96 hodin: Zúčtování (2014)

Pôvodne bol zámer 3*, ale už za Whitaker-a a Neeson-a dám 4* už len z princípu :)

Krvavý Valentýn (2009)

Dosť slabé, ale bol som na tom v kine a asi to, že to bolo v 3D to robilo dopozerateľné. 3D zážitkov nie je nikdy dosť, takže keď som si odmyslel chudobu scenáru a hereckých výkonov /možno okrem nepredvídateľného xichtu Jensena Acklesa/, tak som sa nakoniec aj vcelku pobavil...

Jezdci Apokalypsy (2009)

Veľmi priemerné... čakal som osobne od toho viac ! A hlavné sklamanie prišlo pri ukončení tohto filmu. Bolo to také nejaké nemastné-neslané ! Dosť slabé !

Americký gangster (2007)

Ako sa priebežne stával s Franka Lucasa z obyčajného mafiánskeho vodiča a poskoka kráľ mafiánskej spoločnosti v celom New Yorku, tak som sa počas filmu aj ja prepadal do tohto príbehu hlbšie a hlbšie. Ridley Scott zase raz ukázal, že je to pán režisér s veľkým "P" a po obsadení ešte takýchto hviezd formátu Croweho a Washingtona to nemalo najmenšej chybičky. Je pravda, že očarený ako som bol po vzhliadnutí Kmotra už nebudem, ale podstatné je, že som to ani nečakal.

Sejmi je všechny (2007)

Kvalita, zase sme raz natrafili na podarenú dvojicu a to Clive a Monica ! Bláznivé, akčné, efektné, dobrá hudba, dobrá kamera.... Nie je čo dodať. Bavil som sa od prvej minúty až po poslednú a to je základ. Človek si v dnešnej dobe musí čo najmenej vecí z filmového plátna prenášať do reality. Vtedy by bolo 90 percent dnešných snímkov na zahodenie. Veď o tom je film, aby nám ukázal aj niečo čo v skutočnosti nie je možné, a o tomto práve tento úkaz bol. Dávam 5 hviezd bez najmenších výčitok, aj keď musím priznať, že tá piata hviezda je asi za spojenie Monica a Clive, práve preto, že ich môžem aj sólo a nie to ešte spolu.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Dávam štyri, ale cítim v sebe trošku sklamanie. Pravdupovediac, čakal som o niečo viac. Samozrejme súhlasím s názormi, ktoré tvrdia, že to bol kvalitný film, ale jednoducho mi tam niečo chýbalo. Bavil som sa a celú dĺžku filmu som sa nenudil, ale nebolo to to, čo mňa vycucne ako pomaranč a zostanem obarený ešte po dobu celých finálnych titulkov.

Invaze (2007)

Jednoducho mám rád Sci-Fi skĺbené s Thrillerom a preto sa niekedy niekomu môžu zdať, že moje hodnotenia sú trocha prehnané, ale bohužiaľ, ja som už raz taký ! Tento žáner je jeden z tých, ktoré vyhľadávam a jednoducho povedané, tento snímok mi poskytol všetko čo som od toho očakával. 4*.

Mlha (2007)

K.O., fakt po dlhšej dobe som dostal Knock-Out. Čo efekty ? Čo príšery ? To sú už v dnešnom filmovom pokroku normálnou a bežnou súčasťou ! Je pravda, že celé to začne ako jedno veľké Béčkové čosi, ale pokračuje to a dostáva to grády. To čo je impozantné je dej a jeho línia. Ešte teraz pri písaní komentu po tesnom zhliadnutí tohto skvostu mi nabieha husia koža/samozrejme najväčšiu husiu kožu mám z posledných 5-10 minút - ale stačilo/. Jedinečné a neskutočné ! Neviem čo povedať, snáď len VIVAT King a Darabont !