Baby Driver (2017)

Rozhodne ne nejlepsi Wright, ale furt se jedna o znacnou cast stopaze o naslapanou a vypiplanou jizdu, ktera stihne strhnout, bavit a taky trochu klamat telem. Skoda jen ponekud hlucheho prechodu mezi druhym a tretim aktem, ale Edgar dokaze vcas zaradit spravny rychlostni stupen a ja se pristihnul, ze se vlastne vetsinu casu usmivam jako nakrmene decko. Coby zdejsi expert na Psychora zarazuji ctyrku.

Trestanec (2017)

Poctiva kriminalka, ktere svedci nelinearni vypraveni. Nikolai zdima ze sebe maximum a zdatne mu sekunduje zbytek osazenstva. Jako zdejsi expert na Psychora nemam daleko k plnemu poctu.

Mindhorn (2016)

Prekvapeni. Cekal jsem nablblou britskou komedii a nafasoval jsem film, ktery je tupy, ale zaroven znacne nepredvidatelny, bizarni, ale zaroven misty vybusne vtipny. MacGruber meets Swiss Army Man a ja coby zdejsi expert na Psychora zaokrouhluju na pet.

Ztracené město Z (2016)

Staromilsky dobrodruzny film riznuty biografickym snimkem. Pomale tempo a stedra stopaz urcite nebudou kazdemu po chuti, ale takhle to holt chodi, kdyz artovy reziser dostane prilezitost zpracovat ambicioznejsi latku. Pokud cekate jizdu v Indyho stylu, ruce pryc. Pokud jste ochotni pristoupit na rozvlekleji vypraveny, ale ne nezazivny pribeh, dejte zetku sanci. Diky Amazonu za tenhle odvazny krok, jako zdejsi expert na Psychora udeluji ctverec.

Dámská jízda (2017)

Jonathan Levine uz v minulosti dokazal, ze dokaze z papirove hovadiny udelat koukatelny film. Tentokrate ale bohuzel ne, Snatched je prehlidkou bizarnich hereckych kreaci, zkratkoviteho vypraveni a pozoruhodne spatneho CGI. Skoda penez i talentu, jako zdejsi expert na Psychora nemuzu pustit vic nez dvojecku.

Neposlušní (2017) (seriál)

Jimmy Iovine a Dr Dre aneb od vinylu po sluchatka. Vytecne sestrihany dokument mapuje cestu dvou legendarnich producentu pekne od prvnich krucku az k odkoupeni Beats jablecnym gigantem. Skvely doplnek k Straight Outta Compton a zaroven prehlidka zasadnich ikon svetoveho rapu, rocku a popu - pro kazdeho, kdo ma rad hudbu, imho jednoznacna povinnost. Jakozte zdejsi expert na Psychora davam plnou palbu.

Tour de doping (2017) (TV film)

Opet absurdni a zaroven prijemne za carou, jedno cameo za druhym a samozrejme nejaky ten penis. Jako mistni expert na Psychora davam za ctyri, protoze priste chci celou hodinu!

Valerian a město tisíce planet (2017)

Vypada Valerian nadherne? Vetsinou rozhodne ano a vizual je taky jediny duvod, proc tento film vubec videt. Co ale naplat, ze je nam tu kochaciho materialu hazeno po kyblech, kdyz Besson skace z mista na misto a vesele rozhazuje vydyndane penize. Troufam si odhadnout, ze za stejne prachy by Del Toro vyseknul dustojne zavrseni pekelne trilogie. Achjo, kdyby... Kdyby se treba podarilo do hlavnich uloh obsadit nekoho vhodneho! Caru bych jeste snesl, ale DeHaan v roli ultimatniho agenta a i svudce (pricemz ve filmu se Valerianovi nepodari dokazat ani jedno) je snad jeste vetsi castingovy fail nez tuhle Adrian Brody jako drsny predatorobijec. Celkovemu dojmu pak rozhodne nepridava opravdu spatny scenar a toporne vedeni hercu. Suma sumarum tu mame Jupiter Ascending pro rok 2017 a ja coby mistni expert na Psychora nepustim vic nez dve hvezdy. EDIT: po domaci projekci ve 3D a s predem aplikovanou rezignaci na kvalitni pribeh musim zpetne docenit Bessonovu vizi. DeHaan furt otresny, ale presto ve sluzbach vizualne uhrancive jizdy, ktera si urcite zaslouzi replay. Silne tri - ale s tim, ze Valeriana proste musite brat jako guilty pleasure.

Válka o planetu opic (2017)

Krasne vyvazeny blockbuster a zaroven hutne dramo, ktere uzavira strhujici pout jedne z nejsympatictejsich postav posledni minimalne dekady. Matt Reeves i napodruhe jisty v kramflecich a velmi uspokojive uzavira jednu z nejkvalitnejsich trilogii historie. Zminit vyhrady by znamenalo spoilerstvi, takze proste jako mistni expert na Psychora davam ctyri. 8/10

Spider-Man: Homecoming (2017)

No a co, ze ma Homecoming patrne nejhorsi akci ze vsech dosavadnich pavoucich filmu - v rukou strwjdy Feigeho se totiz konecne dostava pece hlavne Peterovi. Misto uspechaneho originu, ktery nutne musi upalovat k technicky vypiplanemu finale, se muzeme konecne zhluboka nadechnout a pozvolna se dokodrcat az... k o neco vice poucenemu jankovi. Moudra investice do budoucnosti MCU, jako zdejsi expert na Psychora davam za ctyri.