Wednesday - Requiem pro krkavce (2022) (epizoda)

Vcelku podařené finále. I když pro mne dost předvídatelné. Bylo mi od prvního dílu jasné, že Christina Ricci, tam nebude hrát kladnou roli. To byl, asi i hlavní důvod, proč se zase nechala ukecat do The Addams Family. Jinak doufám, že bude další řada, protože tenhle seriál mě fakt bavil.

Jan Žižka (2022)

Jsem ohromen! Na České poměry výborné. Casting se režisérovi P. Jáklovi velice povedl. Nejen B. Foster, R. Moller, M. Caine, T. Schweiger, W. Moseley, S. Lowe nebo třeba K. Roden, ale i malé role jsou velmi dobře zahrané. Nejlepší na filmu jsou krvavé bitevní scény. Klobouk dolů před kaskadéry. Výborná je i kamera, hlavně ta z dronu. Dobrý je i výběr známých lokací. Jasně film je místy hodně fikce, ale zase je napsáno, že je to na motivy a né podle skutečných událostí, tak proč za to strhávát hvězdy, když je to dobře natočené. Co říci na závěr: Petra Jákla jsem jako režiséra trošku podceňoval, což byla chyba.

Baggio: Božský copánek (2021)

Roberta Baggia považuji za jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob. Zároveň je to i můj Nej fotbalista a to asi i navždy zůstane. Proto jsem se i těšil na tento životopisný film o něm. Zároveň jsem, ale jeho promítání odkládal, protože jsem od toho nečekal extra kvalitu. Film, ale příjemně potěšil. Andrea Arcangeli hraje Baggia skvěle. Jediné, za co srážím jednu hvězdu, že film docela přeskakuje jeho úspěšnou kariéru a dokonce vynechal i zásadní moment a to ten, že Baggio od finále 1994, šel ještě jednou kopat důležitou penaltu a tu už proměnil, což byl velký risk a také neskutečná frajeřina. Za to klobouk dolů. Co říci na závěr: Viva Italia! Roberto Baggio Forever!

The Gray Man (2022)

Průměrný akční film, na kterém vysoký rozpočet není moc znát. Největším plusem filmu jsou herci ( R. Gosling, Ch. Evans, A. De Armas a B. B. Thornton ). Příběh není orginální, ale na druhou stranu jsem se nenudil. Digitální triky místy docela špatné. Chybou filmu, bylo i podle mého točit část filmu u nás v ČR. Vítkov se Žižkou zasazený do Berlína možná nepoznají tupci z U.S.A., ale část evropanů určitě ano. Přitom sochu Jana Žižky ani nemuseli zabírat nebo jí mohli trikově odstranit, když měli takový rozpočet. Co mi ještě vadilo, tak byl ten paskvil tramvaje Škoda 14T na kolečkách bez elektriky. Takovou technologickou vychytávku nemají ani jejich tramky v San Franciscu. Co říci na závěr: Dalo se to, ale čekal jsem od toho o dost lepší film, takže klasika Netflix.

Životní trefa (2022)

Nejlepší film Adama Sandlera a zároveň nejlepší film z prostředí basketbalu.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Jako fanoušek Avengers a zároveň Evil Dead jsem maximálně spokojen. Dostal jsem přesně, co jsem od toho chtěl. Je to prostě typický, starý dobrý Sam Raimi. Za každou temnou Marvelovku jsem fakt rád. Jen tak dál.

Smrt na Nilu (2022)

Moc se mi do shlédnutí filmu nechtělo a nakonec dobrý. První díl Vražda... mě moc nebavila a to včetně H. Poirota v podání K. Branagha. Tady ve dvojce jsem si na něho tak nějak zvykl. Vlastně na celé herecké obsazení. Hlavně Gal Gadot, ta nezklame snad nikdy. Bavil mě i začátek filmu z 1. světové války. I pak lokace Egypta, i když hodně trikově upravená. Bavila mě i ta loď. Nejvíc jsem byl spokojen s kamerou. Výhodou při sledování byl i fakt, že jsem nevěděl, kdo je vrah, to se pak na film lépe kouká. Co říci na závěr: Je to lepší průměr, tak 3,5 hvězdy. Pokud nejste fanoušek původní verze, tak by jste mohli být spokojeni.

Mistr (2020)

Docela dobré válečné sportovní drama z koncentráku. Na druhou stranu, už jsem na toto téma viděl 2 filmy a to o něco lepší. Piotr Głowacki hraje boxera sice dobře, ale trošku mi vadilo, že film moc negradoval. Velké finále se tudíž nekonalo. Poláci toto téma točit umí, ale pro tentokrát, je to spíš lepší průměr na 3,5 hvězdy. Každopádně za kouknutí, to asi stojí.

Morbius (2022)

Film Morbius považuji za podařenou Marvelovku. Popravdě nechápu negativní recenze. Nechápu i to, že film Eternals, který považuji za nejhorší Marvelovku má zde na ČSFD lepší hodnocení. Nevím, co kdo od toho čekal. Já jsem čekal hororovou Marvelovku ala Venom a to jsem také dostal. Jared Leto byl dobrej a to ho jako herce moc nemusím. I s ostatními herci jsem byl spokojen. Též s triky, zvukem a kratší stopáží. Měl jsem i velkou radost, že vynechali humor, protože to u Marvelovek moc nemusím.  Co říci na závěr: Doufám, že bude dvojka a že bude ještě hororovější.

Batman (2022)

Podařený Batman film, i když není úplně pro každého. Jak, už to většinou bývá, tak i zde jsou záporáci zajímavější než samotný Batman. Hádankář Paul Dano a tučňák Colin Farell jsou zde výborný. Ostatní spíš průměr. Kamera je nejsilnější stránkou filmu. Je zde i podařený soundtrack a zvuk. Co říci na závěr : Nejsem zklamán, ani unešen. Trilogii Temného rytíře a Ligu spravedlivých S. C. to u mě, ale nepřekonalo. Pokud bude dvojka a setká se tam s Jokerem v podání J. Phoenixe, tak by mě to vůbec nevadilo, ba naopak by se tito dva herci k sobě hodily.