Ego (2023) (seriál)

Tu bolo veľa aj 13 častí. "Neslušný návrh", ktorý dá bohatá Sibel svojmu podriadenému Erhanovi, rozbije jeho vzťah s Elif. Nemastný, neslaný Erhan sa v 13-tich častiach rozhoduje, či má rád intrigujúcu Elif, alebo krásnu a bohatú Sibel. Veľká nuda. A city som tu nikomu neverila. Navyše Melisa Asli Pamuk mi pripadala ako vosková figurína.

Nebe a země (1993)

Nechce sa mi veriť, že som  si pozrela tento film. Vojnové totiž podvedome nepozerám. Na tomto ma však od začiatku zaujal spôsob, akým Le Ly rozprávala svoj príbeh. Aj o príšerných situáciách ktoré prežila, dokázala hovoriť s nadhľadom, zaujímavým úsmevným spôsobom. O to horšia bola vizuálna stránka, kde Stone nešetril drsnými, brutálnymi a krvavými scénami. Pohľad na bežných ľudí ničených na jednej strane Američanmi a na druhej Vietkongom, ma deptal. Obdivovala som Vietnamcov, s akou pokorou prijímali svoj osud. Le Ly sa zmenil život príchodom seržanta Steeva. On ju potreboval a ona sa zaľúbila. Do Ameriky už išli nielen s jej, ale aj s ich spoločným synom. Tommy Lee Jones vážne exceloval. Aj ako milujúci a starostlivý manžel, aj ako nešťastný, zlomený človek, to hlavne. Bez neho by tento film nebol taký dobrý. Neviem si predstaviť, že by som dala len štyri hviezdy. Ak by sa dalo, tak 5⭐+++.

Sevimli Tehlikeli (2015)

Zvláštny štýl romantickej komédie, ktorá bola chvíľami drámou a chvíľami až absurdnou komédiou. Romantiky bolo pomenej. Hlavná dvojica bola ok, hudba sa mi tiež páčila.

Skryté paprsky slunce (2007)

Film, ktorý mi ešte niekoľko hodín po dopozeraní vŕta v hlave. Rozmýšľam, ako by som jednala na mieste Shin-ae ja. Jej predstaviteľka to zahrala úplne úžasne, všetky emócie som jej verila. Chvíle keď nevládala plakať, aj chvíle keď prežívala panické ataky aj prejavy zúfalstva a smútku. Niektoré scény mi sem nesedeli, ako napríklad ten sexuálny úlet a niektoré mohli byť kratšie. Chápem, že sa so svojím smútkom snažila vyrovnať akýmkoľvek spôsobom. No niekedy to bolo cez čiaru. Záver mohol byť prepracovanejší, na mojom hodnotení to však nič nemení.

Švýcarský sen o demokracii (2023) (TV film)

Keby som hodnotila len dokument, tak by to boli 3 *. Ale tak trochu človek hodnotí aj krajinu ako takú a život v nej. Zdá sa, že Švajčiari vedia čo chcú a darí sa im. Prekvapil ma význam - nevýznam prezidenta v tomto štáte, ktorého meno ľudia ani nevedia. 🤔

Avatar: The Way of Water (2022)

V tejto chvíli je tu 1200 recenzií. 1200 rôznych názorov na tento fascinujúci film. Prvých 100 minút som bola rozhodnutá dať 5 hviezdičiek. Krásna snová atmosféra, podčiarknutá hudbou. V druhej polovici však prišlo zlo v podobe ľudí. No a ja neviem akceptovať scenár typu po nás potopa. Hoci film ako celok sa mi páči, asi si ho znova nepozriem a to som jednotku videla 5x. Som zvedavá čo nás čaká v ďalších pokračovaniach.

Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

Od detských čias mala táto rozprávka pre mňa magické čaro. Tešila som sa na každé ďalšie sfilmovanie. Naposledy sa mi páčil Pinocchio z r. 2013 s Mariom Adorfom. Toto spracovanie Guillerma del Tora sa zatiaľ najviac podobalo mojim predstavám. Dej jemne pozmenený, nie však rušivo. Úžasná animácia, vďaka ktorej sa pozeranie stalo krásnym zážitkom. No aj tak dúfam, že sa dožijem ešte jedného, toho posledného a dokonalého spracovania, ktorému dám bez váhania 5 hviezdičiek.

Aile (2023) (seriál)

Aj napriek hviezdnemu obsadeniu je to len ďalší príbeh z prostredia mafie, ktorý ma nezaujal. Silná matka hlava mafie, poslušní synovia a nevesta rebelka. 1,5⭐.

Kraliçe (2023) (seriál)

Zaujímavý seriál a na to že má len 11 častí sa v ňom toho veľa udialo. Súrodenci Deniz, Zeynep a Ali zdedili rodinnú farmu, ktorá ich mala spojiť, avšak netušili, že je zadĺžená. Každý zo súrodencov rieši okrem farmy aj svoje problémy. Ali sa snaží získať opatrovnictvo syna, ktorého vychoval ako vlastného. Zeynep, ktorej utekajú roky sa snaží otehotnieť a presvedčiť vážne chorého priateľa, aby to nevzdal a išiel na operáciu. Najväčšie problémy rieši Deniz s manželom Atesom, známym basketbalistom. Ten si totiž užíval život plnými dúškami, čo sa nakoniec prevalilo. Seriál je konečne bez vrážd a domáceho násilia a s veľmi dobrým hereckým obsadením, kde vyniká hlavne Selin Sekerci a Burcu Özberk. Z tej záplavy tureckých seriálov, konečne niečo iné, 70%.

Erryho směsky (2022)

Film ako stvorený na sobotný večer. Zopár vtipných scén a kopa dobrej hudby. Chlapcom to dobre myslelo. Začali "podnikať" od nuly a dotiahli to k stovkám miliónov. Keďže sa to prezentuje ako komédia, niet divu, že asi každý divák fandil mladým kriminálnikom. Atmosféra filmu opäť úžasná, ako vo väčšine talianskych dobových diel.