Hra na oliheň (2021) (seriál)

Pro mne je to jednoznačně seriál roku 2021. Vlastně nejenom roku, ale řadím to mezi nejlepší seriály, co jsem kdy viděl. Nevím, ani co chválit dřív, jest-li námět, režii, herecké výkony, kameru, střih, kostýmy, výpravu, rekvizity či soundtrack. I ta korejština tomu dodává správné grády. Finále mohlo být sice ještě lepší, ale jinak naprostá pecka.

Zpráva (2020)

Film Zpráva je pro mne velkým zklamáním. Podle traileru jsem čekal o dost víc, něco jako film Colette, z kterého jsem byl nadšen. Film Zpráva nemá skoro žádné napětí. Nikdo z herců nezískal mé sympatie. Herecké výkony jsou spíš podprůměrné. I jak to celé dopadne mi bylo vlastně jedno. Místy i špatná kamera, která se pro tento žánr vůbec nehodila. Závěrečné titulky jsou docela trapné. Režisér Bebjak opět nezvládl dobré téma, stejně jako u filmu Trhlina. Škoda.

Bábovky (2020)

Typická Česká tragikomedie, která je sice dobře obsazená, ale nenabízí prakticky nic nového. Scénář předvídatelný od začátku, až do konce. Film je určen především pro dámské publikum ve věku 30+. Jediné pozitivum tohoto filmu je dvojice Jana Plodková a Marek Tacliík. Bez nich bych šel s hodnocením ještě o hvězdu dolů.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Bohužel tento film nedosahuje kvalit prvního a druhého dílu. Třetí a čtvrtý jsem zatím neviděl. První půlka filmu ještě jde, ale pak to jde s kvalitou hodně dolů. Finále je úplně zkažený. Tady je opět hrozně znát, jak systém leze černochům a menšinám doslova do zadku. Obzvlášť Netflix toto hodně podporuje ve svých filmech a seriálech. Bohužel teď je nová doba, kdy běloši jsou zloduši a černoši hrdinové.

S Lokim nejsou žerty (2021)

Moc krátký, ale fakt dobrý. Paradoxně mě to víc bavilo než seriál " Loki ".

Black Widow (2021)

Průměrná Marvelovka, která do půlky funguje docela dobře a pak se to nějak začne kazit. Popravdě jsem od toho nečekal film roku, ale na druhou stranu jako fanoušek Avengers jsem se na něj těšil. Trošku jsem se obával, že to bude spíš pro feministky a že nezkušená režisérka, tomu taky moc nepřidá, což ve výsledku i potvrdilo. Herci hrají vcelku dobře. Hlavně Harbour mě bavil. Co se týče triků, ohně a výbuchy, tak tam jsem byl hodně zklamán, vypadají totiž velmi levně. Tak snad další ze série Avengers bude povedenější.

Tiché místo: Část II (2020)

Z prvního dílu jsem nebyl úplně odvařen a místy jsem se i nudil. Tento druhý díl se sice také nezapiše mezi nejlepší horory všech dob, ale je o něco lepší než jednička. Je zde lepší akce a hlavně výborný úvod. I herec Cillian Murphy mě bavil. Budeme doufat, že ve trojce, už to uzavřou a nebude z toho natahovaný seriál.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Jsem docela velký fanoušek série SAW a tohle je zatím nejslabší díl. Absence Tobina Bella jako Jigsawa, je zde hodně znát. Naopak Chris Rock je příšerný. Hlavně ten jeho hlas vyžaduje dabing, protože to se poslouchat moc nedá. Těšil jsem se na Samuela L. Jacksona, ale ten je zde jen málo. Pasti jsou opět super. Díky nim také dávám 3 hvězdy, jinak ten zbytek by si kladné hodnocení moc nezasloužil.

Rozhněvaný muž (2021)

Paradoxně nejslabší herec mi v tomto filmu přijde Jason Statham. Ten totiž neskutečně přehrává a když je konečně akce, tak vlastně toho moc nepředvede. Což mě mrzí, protože ho mám rád. Další věc, která mě zklamala je nelogičnost jeho postavy. 5 scénáristů si s tím moc práci nedalo. Jediné co musím pochválit, je akce v depu, tak ta je dobře natočená. Guy Ritchie nepatří mezi mé oblíbené režiséry, ale protože jsem byl nedávno nadšen jeho filmem " Gentlemeni ", tak jsem si říkal, že se jako rejža, asi zlepšil, bohužel to byla jen výjimka.

Cruella (2021)

Ale jó, proč ne. Sice film nenabízí nic nového, ale na druhou stranu se divák i přes dlouhou stopáž moc nenudí. Je to jako by se Harley Quinn teleportovala do filmů Ďábel nosí Pradu a 101 dalmatinů. Film je spíš takový lepší průměr. Hlavním plusem je dobré obsazení a výborný soundtrack, který je poskládaný z provářených hitů.