• Krátkometrážní

Pokání (1984)

"Čeho jsem se to jenom dožil ???" Jednoho z nejlepších filmů minulého století.

Earth (2007) (TV film)

Tak tady u tohoto počinu bych opravdu ocenil film o filmu (no vlastně seriálu). Zjistit kolik práce dalo tohle natočit, by mne opravdu zajímalo.

Fantastický pan Lišák (2009)

Určitě nejlepší animovaný film loňského roku, který jsem měl možnost vidět. A hlavně proto dávám plné hodnocení. Neznalci Andersona budou opět překvapeni, jak se mu mohlo podařit sehnat taková herecká/dabérská jména na něco "takovéhleho". No a Jarvis Cocker jen ukazuje na Wesův cit pro hudbu.

Ďáblův advokát (1997)

Víte jak je to s tou ješitností. A tak raději právnické: No comment.

Grammy Awards 2010 (2010) (pořad)

Aspoň, že místo reklamy tam ČT vrazila klip Weapon of Choice od Fatboye s výborným Walkenem. Jinak klasická přehlídka toho, jak se maj všichni muzikanti rádi, prokládaná pár živákama s "futuristickou" choreografií. Trapný akcent kladen na hype country a folku. Tak sem to nakonec asi v půl čtvrtý vzdal a nakonec ani neviděl Davea Matthewse.

Šejk (2009) (TV film)

Absurdní komedie je v Čechách docela oblíbený žánr. To ovšem neznamená, že se musí natočit a podařit každá.

Višňový sad (2010) (divadelní záznam)

Tak tohle zpracování nezachrání ani Pavlíček se svým hudebním doprovodem. Přeci jen Čechov potřebuje trošku toho přesahu (není komedie jako komedie), který jsem u Morávka postrádal. A opravdu mne nebavilo zacpávat si uši při každém nástupu Tomicové na plac. A přitom herecké obsazení slibovalo zajímavý zážitek.

Malý Rambo (2007)

Tak trochu se stydím, že jsem až do titulků nepoznal, že matku hrála Jessica ze Spaced. V bonusech je i první amatérský kraťas Aron od režiséra Garthe Jenningse z roku 1986. Z něj je vidět, kde bral autor inspiraci - u sebe. Těšil jsem se na roli Adama Buxtona a opět jsem nebyl zklamán a ani moc překvapen (tentokrát nůžky v nose).