Kmotr (1972)

Abnormálne. U mňa to malo trošku neklasický postup. Najprv som spoznal niečo okolo Kmotra z GAMESKY The Godfather. Len až potom sa mi dostal do rúk prvý kus tejto chuťovky na výslní Gangterského filmového neba. Videl som to s titulkami a inak to už vidieť ani nechcem. Ani si neskúšam predstaviť kto by to mohol nadabovať aby to malo niečo spoločné s Marlonom. Ten hlas tam je nenahraditeľný. V rámci Gangstersiek u mňa jednoznačne 100 percent.

Casino Royale (2006)

Efekty: 90 %, Herec v hlavnej úlohe: 90 %, ostatní herci 80 %, Autá : 100 %, Akčné scény : 90 % - nehodnotím scény, ktoré sú nenormálne pritiahnuté za vlasy, lebo bez toho by to zasa nebol BOND, Príbeh a Idea: 90 %, ALE celkovo ako po tak dlhej dobe môže JAMES BOND - AGENT 007 povedať, že mu je jedno aké MARTINI mu namiešajú, za to je u mňa - 10 %. CELKOVÁ ZNÁMKA = 80 %. [--] Zaujímavosť : Pesnička teraz v rádiu od Ville Vallo a Natalie Avelon s názvom Summer Wine bola vo výbere na post hlavnej skladby do tohto filmu ale nakoniec sa tam nedostala.

Úsvit mrtvých (2004)

Slušné, netlačí sa to divákom silovo pod kožu, ako to poznáme z iných hororových snímkov, kde chce režisér dosiahnuť len strach, paniku, len aby sa po spustení titulkov každý nezamyslel, že čo to vlastne bolo za horor ??? Pan Snyder nechal dejovú zápletku úplne jednoduchú a filmik nechal pekne voľne plynúť. A zasa sa raz ukázalo, že v jednoduchosti je krása /v tomto prípade to nieje krása, ale viete ako to myslím/. U mňa na horor takých 80 %.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Jedno je fakt, nebyť prvej dobrej myšlienky a nápadu o takom "Čínskom sajrajte", tak sa tento film nemusel ani točiť. Pekný obrázok s plnými skoro 90 minutami akcie, v ktorých divák sem tam cíti niečo čo by z diaľky pripomínalo komédiu a scénky na zasmiatie. Ale celkový dojem je naozaj uspokojivý a myslím, že je to niečo na ideálny nedeľný poobedňajší relax a uvoľnenie. Doporučujem. PS: Ja chcem tiež také zvonenie na mobil, bolo super. Aj keď bol v dobrom stave, mobil zvonil stále rovnako a úžasne.

Mulholland Drive (2001)

Tak toto je LYNCH, nejde mu o tažké milióny na tržbe a o výslnie na režisérskom nebi. On jednoducho potrebuje dostať zo svojej hlavy všetky myšlienky, ktoré počítam, že sa mu honia hlavou od rána do večera. Vôbec mu nezáleží na tom, či MY ako Tí na druhej strane vôbec s týchto mýšlienok niečo zachytíme. On to prosto dostal zo svojej hlavy na plátno a tým to HASNE. Najlepšie je na tom to, že si asi ani neuvedomil, že v nás to akosi NEZHASLO a určite budem tento film mať dlho VPÍSANÝ zase naopak ja v mojej hlave.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Toto je presne príklad, že na natočenie trháku, ktorý zostane v pameti divákov veľmi dlho, netreba rozpočet so strašnými miliónmi a excelentných-vyspelých hercov veľkého kalibru. Menej naozaj niekedy znamená viac a práve v tomto snímku to PETER dokázal. Toľko amatérštiny a toľko nechutnosti a predsa to dáva vo výsledku nezabudnuteľný zážitok. Bad Taste = dlho dlho v pameti.

Odpadlík (2002) (TV film)

Pekný a plnohodnotný príbeh zasadený do dobrého prostredia a obdobia. Je faktom, že tento film je len v poradí druhý so štítkom "Randa Haines", ktorý som videl. Ale zatiaľ mám s tohto mena dosť dobrý pocit a dúfam, že to tak bude aj naďalej. Odporúčam milovníkom príbehov s trošku kovbojskými a popri-tom srdcovými zápletkami kde si aj práve v tomto vychutnajú hracie schopnosti Naomi Watts . Tento príbeh natom nie je fakt najhoršie.

Neanderthal (2001) (TV film)

Dokumenty tohto typu dávajú človeku možnosť vrátiť sa v čase, nemá to chybu.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Je len veľmi málo prípadov v žánri Sci-fi akčné, že pokračovanie predbehne prvý snímok, tu by som to videl aj v odmlke ktorá predstavovala dlhých 7 rokov (1984 - 1991) a tieto roky znamenali veľký Boom v celom svete a nieto len vo filme. Ale hrdinovy na ktorého som sa ako malý chlapec hrával s umelých samopalom na baterky nemôžem dať inú známku ako 5*.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Niekde od kamarátov som počul, že keby sa tie hlášky dali doslova preložiť do nejakého svetového jazyka tak ten film dostane oskara. Tým si nie som taký istý lebo tento humor pasuje len na náš štýl života ako sa tu v postkomunistických krajinách žije. Nik iný by to tak nechápal. Ale za nás ČSSR, ČSFR a aj teraz SR A ČR dávam 5* bez daľšieho rozmýšlania.