• Krátkometrážní
  • Pohádka

Jak si nepodělat život - Beze stopy (2019) (epizoda)

Je to pěkný příběh, ale trochu mimo realitu. V reálném světě by ani sebetvrdší Vetchý s takovým přísunem kalorií a živin dlouhodobě nevydržel ani v klidu, natož ještě takový náročný pochod terénem v zimě. A co si budeme- shánění potravy bylo od počátků lidské civilizace úkolem číslo jedna, takže jako že by vydržel s hrstičkou rýže na den a u toho si ještě spokojeně pobafával fajfku u táboráčku, nevím nevím...

Už je tady zas (2015)

Tuhle komedii prostě miluju. 😄😄 To se nedá popsat slovy, to zkrátka musíte vidět.

Star Trek (1966) (seriál) odpad!

Hrozná nuda.

Vrána (1994)

Pro mne tato Vrána byla, je a zůstává jedinečnou a nepřekonatelnou. ❤️ Je to natočené s citem a je to jeden z těch filmů, u kterých je všímavý divák nucen přemýšlet nad postavami a dějovými linkami. Fakt krásný temný příběh o vraždě a pomstě, o návratu ze záhrobí. Skvělá hudba, dobrá volba prostředí, zajímavé postavy, není nic co bych vytknul.

Josef a Ly - Mikuláš (2004) (epizoda)

Donutil zahrál špatně zamilovaného svůdníka geniálně. :D

Josef a Ly - Tygří drápy (2004) (epizoda)

Docela smutná epizoda. Josef válčí s bývalými kamarády, jeho máma Alexandra zase bezmocně přihlíží tomu, jak jí manžela odvádí příbuzná, které poskytla azyl.

Amnestie (2019)

Jeden z mála kvalitně natočených novodobých filmů o zajímavém historickém tématu, jako byla například Sametová "revoluce", nástup Havla k moci a s ním související brutální vzpoura v leopoldovské věznici. I o tom, jak rychle se z disidenta může stát  všehoschopný prominent nového režimu.

Černokněžník (1997) (TV film)

Popravdě Jiří Bartoška na mne působil spíš jak hrabě Dracula než jako černokněžník, svou vizáží i tím, že se primárně proměňoval na netopýra. Sama pohádka má určitý potenciál, ale dějově je to takový průměr, trochu mi to obsahem připomínalo Krabata, čarodějova učně. Musím ocenit mimořádně pěkný soundtrack, hezké kostýmy a kulisy, negativně hodnotím obsazení herců, působí na své role divně, myslím že už zítra od shlédnutí nebudu vědět, jak kdo vypadal, nepůsobili přesvědčivě.