Jasná hvězda (2009)

Nakonec dávám hvězdy tři (ve skutečnosti tak tři a půl). Do půlky filmu jsem si byla jistá, že je to hodně průměrný film. Druhá polovina už je lepší. Najdou se tam skutečně hezké momenty (Fanny leží v posteli, okno je otevřené a vítr čechrá záclonu). No a hodně se povedl konec - ten na mě fakt zapůsobil.

Nějak se to komplikuje (2009)

Lepší průměr. Hezká komedie - u mě tak 70%. Místy jsem se opravdu hodně zasmála, místy jsem na to prostě asi ještě neměla věk:-). Alec a Meryl byli úžasní.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Hodně jsem váhala jestli dám 3 nebo 4 hvězdičky. Nakonec se klaním spíš ke čtyřem (i když stoprocentní to není). O filmu jsem takovou chválu neslyšela, takže mě pak příjemně překvapil. Příběh je zvláštní a efekty dělají hodně - přesto mě to nějakým způsobem oslovilo a Deppem ani Ledgerem to nebylo. Dávám 78%.

Evita (1996)

Asi jsem od toho očekávala moc. Tahle dvojice mě jednu dobu docela zajímala, ale tenhle film na mě nijak zvlášť nezapůsobil. Možná by byla lepší normálně hraná verze bez zpěvu - nevím. Konec byl o dost lepší než začátek. U mě průměr 55%.

Želvy Ninja (2007)

Nějak mi to nepřišlo úplně ono. Asi jsem od toho čekala víc. Jako vzpomínka na seriál je to docela milý. Hodně se mi líbil Tříska. U mě 45%.

Bratři (2009)

Silný. Smutný. Šílený. Drsný. Nemám slov. 99,9%

Láska na druhý pohled (2009)

Hodně jsem váhala, ale nakonec dávám tři hvězdičky (spíš tak 3 a půl). Sympatický film, možná trochu víc ubrečený než je zdrávo. Přesto se mi to líbilo. U mě dobrých 75%.

Synecdoche, New York (2008)

Jeden z nejzvláštěnjších filmů, co jsem kdy viděla. Tak do 3/4 filmu jsem se v tom hrozně ztrácela a říkala si: "co to je?", pak se mi to začalo docela líbit a konec mě fakt dostal. U mě tak 65%.

Avatar (2009)

Když jsem v kinech vídala trailer, vůbec mě to nenadchlo - spíš naopak. Do kina jsem šla trochu s nejistotou i přesto, že je film vychvalován až do nebes. Nakonec mě to dostalo stejně jako ostatní. Nechápala jsem jak tohle mohl někdo vymyslet a následně takhle dokonale přenést na plátno. Cameron nasadil hodně vysokou laťku a myslím, že dlouho nic takovýho neuvidím. Prostě krása. 100%

Nouzový východ (2008)

"Vědět, co člověk má, vědět, co člověk potřebuje, vědět, co bez toho dělat. To je kontrola inventáře." Film mě dostal svojí opravdovostí. Úplně jsem cítila onu Aprilinu bezmoc a beznaděj. Ona atmosféra na konci filmu je naprosto strhující. Pro mě jasných 100%.