Bir Peri Masalı (2022) (seriál)

Pomaly sa stáva pravidlom, že seriál, ktorý nemá v Turecku úspech, ho bude mať u mňa. Zeynep - Melisa nájde tašku plnú peňazí, ktorú stratili mafiáni a keďže pochádza z chudobnej rodiny, kde otec vždy všetky peniaze prehrá , rozhodne sa za ich pomoci zmeniť svoj život. Votrie sa do bohatej rodiny, kde predstiera, že je z takých istých pomerov. Medzi ňou a ich starším synom Ömerom to začne iskriť, no zaľúbi sa do nej aj mladší Zafer. Vzniká kopa zapletiek, kedy sa rieši všetko možné. Kto koho zabil, kto opustil svoje dieťa kto je koho matka. Alinu Boz - Zeynep mám rada, seriály v ktorých sa objavila sa vždy dali pozerať a tak je to aj s týmto.

Jappeloup (2013)

Nie som milovníčka koní, skôr sa ich bojím. Tento film má však zaujal od chvíle kedy Jappeloup prišiel na svet. Krásne žriebätko, z ktorého vyrástol úžasný bojovník. Prekážal mi pomalý rozbeh filmu, aj z počiatku absentujúci vzťah Piera ku koníkovi, keď v jednej chvíli ho chcel dokonca predať. Našťastie však prišiel zvrat a potom to už bolo hlavne o krásnych záberoch z pretekov a radosti z výhier. Hviezdne obsadenie filmu výrazne prospelo. Dramatický záver, v ktorom slzy nemohli chýbať.

Elisa (1995)

Sociálna dráma ako vyšitá. V prvej polovici spoznávame Elisinu dcéru Máriu, aby sme pochopili, prečo je taká aká je a prečo koná tak ako koná. A všetci držíme palce krásnej zlodejke a podvodníčke v podaní Vanessy Paradise. Jej správanie je niekedy milé a nezištné, niekedy však nevhodné a necitlivé až kruté, ako napríklad na návšteve u starých rodičov. Druhá kratšia časť hovorí o jej stretnutí a zbližovaní sa s otcom. Tu mám však tiež výhradu k spôsobu, akým to robila. Flirtovanie s vlastným otcom bolo naozaj cez čiaru.  Vanessa aj Depardieu boli vynikajúci, ale keďže mám výhrady k scenáru, nemôžem dať plný počet. Je to tak 75%.

Světlo mezi oceány (2016)

Neviem v akom psychickom rozpoložení som bola pri prvom pozretí tohto filmu, no po druhom pozretí som musela zmeniť hodnotenie a pridať hviezdu.  Zúfalstvo Isabel po ďalšom potrate a konanie Toma z lásky k nej, im zmenilo život a to ešte netušili ako veľmi. Isabel však Tomovi nič nezostala dlžná. Krásna hudba, prostredie v ktorom sa príbeh odohráva a Michael Fassbender dodali tomuto filmu úžasnú atmosféru. 80%

Důvěrný nepřítel (2018)

A prečo nie? Susedovi doma už takmer všetko riadi Alexa, takže táto zápletka nie je až taká absurdná. Malo to dej, malo to napätie, malo to spád, nenudila som sa. Tretia ⭐ je za vždy dobrú Gabiku Marcinkovú.

Kimi no na wa. (2016)

Rozhodne si to musím pozrieť ešte raz. Pastva pre oči a balzam na dušu. Prvých 20 minút som sa strácala v deji a nechápala to vysoké hodnotenie, no to sa rýchlo zmenilo a ďalších 86 minút som si vychutnala aj so záverečnými titulkami. Krásna hudba a záver ako som očakávala.

Svět přírody - Rajky (2010) (epizoda)

Rozprávanie Davida Attenborougha je vždy zaujímavé, tentokrát doplnené krásnymi kresbami týchto nádherných vtákov. Samozrejme úžasné spomalené zábery zblizka do jeho dokumentov patria tiež. Vôbec som netušila, že existuje tak veľa druhov Rajiek, sústredených na jednom mieste sveta.

Frekvence (2000)

Sci-fi na tému návratu do minulosti a môcť tak ovplyvniť budúcnosť to je niečo pre mňa. Atmosféra, v ktorej sa film nesie, zápletka aj obsadenie, všetko sa mi páči. Videné už 3x. Citlivejšie povahy možno aj vreckovku uvítajú.

Ohjik geudaeman (2011)

Ťažko sa mi píše, keď som už videla turecký remake Sadece sen, ktorý mám v obľúbených. Možno, keby som videla tento film ako prvý, dala by som mu 5*. Hoci postava Cheol-Mina má byť mĺkva, mal by to byť muž činu, na mňa bol chvíľami až nudný. Viac sa mi páčila slepá Jung-Hwa, ktorá bola vynikajúca. Môžete si vybrať hociktorú verziu, dávku drámy, romantiky a dobrých hereckých výkonov si užijete v oboch.

Ego (2023) (seriál)

Tu bolo veľa aj 13 častí. "Neslušný návrh", ktorý dá bohatá Sibel svojmu podriadenému Erhanovi, rozbije jeho vzťah s Elif. Nemastný, neslaný Erhan sa v 13-tich častiach rozhoduje, či má rád intrigujúcu Elif, alebo krásnu a bohatú Sibel. Veľká nuda. A city som tu nikomu neverila. Navyše Melisa Asli Pamuk mi pripadala ako vosková figurína.