• Krátkometrážní
  • Pohádka

Všichni do jednoho (2007)

Dobře zvolené téma, dobrý scénář, skvělé prostředí. Tentokrát nejde o žádnou trapnou vilu, kde bude nějaký hysterický Vladko pro kamery vyřvávat, tady totiž žádné kamery nejsou viditelné a účastníci soutěže jsou namísto ve vile umístěni v pevně uzamčeném sklepě, nemají ponětí o čase, začínají pochybovat o sobě, o tom jestli třeba nahoře nevypukla válka a zda se na ně vůbec někdo kouká. Brzy se dostaví ponorka, neshody a nakonec podezření na agenta. Myslím si, že na konci filmu zabití Petra nebylo náhodné, protože pokud se zaměříte na jeho postavu co dělá a říká, vychází to dokonale. Zkušený hráč z jiných reality show a velmi dobře věděl koho má umlčet jako první, když se Pavel snažil hned v počátečních chvílích poradit týmu, aby si mezi sebou vytvořili systém - přesný opak toho, co by agent potřeboval. Bohužel, pokud Petr byl vážně agent, nahrával mu do karet vzniklý chaos a sobeckost některých postav, které mu stačilo jenom přiživovat. Skupina udělala fatální chybu, a není jisté, jestli hru vůbec půjde ukončit. Dávám 4*, některé scény byly herecky slabší.

Hledá se táta a máma (2010) (pořad)

Moje taková guilty pleasure. O inteligenci většiny účastníků nemůže být řeč, ale je to zajímavý psychologický sociální experiment, jak mužům a ženám může v okamžiku přeskočit, když se o ně uchází větší množství lidí. Mezi muži a ženami není až takový rozdíl, muži si začnou s každou akorát užívat a zahrávat, ženy jsou zase fifleny, které nápadníky vyhazují za úplnou malichernost, v domnění, že jim tam zbývají jen ti nejlepší. Nakonec většina z nich zůstala sama, protože buď je ostatní uchazeči / uchazečky prokoukly, že mají sami holou řiť a zároveň přehnané nároky, nebo tak vybírali až přebrali. ¯\_(ツ)_/¯

Narozen 4. července (1989)

Film o mladém muži vyrůstajícím v ostře konzervativní perfekcionistické rodině, která mu zakazuje holky, neustále mu vštěpuje, že musí být ve všem nejlepší, a tak když mu nevyjde sen být špičkovým zápasníkem, rozhodne se pro armádní kariéru. A co čert nechtěl, zrovna vypukla válka ve Vietnamu, mladý Ron Kovic si to nejspíš představuje jako jednu z dětských her a nenapadne ho jednak, co hrůzy války obnáší, že to nebude boj s nepřítelem tváří v tvář, ale se skrytými odstřelovači a partyzánskými přepady, že stačí malá komunikační chyba a rázem se může stát vrahem dětí i svého kamaráda ve zbrani, a také si nedovede představit, co se mezitím děje v USA a že až se vrátí, budou po něm házet fekáliemi jako po vrahovi. Mladý Ron Kovic přijde o nohy i o penis, a po návratu domů je pro ostatní spíš přítěží, protože si uvědomuje, že Vietnam byla fatální chyba a jeho okolí za to nechce nést spoluodpovědnost. Stává se tedy bojovníkem proti válce. Dávám 5*, je to silné a v jiných obdobách stále aktuální téma. Btw, víte, že Ron Kovic stále žije? :-)

Rambo: První krev (1982)

Film, který mne nikdy neomrzí. :-) a překvapuje mě, kolik lidí, kteří ten film neviděli, ho předem odsuzují, že prý je to něco jako "Terminátor", hromada nesmyslného střílení a zabíjení. Vtipné je, že v prvním díle Rambo nezabije vůbec nikoho, jediný, kdo tam zemře je policista střílející po Rambovi, který se drží na skále, spadne z vrtulníku poté, co si odepne bezpečnostní pás a Rambo po vrtulníku hodí kámen. Jinak Rambo klade svým pronásledovatelům pasti, které je zraňují, poutají, ale nezabíjejí. Rambo je zkrátká osamělý veterán z Vietnamu, který zjišťuje, že už nemá vůbec žádné přátele z válečných časů a v Americe se skrze hippie protesty stal nežádoucí osobou. Nikde není vítán, a tak se uchyluje do divočiny, trápí ho noční můry, nemá s kým si normálně popovídat, civilnímu životu nerozumí. Jednou se rozhodne, že se půjde najíst do města jako každý jiný, a to neměl dělat. Mezi Modenou a Bolognou vypukla válka kvůli vědru- mezi Rambem a policií válka kvůli jednomu jídlu. Viděl jsem všechny díly Ramba, na pátém jsem byl v kině a dost bych ocenil film o Rambově dětství a o Vietnamu, něco ve stylu Narozen 4.července nebo Temný úsvit.

Královna prokletých (2002)

Skrze filmy jako je tento jsem pochopil, že některé filmy mají kouzlo jen dokud nepoznáte něco mnohem lepšího. Kdysi se mi to líbilo, dnes je to pro mne slátanina, v tom smyslu, že upíra Lestata už prostě nebaví staleté prdění si do své kamenné rakve, a tak se rozhodne, že se stane rockovou hvězdou a chce spáchat sebevraždu tím, že vydráždí své soukmenovce prozrazováním upířích tajemství v textech, namísto toho, aby vyhledal nejbližší exorcistickou pobočku Van Helsing s.r.o. . Tím ovšem probudí k životu upírskou Kleopatru, která mu kdysi dala cucnout ze žil jako dík za krátkou improvizaci na housle. A ta se rozhodne arogantního upíra-rockera zvolit za svého krále. Do toho tam neustále oxiduje Jessie z jakéhosi okultně-otravného spolku Talamasca, která se do Lestata úplně zblbla a on jí neustále dává najevo, že mu nestojí ani za to, aby mu doručila pizzu, kdyby nějakou jedl. Souboj na koncertě působí úplně směšně, zlaté Twilight v tomto směru. Jediné, co celý film zachraňuje je dobrá volba hudby a prostředí, ale není to film, který byste chtěli vidět opakovaně.

Horákovi (2006) (seriál)

Pokud máte všech pět pohromadě, tak se nikdy lidem jako jsou Horákovi s ničím nesvěřujte. Sami jsou úplní loseři, a všechno kolem dokážou jen zničit a pošlapat. Jediný, kdo je z této podivné sebranky jakž takž normální je Kubík, který ale každý díl předem otráví svým dětským polemizováním o vztazích, ten jediný má z celé famílie ještě šanci na šťastnou budoucnost, pokud nepůjde ve stejných šlépějích jako jeho bratři a otec, který má neodolatelné nutkání všem kolem zasahovat do života, a když to nejde po dobrém, půjde to přes záchodovou štětku. Všudypřítomná hudba Vlastíka Horvátha je nudná, ubíjející. Myslím, že vidět tento seriál jenom jednou vám bude bohatě stačit.

Černí andělé - Trosečník (2001) (epizoda)

To je docela prekérní situace pro policii, když mají vyjednávat s šílencem. Prodavačku, kterou ztvárnila Simona Stašová, pokus o ošizení zákazníka přišel hodně draho.

Bezpečná hranice (2004) (seriál) odpad!

Do tak fašistického státu jako je Austrálie bych nejel ani kdyby za to platili. Na jednu stranu jsem za tento pořad rád, že mi ukázal, které zemi se rozhodně vyhnout, protože jsou schopní udělat z komára stádo velbloudů, za jedno nepřiznané jablíčko v kufru vám standartně udělí pokutu 440$, asi jako soudkyně Barbara za vše uděluje pořádkovou pokutu 5 000 korun a pak vás stejně vyhostí. Do Thajska jezdí lidé za sexuální turistikou, v Austrálii s vámi vyšou*tá stát. :-)

Polibek před smrtí (1991)

Příběh o mladíkovi, který byl natolik posedlý bohatstvím, že v momentě kdy začal být ohrožen jeho sen přiženit se do miliardářské rodiny tím, že jeho přítelkyně otěhotněla, se rozhodl že vražda je jediným způsobem jak vyřešit své problémy. Na to navazují další vraždy, jak získat novou identitu, jak se zbavit nepohodlného svědka a nakonec i šťouravé přítelkyně, která je sestrou zavraždené těhulky. Blbé je, když máte novou identitu a potkáte zřejmě retardovaného bývalého spolužáka, který začne na celou restauraci vyřvávat kým jste. Dobře vymyšlený scénář i postavy, líbilo se mi.

Král dobyvatel (2005)

Ne úplně marný film, který vám poodhalí kousíček z thajské historie. Dobrodružný film o portugalském vojákovi, který v dětství přišel o otce a který ztroskotal u břehů Thajska, kde jej z otroctví vykoupí dcera vraha jeho otce. Poté se přidá k armádě svých krajanů, zachrání život thajskému králi a podaří se mu pomstít smrt svého otce. Další část příběhu je věnovaná jedné z králových konkubín, která se tajně stýká se svým milencem a chce uzurpovat trůn pro něj a pro sebe. Když odhlédneme od nesmyslů, jako jsou létající ninjové a občasné karate prvky, které zřejmě patří do řady asijských filmů, tak je to celkem pěkný exotický dobrodružný film, neřekl bych, že je to mizerné jak vyplývá z hodnocení na csfd.