Kameňák 3 (2005)

Už po druhom pokračovaní a keď som počul, že sa chystá aj trojka som z toho nemal dobrý pocit. A vyšlo to. Sílené pokračovanie, ktoré už nefungovalo ani v dvojke, otrepané "vtipné" frázy ktoré už sú také staré, že ich používajú aj deti v škôlke a podobne. Bol som veľmi sklamaný, ale aby som nebol len stále negatívny, všimol som si medzi bežnými ľudmi okolo seba, že nejaký dopad na bránice to ešte stále malo, takže musím to brať aj z tej stránky a nehladieť len na svoj bezprostredný pocit, takže za tých ľudí okolo dávam 1 *.

Sin City - město hříchu (2005)

Po dlhej dobe zase snímok ktorý ma priviedol do pomyselného tranzu, na konci ktorého som rozmýšlaľ čo sa vlasnte udialo. Mám tú osobnú skúsenosť, že keď sa mi v tú noc po pozeraní filmu, prenesú nejaké úrivky aj do snov, viem, že ten film nie je na zahodenie a to tento teda nie je. Premňa jasná 4 *.

Troja (2004)

Pôvodne som od tohto filmu veľa neočakával, snáď len nejaké výskoky z šedého priemeru a heroické výkony na strane vyspevovaných hviezd ako je Brad, Eric či Orlando. Ale nakoniec som bol aj trošku prekvapený po vzhliadnutí tohto snímku - scény sú pekné, nie sú zbytočne naťahované do nezáživných pasáží len kvôli tomu aby film trval čo najdlhšie, bojové scény uspokojujúce a celkovo nie zlý pocit pri srdci po záverečných titulkoch. Povedal som si, že nebol to premárnený čas. Takže u mňa za 4 *.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Asi taký urputný filmový zážitok ako keď dieťa povie prvý krát mama, pusa otvorená, zapretý do sedadla, pulz sa mi menil asi zo sekundy na sekundu. Tvorcom okolo pána Darabonta by som vyhlásil cenu takú, že Oskarov by popri tom považovali za odvar z lipinového čaju. Nemám slov a ešte teraz po tak dlhej dobe od pozerania tohto GENIUSTITLE mám vždy husiu kožu keď niekde vidím pana Morgana alebo pána Tima. Suveréne 5* - škoda že nejde viac.