Katanagatari (2010) (seriál)

Kúsok z tohto anime som videl na animeshow, zaujalo ma svojou neobvyklou kresbou, jednoduchou ale zároveň dostatočne komplexnou. Veľmi zábavné zo začiatku, neskôr prepadajúce sa do stereotypu, 1ep = 1meč, no napriek tomu sa tvorca snažil vyhnúť bežným klišé ktoré sú v takýchto anime úplne bežné, nečakané dejové zvraty a nové skutočnosti tomu dodali naozaj šmrnc. Taktiež všetky súboje sú pekné, prehladné a akčné. Javí sa to byť krátke, no 50 min na jednu EP je dosť, krátke to rozhodne nieje. Hodnotím 3,5/5 , komediálnu stránku by mohli aj odstrániť a celkovému dojmu by to určite pomohlo, taktiež absurdne prehnane dlhé dialógy ktoré ma niekedy nudili až tak že som chcel tú danú pasáž preskočiť. Toto anime patrí k tomu lepšiemu čo som za posledný rok videl.

Seirei no moribito (2007) (seriál)

epizoda 1 - 3 sú ešte zaujmavé, potom sa to nesie vo veľmi nudnom duchu dalej až do cca 17 ep. Čo je celkom normálne pre pochopenie postáv, ich zmýšlania a poprípade nejakú tú back story. Ku koncu je to veľmi zaujmavé, 5* by som dal keby to bolo o polovicu kratšie. Inak prekrásna animácia, skvelé ozvučenie ktoré je síce miestami až moc prehnané pretože je počuť naozaj každý zvuk. Doporučujem vidieť, ale je to len oddychovka takže sa budete skôr nudiť.

Král bojovníků (2010) odpad!

King of fighters je pre mna velmi obľúbená hra, hrám ju už od cca 2003 roku, mala zoprár dielov aj na PS2 no známejšia je z automatov ktoré sú v japonsku alebo v korei. Započul som o rovnomennom filme, tak som si ho pozrel. Tvorcovia dali do filmu ludi ktory sa ani mierne nepodobajú na postavy z tejto hry, navyše obliekli správne len Terryho a aj to bolo dosť šmejdové. Akýkoľvek lacný cosplay je krajší než šiť čo je možné vidieť v tomto filme. Žiadna z postáv navyše nepredviedla žiaden zo svojich charakteristických "special" pohybov. Dokonca dali Kyovi do ruky meč... , hrozné. Chcel som dat * ale uvedomil som si že aj scénar bol o ničom a dej sa niekedy dial silne nelogicky.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Výborné, a o máličko lepšie ako pôvodný FMA z 2003 , ale koniec mi prišiel hrozný, oveľa viac sa mi páčil otvorený koniec povodného FMA. No toš, rozhodne je to výborné anime ktoré odporúčam vidiet.

Tokijští kmotři (2003)

Veľmi dobé a zábavné a zároveň kruté a z veľa pohľadov realistické. Doporučujem pozrieť. No nebyť tej strašnej súhry náhod tak by som dal 5* , no životné problémy skoro všetkých boli veľmi jednoducho a ľahko vyriešené.

O dívce, která proskočila časem (2006)

Nádhera, aj keď animácia mi moc nesadla ale príbeh bol skvelý. Neni to nič prelomové ani veľkolepé ale príbeh je povedaný tak dobre a výstižne že divák sa silne zabaví.

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Ide v podstate len o pekne zostrihaný seriál, dávalo to zmysel no končí to nijak. Pre človeka čo nevidel seriál dosť kruté ukončenie bez zodpovedania akejkoľvek podstatnejšej otázky.