• Krátkometrážní

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Skvělý průvodce historií kriminalistiky. Seriál, který u nás od roku 1989 nebyl překonán.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Panika, radost, smutek, nápad, zklamání, nenápadnost, soustředění, ... - vše zahráno dokonale.

Nonstop párty (2002)

Zrození a pád Madchesteru, při kterém nás doprovází Steve Coogan.

Notting Hill (1999)

Hodnocení zachraňuje Dylan Moran z knihkupectví, jinak Julie u mne není žádná herečka.

Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa (2004) (seriál)

Jo jo, zapomenutý seriál z 80.let. Ještě že se našla jedna kopie (tuším že někde v Peru) a Channel 4 tento skvost znovu sestřihal a doplnil o hluboké a duchaplné komentáře samotných herců a tvůrců. Nezapomenutelný je například výkon Smerche v roli kuchaře nebo Juliana Barratta v roli Padreho. Myslím, že tento seriál patří do té řady, kde se herci baví daleko více než samotní diváci - mně to ovšem nevadí. _ (17.06.2011) Po dalším zhlédnutí oblíbených scén, bonusů a děkovačky Deana Learnera z Perrier Award 2001 jsem se rozhodl zařadit tuhle nepřekonatelnou partu tam kam patří - do mé Topky.

Kancl (2001) (seriál)

Nutno přistoupit na to (u D. Brenta), že se nebudu smát vtipům, ale chování které předvádí (schválně) před kamerou. Nejlepší momenty dle mne: Oggmonster; Brentovi komenty na postižené, migits and dwarfs a Nejlepší scéna vůbec - Computer Geek (IT Guy) v podání Matthew Holnesse. Hodnocení pomohla i má znalost tvorby Gervaise a Merchanta z rádia XFM (která běžela před a současně s Kanclem). Nutno dodat, že speciály jsou o třídu lepší než obě série - opravdu povedený konec.

Komparz (2005) (seriál)

No to je vážně drzost! Natočit dvě série seriálu, jen kvůli tomu abych se mohl sejít se svým hereckým (De Niro) a hudebním (Bowie) idolem. A Merchant ho klidně nechá. Tak snad ještě aby Gervais hodil roli svýmu nejlepšímu kámošovi (počkat, Jonathan Ross tam hraje taky). Zbytek se nějak dotočí. Tak nevim pane Gervais: Are you havin' a laugh?

Ricky Gervais: Out of England - The Stand-Up Special (2008) (pořad)

Shrnutí předchozích tří stand-upů do jednoho, navíc upraveného pro americké publikum. Musím přiznat, že mě tato syntéza maličko zklamala. No už se chystá Science, tak uvidíme ...