Avatar (2009)

Efekty. Hudba. Výprava. Herci - tohle všechno dokonalé. Avatar je prostě sci-fi pohádka, jak má být. 3D efekty jsou dotáhnuty k dokonalosti - jak poznamel jeden z uživatelů tady na čsfd - tohle není 2D film s 3D efekty, tohle 3D FILM! James Cameron se stoprocentní jistotou nabízí fantastický svět s jeho jedinečnými obyvateli, naproti kterým stojí nemilosrdní lidé, kteří chtějí jen vyplenit další planetu. Tohle není jen film, tohle je epos. Epos o tom, jak dokáže srdce, vůle a také láska přemoct technologii a chladné přemýšlení. Jednozačný oscarový kandidát minimálně za efekty, výpravu a hudbu.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Je to vtipné, zábavné, má to všechno, co by správný sitcom měl mít. Ale - pořád se nemůžu zbavit dojmu, že How I meet your mother vykrádá téměř celé Přátele. Kavárna se změnila na bar, hlavní hrdina se dokola rozchází s Natalie (stejně jako Chandler s Jeanis v Přátelích), Joeyho nahradil Barney, Rachel je nahrazena Robin, která stejně jako hrdinka z Přátel hledá tu pravou práci. A v těchto místy až do očí bijích podobností by se dalo najít nespočet. Závěr: Těšil jsem se na novodobé Přátele, čehož jsem se svým způsobem dočkal, velkým zklamáním ale bylo až přílišné vykrádání The Friends. A navíc je kavárna mnohem sympatičtější než hospoda, což je pro mě jako pro hospodského povaleče velmi těžké vyslovit :). 70 %. SPOILER! Jsem v půlce druhé série a tenhle sitcom je prostě legen...wait fot it...dary! :-) Seriál nabral v průběhu prvnís serie raketové tempo, prakticky každá epizoda je na 100 %. Celkově seriál 95 %-

Generation Kill (2008) (seriál)

105 % ! Výborný seriál, který bez politické manipulace, bezprostředně, "natvrdo" ukazuje, jací lidé vlastně válčili v Iráku. Skvělé charaktery postav, výborná výprava, o kameře nemluvě. Nejlepší válečný seriál. Ani menší množství bojů a pravé akce mi nevadilo, tenhle seriál je postaven především na dialozích

Hanebný pancharti (2009)

Jednoznačně nejlepší film tohoto roku. I tak lze popsat typický film Quentina Tarantina. Inglourous Basterds jsou skvělým filmovým dílem, s brilantním Bradem Pittem a neméně skvělým Christophem Waltzem. Pro mě 95%.

2012: Supernova (2009)

Viděl jsem z toho asi jen půl hodiny, a stačilo mi, ani raději nebudu hodnotit.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Po příšerné dvojce se Doba ledová vrací v plné síle. Čekal jsem všechno, jen ne tak kvalitní zábavu. Poslední půlhodina sice trochu ztrácí na vtipnosti, film je ale opět plný skvělých gagů. 80%

Číslo 9 (2009)

Čekal jsem o něco více eposu, čekal jsem více thrilleru než mi bylo podáno v původním kraťasi. Film hodně sráží jeho na můj vkus krátká minutáž a především ne uplně využitý potenciál celé myšlenky. Mohl to být přímý atak na fenomén Wall-E, kéž by se Shane Acker odvážil udělat v podobém duchu ještě něco dalšího. Atmosféra vynikající, charaktery některých postav mají hodně nevyužitý potenciál. 65%

Veřejní nepřátelé (2009)

Páni. Dlouhá stopáž je asi největší slabinou téhle jinak velmi povedené gansterky. První polovina se nese spíše v klidnějším tempu, ta druhá ovšem diváka rozseká nevídaným způsobem.

Kámoš k pohledání (2009)

Příjemný, vtipný film. Najde se pár povedených gagů, jinak se jedná o klasickou romantickou komedii. Má to ale jeden háček. U takovýchto filmů je příběh především o ženě a jejím příteli (snoubenci), v I love you, man však do hry stupuje jeden povedený kamarádíček v podání Jasona Segela. Určitě stojí za shlédnutí

Michael Jackson's This Is It (2009)

Wow! Taková osobnost, tak velká osobnost s tak velkou duší, jakou měl právě Michael Jackson, se na náš svět už nikdy nezrodí. Po celý čas projekce jsem byl jako ukován do sedačky v kinosále. Po posledním záběru se celým sálem rozezněl obrovský aplaus, doprovázený zaslouženým "bravo". Snad nejvíce mě však dostal až vzkaz po závěrečných titulkách: HEALT THE EARTH. I miss you M.J., and I know I am not alone !