Světová invaze (2011)

Veľkolepý fail. Nechápem, kto mohol odklepnúť tak mizerný scenár, ktorého stupidita až bolí. Tupé dialógy, dej a takmer všetko čo sa na plátne deje (jedna wtf scéna strieda ďalšiu). Eckhart ťahá ako môže ale sám túto zúfalú grotesku neutiahne. (Aby som len nekritizoval tak efekty a niektoré akčné scény sú podarené).

Na doraz (2010)

Prekvapivo nie až taký prúser aký som od nezáživných trailerov očakával. Má to spád, nenútený humor a po dobu 95 minút som sa až tak veľmi nenudil. Celkom príjemná oddychovka a pauza Todda Phillipsa medzi Hangovermi.

Cizinec (2010)

What the hell? Zmätené, nezáživné pobehovanie hollywoodskych top hercov. A pritom s takýmito tvárami by sa dalo natočiť niečo komerčne i filmársky oveľa lepšie. Nuda nad nudu.

Králova řeč (2010)

Skvele zahratá (Colin Firth, Geoffrey Rush) ale ničím výnimočná historická dráma. 5 minút po záverečných titulkoch a ja si ani za nič nedokážem spomenúť čo by len na jednu scénu, ktorá by mi zostala v pamäti. Takýchto filmov nominovaných na Oscara tu bolo, a aj bude ešte mnoho.

Město (2010)

Briliantne zrežírované. Z Afllecka sa stáva pomaly ale isto prvotriedny režisér, ktorý vie ako naservírovať správnu dávku akcie, napätia a emócií - ktoré síce boli slabšie ako u Gone Baby Gone ale aj tak ma v kontexte celého filmu dostali.

Fighter (2010)

100krát omielané klišé o boxerovi-loserovi, v ktorom vyniká jedine tak parádny Christian Bale. Mark Wahlberg hrá druhé husle a opäť ma presvedčil že hrať NEVIE. Nebyť Balea obyčajná priemerná dráma.

Rychlejší (2010)

Ono ťažko...z takto predvídateľného a mizerného scenára sa toho moc vyťažiť nedalo...po vynikajúcom úvode u mňa nastalo vytriezvenie. Rock má pár tehličiek navyše, jeho comeback do akčných filmov by som si predstavoval trochu inak.

Trainspotting (1996)

Drogová odvykačka ala Danny Boyle. Ewan McGregor už tu dokazuje prečo je hviezdou súčasnosti. Jednotlivé scény (i keď niektoré naozaj dosť nechutné) sú natočené na jednotku. Skvelá jazda po celých 94 minút. Pri výbere hudby sa režisér trafil presne do môjho hudobného vkusu :)

21 gramů (2003)

Skvelé. Príbehy, ktoré o seba postupne zapadajú, skvelé herecké výkony (predovšetkým uveriteľný Del Toro) a precízna réžia už Iňarritua. Stále však čakám na jeho film, ktorý by ma dokonale presvedčil. Pri tomto ani pri Amores Perros sa mi to nestalo.