• Krátkometrážní
  • Pohádka

Neříkejte mé matce... (2006) (seriál)

Tento cestovatelský dokumentární pořad se mi líbí, rád se na něj čas od času podívám i když už to není moc aktuální, ale v případě dílu o KLDR si snad ani nemohl myslet že by skutečně odhalil tajemství života v temné severokorejské zemi. Kdo o skutečném životě tam něco ví, tomu nedovolí svobodně odejít nebo mít kontakt s cizinci. Pokud jste také viděli víc nahrávek z exkurze do severokorejské totality, pak mi musíte dát za pravdu, že všem návštěvníkům, kteří za to museli zaplatit šílenou sumu, aby přiživovali luxusní život monarchy Kima a jeho vládnoucí kliky (KLDR je ve své podstatě absolutistická monarchie), všem návštěvníkům ukazovali naprosto stejnou Potěmkinovu vesnici, plnou hezky malovaných kulis, profi herců kteří by dostali špagát kdyby neodehráli svou roli na bollywoodské úrovni, obchodů plných hojnosti ve kterých je vše na výstavu a nic se v nich neprodává. Cestovatel je plně hlídán a předem spraven o tom jak se má chovat a které otázky neklást. Varováním mu jest smutný osud studenta, jenž za pouhé zcizení propagandistického plakátu zaplatil životem. Otázka tedy zní- proč tam vůbec jezdit?

Česko na grilu (2024) (pořad) odpad!

Zbytečný pořad, jehož (ne)sledovanost to jen dokládá, soráč Zdéňo.

Aladinova lampa (1986)

Najdou se tam vtipné momenty, nejlegračnější byl asi Džin a Alův dědeček, zbylé postavy působí spíše katastrofálně. Co je na filmu pro mne asi nejzajímavější je pozorování toho miamského prostředí v 90.letech.

O hloupé havířce (1990) (TV film)

U pohádky jsem se upřímně zasmál, plná nachytávek, na které by skočil jen mimořádně hloupý člověk, zejména mne pobavil nightrun pekařského tria vyváleného ve vaječné koupeli. :DDD

Film o filmu: Princezna ze mlejna 2 (2000) (TV film)

U těch nepovedených záběrů jsem se nasmál. :D Hezky zpracované, proložené povídáním jednotlivých herců o průběhu natáčení.

Polednice (2016) odpad!

Režisér vůbec, ale VŮBEC nepochopil, jak se dělá kvalitní mysteriózní horor. Že za lekačky ve stylu volume zesílit o 700% divák s největší pravděpodobností nebude vyděšenej, ale leda tak nasr@nej a klíč k navození atmosféry strachu spočívá v něčem úplně jiném. Nešťastná byla i volba Ani Geislerové do hlavní role. O Polednici z roku 2016 se dá obecně říct, že Kytice (2000) byla hororovější než toto a zároveň si dokázala udržet svoji důstojnost, byla natočena s citem, tohle všechno Polednice postrádá. Je to spíše jakési psychologické drama a větší tíseň než z neviditelného zla bych měl asi z toho, že tam žijí někde v prd€li uprostřed nekonečných polí, kam by v případě nouze ani sanitka nedorazila včas. Mimochodem, rozkošnou dcerunku bych s radostí nechal polednici. :D Takový spratek by se začátku nového školního roku ani nedožil.

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Hmmm, u tohohle filmu jsem ani nehnul brvou, jestli to má být komedie, tak mám o komedii úplně jiné představy. Respektuji, že se to někomu může líbit, ale já se mezi tuto sortu lidí nemohu zařadit.

Padesát odstínů černé (2016)

Tpč, to byla geniální komedie. :D Jsem rád, že si zde ne6ři umí udělat legraci ze sebe, z bílých, z Padesáti odstínů šedi, tenhle film je věrohodnou parodií a zároveň vyplňuje dialogové mezery v originále, tak jak by to patrně vyznělo civilněji bez oné tajuplné romantiky. U hlášek jsem se upřímně zasmál, snad jenom některé scény už byly za hranou nechutnosti, v tomhle směru nebylo nutné tak tlačit na pilu, ale možná to má nějaké procento amerického publika rádo, co já vím. Každopádně hlášky jsou na pochcání. Rozhodně si to pusťte. :-)