějem, který není nijak složitý, ale i při tom je velice zajímavý, strhující a zábavný. Logan Marshall-Green zde předvádí super výkon a mrzí mě, že jsem se k tomuto filmu dostal až nyní, protože se jedná o dost přehlížený sci-fi bonbon, který si slupnete a vychutnáte do poslední sekundy. Vřele doporučuju 9/10

Vlak Nekonečna - Book 1 – The Perennial Child (2019) (série)

Příjemná animovaná podívaná se sympatickými postavami a zajímavým, a ne nijak složitým příběhem, který že začátku lehce zadrhává ale po druhé polovině to doladí a jde přesně po tom co chce. Animace je líbivá, humor povedený, emoce funkční a postavy zajímavé. Fajn první série, ale je ještě co opravovat 7.5/10

Solární protipóly - Série 1 (2020) (série)

Je mi až blbé to psát ale tento seriál je tak nabušený, vtipný, originální a celkově tak vychillovaný, že si užíváte každou sekundu té ulítle barevné animace a celkově se pro mě zatím jedná o zábavnější seriál než Rick a Morty a to hlavně kvůli výborné zápletce o lidech ve zdi. Určitě je tu pár chybiček ale na to, že se jedná pouze o první sérii, tak je to vážně SKVĚLÝ. Určitě doporučuji 8,5/10

Hledá se Yetti (2019)

Studio Laika se tentokrát nechalo trošku unést a místo skvělého a promyšleného příběhu nám připravili poměrně nudný příběh, který ničím nepřekvapí a nezaujme. Určitě nemohu zapomenout na krásnou stylizaci a animaci, kterou Laika prostě umí a tady je to značně vidět, humor je jako na houpačce a vy vlastně nevíte zda se máte smát či ne. Celkově se jedná o dost průměrný animák od skvělého studia a doufám že se Laika poučí a příště přijde s totální bombou jako byl Kubo a kouzelný meč. 5,5/10

Solární protipóly - Kvantový prsten (2020) (epizoda)

Jak je sakra možný, že mě tento seriál po třetím díle tak ohromil, pobavil a překvapil. Tohle bude pro mě velkým konkurentem ricka a mortyho a pokud nevíte po čem sáhnout a máte právě v oblibě ricka a mortyho tak jděte do toho, je to boží

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů, který jsem kdy viděl a díky tomu jak skvělý tento seriál je tak jsem ho už viděl 3krát. A proč je tak skvělý se ptáte? No, dobrodružství, které zažívají dvojčata Dipper a Mabel během jejich prázdnin u zvláštního, trhlého a stále vtipného strejdy Stana je excelentní. Tento seriál funguje ve všem, od výborného úvodního intra, přes postavy, humor, záporáky, originální a poutavý příběh, fantasy a sci-fi prvky, no prostě všechno a vy si to zamilujete už během první a za mě jedné z nejlepších pilotních epizod EVER, která vystihne tento seriál tak perfektně, že pokud vám první epizoda nesedne, tak už nekoukejte dál. Seriál vám představí obrovské množství postav, a každá postava je unikátní a má skvěle napsaný charakter a příběh, který se průběhem seriálů vyvíjí. Je hrozná škoda, že seriál obsahuje jen dvě série, protože je to tak skvělý, že když začnete koukat tak hned skončíte a po jedné zkouknuté epizodě budete chtít stále víc a víc. MASTERPIECE v animované tvorbě 10/10

Simpsonovi (1989) (seriál)

Jako malej špunt jsem neustále koukal na televizi, protože jsem neměl žádnou elektroniku a čtení mě prostě nebavilo, ale co mě bavilo, tak byly animované seriály a filmy, které jsou plné vtipných postav, gagů a popkulturních narážek. No a právě jedním z těchto seriálů jsou Simpsonovi, které není třeba představovat, protože tu jsou s námi už 3 desetiletí a stále vznikají nové epizody.  Nebudeme si nic nalhávat, ale kvalita dílů šla za posledních let rapidně dolů a už to prostě není, to co to bývalo. Nebudu ale hledět na přítomnost, ale minulost, když byly Simpsonovi na VRCHOLU a jednalo se o totální bombu, na kterou se mohl koukat každý, a i tak se bavil, dokonce i moje babička miluje Simpsonovi, a to už je co říct. Dalším obrovským plusem starých epizod, byl originální nápad, zabalený do toho vtipného, ale někdy i emocionálního kabátku, který našim milovaným postavám dodával na realističnosti, což umožnilo divákům vcítit se do daných postav a rozumět jim v daných situacích, protože téměř vždy si postavy procházely situacemi, které jsou známé i pro nás ostatní. A právě tyto příběhy a momenty, které se našim postavám stávají a se kterými se musejí vypořádat jako například: první láska, problémy s přáteli či rodinnou, dospívání, šikana, smrt blízkých atd. to je důvod, proč to lidi tak milují, protože se v tom vidí, mají s tím zkušenosti a dokážou pochopit jednání daných postav. Nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem celý seriál už viděl, ale jsem přesvědčen, že je to seriál, který mě nějak ovlivnil a nechal velkou stopu v mém životě. Absolutní klasika