Plány a touhy (1991) (seriál)

Kate Beckinsale, je už len jeden dôvod prečo si tento seriál vyhladať a pozreť.

Sedm (1995)

Keď čítam ostatné komentáre, ťažko hodnotiť. Lahšie sa komentujú filmy buď zlé alebo niekde okolo 50-70 percent, kde viac vecí čo vytknúť. Tu to je ťažko !!! Jednoducho jeden z mála naozaj podarených. Super.

Válka světů (2005)

K filmu nič, proste 80 percent. Ale zaujímavé je ak sa extrémne spájajú čím daľej tým viac svety KNIŽNÉ + FILMOVÉ a hlavne cítiť , že už viac a viac aj tie HERNÉ. Napríklad takéto podobné MECHY s mega dlhými kopýtkami sa ničia aj v HALF LIFE. Speje to tam, že o pár rokov mám vidinu, nie troch samostatných kategórií zvlášť, ale všetko vždy v jednom kabáte pekne spolu ako jednu nenormálne interaktívnu multimediálnu vecičku v ktorej budeme čítať, hrať a aj pozerať sa !!!

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002) odpad!

Niekde tu na CSFD zdá sa mi v niekoho profile som čítal jedno dobré heslo : "Keď neuvidíš a nepoznáš to zlé, nevieš posúdiť a oceniť to dobré". Neviem či som to presne povedal, ale tak nejako to bolo. Tak som sa už po predchádzajúcom prepadáku donútil pozrieť si aj tento EXTRAMEGA "kus" s očakávaniami, že keď jednotka bola pre mňa ešte niečo pod hodnotením "ODPAD" tak toto očakávam niekde na úrovni "ODPAD na druhú" A tak aj bolo. No prosto katastrofa. Keby sme mi chlapi boli takí ako FLO, tak neviem neviem či to nezostane pri tých "samouspokojovacích" metódach na stálo. Einfach Abfall !!!

Hra s nevěrou (2005)

Niekto si v tomto diele dal naozaj záležať na výbere ksichtíkov. To bolo super. Clive je presne ten typ herca, ktorý keď je treba vie sa tváriť ako naozajstný drsňák, ale naopak má v tvári niečo veľmi citlivé a jemné a hlavne vie tieto dve tváre pekne kombinovať. K Vincentovi neni čo dodať, on je presne držka pre takúto rolu, iné mu ani nesedí a k Jennifer asi tiež neni čo extra dodať, toto je presne ona /krásna, zvodná, nevyspytateľná/. Už len toto je u mňa záruka pre 4 *. Dobré, oddýchol som si a nemal som pocit nudy.

Potomci lidí (2006)

Po dlhom čase konečne futuro chuťovka s nenormálnym scénarom, super scénami, rekvizitami a ako s čerešničkou na vrchu s teraz skvele rozbehnutým Clivom Owenom. Niet čo dodať : 5* a každému srdečne doporučujem. PS: milujte sa a množte sa aby sme tak naozaj nedopadli.

Nabít a zabít (2006)

Je to film, na ktorý netreba čakať ako kura na sopel a očakávať podľa trailerov a reklamných upútaviek nejaký nadmerný filmový zážitok. Ja som prišiel k tomuto úplne z nenadania, v kľude a bez očakávaní som si to pozrel, s ničím som si to nesnažil porovnávať a prehodnocovať a naozaj som si to užil. Je jasné, že po časovom uležaní mám na to iný pohľad a ešte aj budem mať. Ale v tej dobe pozerania to bol dobrý relax. McGuigan je jedna osoba a Tarantino, Ritchie, Fincher, Scorsese atď sú zasa iný. Netreba to hádzať do jedného mecha. Prosťe to chcel spraviť a spravil to. Nech už to je aké koľvek, 4 hviezdy sú u mňa tak akurát.

Constantine (2005)

Zasa jeden prípad, keď som sa najprv stretol s hrou ako s filmom. Ale zasa som bol príjemne prekvapený. Film ma chytil a nepustil až do konca. Je pravda, že veľa vecí som porovnával s dejom v hre a plne som si to vychutnal až pri druhom pozretí po nejakej dvojtýňovej pauze. Dobré, nesílené .... 70-80 percent.

Kmotr III (1990)

Tak ako domáca slivovička, rokmi zreje, ale keď ju necháte príliš dlho otvorenú všetko vyprchá. Táto téma menom KMOTR medzi druhým a tretím dielom bola otvorená dlhých 16 rokov a to len dokazuje, že táto slivovička je fakt kvalitná, keď tak málo vyprchalo. U mňa stále okolo 90 percent, čo je už na trojku excelentné.

Kmotr II (1974)

Je to stále na 5 hviezdičiek, ale už tomu niečo málo chýbalo v porovnaní s prvým dielom. Al Pacino je suverén o tom neni pochyb, ale pár scén už je braných inak a zdalo sa mi, že trošku zbytočne rozpytvaných oproti jednotke. Ale stále super na to, že s pravidla dvojky bývajú najmenej tak o 20-30 percent slabšie. Česť výnimkám.