Run! Bitch Run! (2009)

Nářezovej rape-revenge v 80'tkovým looku! Uchylàci si určitě smlsnou!

Druhá šance (2014)

Druhá šance je dosti depresivní a dechberoucí kousek. Jako otci, se mi (po dlouhé době) na něco koukalo špatně. Silný snímek se skvělým Nikolajem a výpovědní hodnotou. Z (ne)Lidského chování místy až mrazí. (menší spoiler!!!) Už od začátku mi Andreasova žena přišla úplně mimo, takže ten surprise nebyl až tak ohromný. Ale to bylo asi schválně, jinak si to nedokážu vysvětlit. Protože každý rodič by si určitě řekl, že něco není jak má. A to noční cestování? To bylo velké Wtf, ale proti gustu... Jinak všechno v absolutním pořádku, herecké výkony, režie, kamera, atmosféra.. Top.

Uvnitř (2023)

Od traileru jsem se na inside celkem těšil. Bohužel do jisté míry přišlo malé zklamání. A to, že v bytě krom samotného zloděje nebylo žádné jiné nebezpečí. Což je velká škoda, tady vidím drobínek nevyužitý potenciál. Ono to bez toho bude 70% lidí nudit, o tom žádná. Dafoe tady bojuje především sám se sebou, s obrazy, s tím jak sehnat vodu a jídlo, protože "porucha systému". Chápu myšlenku i přesah, ale čekal jsem víc survival. I když některý scény stály určitě za to. Akvarijní sushi, vana ala toalete, mrazák makarena... A psí konzervy mi hned připomněly Davida chinzana Bianca Listera "Je to lahůdka, lahůdka!"

Vraždící krocan (2009)

Viděl jsem moře úletů všeho druhu, ale tohle je z jiné planety. Čekal jsem hodně, ale tak obří sranec tak, obřích, monstrózních rozměrů se jen tak nevidí. On je to snad vyloženě Déčkový počin a nehorázně a sprostě amatérský, ale nějakým zázrakem to funguje. Já osobně teda čekal vždycky jen na to než se ten opeřenec zase objeví a co vymyslí. Solidní trash, který nejde poslat do odpadu, kam prostě jednoznačně patří. Asi si dám i ty ostatní díly.

Skinamarink (2022)

Dpc co tohle je? Ok, experimentální! Ve většině případů si je užívám! Tohle je neskutečný mučení. Chválím vizuál a nápad, ale do pí*i natočit random záběry dveří, postelí, záclon, rozházenýho lega a podobných věcí, zkombinovat to se záběry na tmu je fakt na palici. A natáhnout to na skoro 2 hodiny je na psychiatra nebo jeho výměnu. Nevím kdo byl z tohoto díla odvařenej, ale já to rozhodně nebyl a nebudu. Zlatý begotten! Tohle fakt nevyšlo. Jedna ušmudląná hvězda za nápad.

Řezníci (2003)

Řezníci Svend a Bjarne jsou parťáci k pohledání. S jejich šéfem jim už došla trpělivost a tak si chtějí rozjet vlastní byznys. Bohužel, (pro někoho bohudík) dojde k nehodě, která odstartuje kolotoč bizarních situací.. Řezníci jsou absolutně skvělým dánským dramatem, kterému nic nechybí. Skvělá režie, scénář, obsazení (obě hlavní postavy úplně v topu) a když se k tomu ještě přidá suchý, černý humor tak se není o čem bavit. Kvalita!

Birth/Rebirth (2023)

"Co se ti stalo?" "Proč?" "Usmíváš se." Fuuu tak tohle bylo moc dobrý a moc silný kafíčko! Birth/rebirth není hororem Jako takovým, ale hororový tedy je. Osudové propojení dvou absolutně odlišných postav dokáže vytvořit něco, jen těžko uchopitelného. Jeden z nejlepších thriller/drama tohoto roku. Film má opravdu sílu a tu ukáže hned na začátku. Nic pro rodiče, nic pro těhotné.. Celé to působí celkem realisticky a výpovědní hodnota je v topu. Když k tomu přidám skvělé herecké výkony, tíživou atmosféru a kvalitní gore (je ho málo, ale když nějaké přijde je velice fajn) tak už nejde nic namítat. Film nebude pro každého, ale kdo rád Frankensteina tak bude určitě spokojen.

Naprostý zabiják (2023)

"Myslete, kdyby kouřila ptáky, byla by ještě naživu." "Tohle ponaučení si z toho brát nebudeme." Když tvoje kámoška nějakým omylem vynalezne stroj času a ty se dalším omylem dostaneš do minulosti, dej si bacha na to co uděláš. Jamie se přesně tohle stane a dostane tak možnost zastavit řádění sériového vraha v úplném počátku... Totální zabiják! Jako čekal jsem totálního zabijáka času, ale kupodivu je to docela povedená komedie. Některý hefty fakt slušný a hlavní "hrdinka" mě bavila. Samozřejmě to brát s rezervou, je to takový fajn úlet. Taky celkem povedený casting, hlavně co se týče mladých a starých verzí,v podstatě celého městečka. Kolem hororu to prošlo, ale mělo zavřený oči, takže takřka nic. Prostě pohodová oddechovka o cestování časem a lovení sériového vraha, která tak trošku připomíná návrat do budoucnosti..

Poslední kšeft (2008)

Dvě zkouřený palice si půjčí 800 tisíc aby mohli koupit 45kg hašiše. Plán zní jasně, otočit to a zbohatnout. To by se ovšem nesměly stát jisté události. Norský snímek poslední kšeft je celkem parádní náhled do končících 70tých let, kde se bez jointa nikdo ani nehnul. Taková hodně vláčná krimi-komediální jízda, která funguje. Super oddechovka..

Nadosmrti (2021)

Nečekal jsem žádný zázrak a tak se i stalo. Od příjezdu ke kluzišti to byl jeden nesmysl za druhým a Megan koks se ani nesnažila cokoli hrát. Sice je to dobrá šlápota, ale to fakt nestačí. Hned při sebevraždě mě zarazila její (ne)reakce. No nechci ani rozebírat tu stupiditu. Záporák byl celkem fajn, ale na manžílka ala mrtvoláka nemá nic. Jinak bída a rychle zapomenout.