Myself; Yourself (2007) (seriál)

Ako sa mi to často stáva, anime si pozriem keď začujem hudbu z intra a páči sa mi. V tomto prípade išlo o Tears Infection od KAORI. Anime zo začiatku vypadá ako klasické školské anime kde sa nič nedeje a kde je nejaký milostný príbeh nemožného chalana a do seba utiahnutej dievčiny. Zdalo sa že je tomu naozaj tak. No zo začiatku spoznávate postavy, je to viac zábavné ako smutné. Neskôr sú tam veci z ktorých mi mráz behá po chrbáte a koniec, už som čakal všeličo. Ako zápor môžem označiť len príliš piskľavé hlasy niektorých protagonistiek a to že je to krátke, rozhodne by neuškodilo +5 epizod. Tvorcovia veľmi šikovne vkladali do každej ďalšej epizódy nejaké tajomné prvky ktoré nútili diváka vidieť viac. Komédia a romantika tam rozhodne je, no prevláda dráma. Chcel som to hodnotiť na 3* ale veci ktoré sa diali ku koncu zmenili kompletne môj názor na 4*.

Gin'iro no kami no Agito (2006)

Po tom čo som si prečítal komentáre ostatných som to ani nechcel pozerať, spravil by som však obrovskú chybu. Prekrásna animácia, skvelá kombinácia 3D a 2D a zaujímavý sci-fi dej ktorý ma upútal ihneď od samého začiatku. Nastane pár momentov kedy si poviete "čo ? ako ? kde ?" ale to iba na chvíľku. Japonci majú radi príbehy ktoré sa začínajú od stredu a poprípade bez toho aby divák vedel čo sa stalo, čo je čo a podobne. Origin: Spirits of the Past nepatrí úplne do tejto kategórie ale miestami sa tam nájdu tieto prvky. Ako celok ma to silne zaujalo aj určité veci boli vysvetlené až na poslednú chvíľu ale moc mi to neprekážalo. Odporúčam pozrieť !

Zprávy TV Onion (2008)

Kto odoberá onion news kanal na youtube by toto mal určite vidieť, nieje to extra vtipné ale pobaví.

K-ON! (2009) (seriál)

Graficky velmi pekné, mal som tú možnosť vidieť to vo full hd a páčilo sa. Dej, slabý ale dostačujúci. Nebyť Yui ktorá mi pripomína Osaku z Azumangy tak by ma to asi nebavilo. Je to hodné zhliadnutia ale nečakajte zázraky sú tam štandardné situácie a udalosti ktoré je vidieť vo väčšine komediálnych anime zo školského prostredia. Miestami až príliš kawaii na môj vkus, preto určite 4*

2012 (2009)

Prehnane akčné, ak by ubrali 80% všetkých tých scén kedy hlavný hrdinovia unikli snad aj satanovi z taniera tak by som dal aj 5* Efekty boli naozaj na urovni, dokonca ich mnozstvo neohrozilu ich kvalitu. Ako celok = velmi zábavné, dokonca mi nevadila ani dĺžka filmu.

Ninja (2009) odpad!

Odpad po kazdej stranke. film nebavil, niektore ucinkujuce postavy sa chovali nelogicky. Otrasné CGI efekty na streche domu z nelogickymi prvkami (ako chodnik zasahujuci do pruhu cesty pre auta). Podla filmu mozete vyzabijat polku mesta (aj ked len zlocincov) a policajti sa vam pridu podakovat. Popravit nevládneho cloveka je ako popravit babätko, proste nevkusne.

District 9 (2009)

Kvalitný film ktorý má kvalitné efekty. Samotný dej je síce jednoduchý ale zato podaný zvláštnym spôsobom. Celé je to točené ako dokument a to dodáva filmu uplne inú atmosféru. Hlavný hrdina mi síce liezol na nervy po dobu celého filmu ale to nic nemení na mojom hodnotení. Konečne za dlhú dobu dobrý SCI-FI film pre širokú verejnosť. Zaslúži si 4,5 , takže hodnotím 5