Všichni musí být v pyžamu (1984)

Emoce ze sbíječek, které se bez konce derou do nemocničního pokoje. Bolševická hnusorealita v ryzí podobě.

Nelítostný souboj (1995)

Časově napínavý snímek. Veškeré to tehdejší jiskření alfa samců vyprchalo, zůstaly dlouhé neprostříhané kilometry pohledů a záběrů na Ameriku z půky nejšťastnějších let její historie, tedy devadesátek. Některé akční scény jsou stále na úrovni, třeba ta s přepadením obrněného vozu, nebo únik z banky, ale to bohužel není dost. El tiempo es una perra…..

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Kdyby toto měla být první půlka konce a závěr všech misí, bylo by to to nejlegendárnější zakončení. Dnes v noci si budu přát být na chvilku akčním endurářem, který skáče z vápencového zubu nad proklatě hlubokým údolím. To byla opulentní hostina v scénáristickém nebi a ne nějaký.obyčejný akční kousek. Cítil jsem se jako PAN DIVÁK pro kterého si někdo dal tu práci, udělat pořádný kus bijáku a neošidit fanoušky filmu. Každá koruna za ten zážitek stála.

Laputa (2015)

A to už je na mě co říct. V miniatuře a zkratce popsané peripetie startovní rulety života.

Přání k narozeninám (2022)

Jára Cimrman by to nenapsal lépe…..nejsem tvoje teta, jsem tvoje matka, ale maminkoooo, neříkej mi maminko, jsem tvoje babička!

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Úplně na rovinu, tady ty čtyři hvězdy jsou za splnění formálních zásad špagety westernů. Jedna chybí, nebyl tam chřestící chřestýš a vlastně ani prašivý kojot…..jenom jedna prefikaná vrána, která se směje naposled.

Gladiátor (2000)

Maximus Štíhlus se těžko hodnotí. Herecky to dal jako v činohře, bojové scénky měl nadřené celkem slušně, vlasy dobarvené na ročního havrana. Hudební motiv a linka hans zimö vnášela do dílka jemnou dojemnost a zlý Rozeštěp byl namíru uspokojivě špatný vládce (hu hi hi). Tak na nakrmení publika to stačilo a starej Reed bohužel z toho dostal infarkt…..

Všemocný (2011)

Vleklé supranevodivé neherectví B.C. scénářem náhle obdařeného genialitou. Po požití pilulky přechází Bredáč do výrazu miminka, které se šťastně vykakalo a v poletuje po špičkách jako by ho nadnášely plyny. V tomto stavu uchvátí negramotnou část Wall Streetu a vydělá si na první pořádný oblek. Tohle se moc nepovedlo Mr. Burger.

FUBAR (2023) (seriál)

Celý čas prvního dílu jsem strávil přemýšlením, kde jsem ty jednotlivé scénáristické perly už v minulosti viděl. Takže mě úplně nejvíc pobavil Arnoldův superhuhňavý akcent a ten moment, kdy rádoby vleze do kanálu a sestupuje dolů. Jednou Terminátor, vždycky Terminátor!