Mnichov (2005)

Film je silným zážitkem. Ale ten závěr:-( Škoda, že se Steven nerozhodl ukončit film o něco dříve. Ten závěr mi přišel příliš roztahaný a nastavovaný. Jinak se mi líbil výkon Erica Bana. Film se pohybuje mezi dvěma znepřátelenými skupinami a snaží se nepřiklonit ani na jednu stranu, což se mu zdárně daří. Na tenhle snímek se nedá jen tak zapomenout. Donutí vás o věcech přemýšlet!!!

Depeche Mode: Devotional (1993)

Nejlepší koncertní DVD, které jsem měl tu čest vidět!!! Skvělá muzika, nádherná scéna a projekce Antona Corbijna a výborná atmosféra dělají z tohoto koncertu nezapomenutelný zážitek!!! Minimálně jednou za měsíc se tímto skvostem pokochám.

Billy Elliot (2000)

Krásný to snímek o radosti z tančení a o touze jít za tím, v co člověk věří. Jamie Bell je výborný a strhne lidi pro svoji postavu. Moc se mi líbil výběr hudby.

Mariňák (2005)

Ale moc pevné **** to nejsou. Film je to zajímavý, to jo, ale pořád jsem měl pocit, že se snaží (byť neúmyslně) stát se Apokalypsou, či Lovcem jelenů dnešní doby. Jako by ty filmy někdo přetočil do modernější podoby. Ale vynechal všechny akční scény. Ale možná se takovéto filmy o válce ani jinak natočit nedají. Co tomuto filmu zajistilo tu čtvrtou * je skvělá komera a nádherné barvy celého snímku.

Ghost in the Shell (1995)

Výborná animace, nádherná hudba a skvělý zvuk. Jen ten příběh byl na mě moc komplikovaný, ale to je můj problém a ne filmu. Jsem zvědavý na pokračování.

Vesnice (2004)

To co mám na filmech M. Night Shymalana rád je, mě v nich stále něco překvapuje a děsí. Zažil jsem to zatím u všech jeho filmů, až na Vesnici. Ne, že by děj byl zas tak předvídatelný, ale jakákoliv překvapení nejsou zas tak překvapující a člověk s tim už tak nějak počítal. Z herců mě nejvíce zaujal Adrien Brody a jeho místní blázen. Scéna s nožem je to nejlepší, co film nabízí.

A co když je to pravda? (2005)

Příjemná komedie na nedělní odpoledne s přítelkyní. Film je sice dost předvídatelný, ale zase má vtipné pasáže, které tyto nedostatky vyváží. A hlavně má člověk příjemný pohled na Reese Witherspoon:-)

Oskar (1967)

Výborná konverzační komedie. Funes je zde skvělý. Jeho neurotický podnikatel nemá chybu. Náramně jsem se bavil!

Mulholland Drive (2001)

Moje hodnocení nemůže být jiné, protože Lynchovi filmy miluju. Tu jejich děsivou atmosféru, ty podivné postavičky, výbornou hudbu a ten pocit na konci filmu, kdy nevíte co si máte myslet a jste dokonale zmateni. Tenhle film má všechno. Musím si fo pusti ještě několikrát, abych to pochopil. A to je jen dobře, tenhle film si to zaslouží.

Kurýr 2 (2005)

Plné "efektních" honiček a "cool" záporáků. Vše v uvozovkách, protože to tak není. Jen si na to všichni hrají. Příběh je zmatený a celé to vypadá, jak jeden dlouhej videoklip. Aspoň, že to končí dobře:-)))