Maximální limit (2005)

Ale s odřenýma ušima. Film má dvě rozdílné poloviny. První je svižná, vtipná a člověk čeká co se z toho vyvrbí. Druhá půle ale zvolní a zaměří se spíš na jednotlivé postavy. Al Pacino je jako vždy úžasný, Matthew McConaughey mu zdatně sekunduje a Rene Russo je ta rozumná v pozadí. Pokud chcete oddychovku, pusťte si první půlku. Čekal jsem asi něco kapánek jiného, ale nakonec jsem díky Al Pacinovi spokojen.

Revolver (2005)

Ted jsem dokoukal a jsem dokonale zmatenej. Buď je ten film tak cool, že jsem ho nepochopil, nebo je tak zmatenej a já mám pocit zmatenosti správně. Na začátku to vypadá dobře. Něco ve stylu Snatch nebo Lock Stock and Two Smoking Barels. Ale pak se to celý nějak zašmodrchá, moc se mluví, člověk ztrácí jistotu kdo je kdo a celý film se bortí. Abych řekl pravdu čekal jsem něco ůplně jiného. A konec jsem vůbec nepochopil :-( Snad, když se kouknu znovu, tak mi to dojde. Ale po prvním zážitku to jen tak honem nebude.

Svěrací kazajka (2005)

Originální námět. Když se k tomu přidají skvělí herci v čele s vynikajícím Adrienem Brodym, tak film stojí za to zhlédnout. První polovina má dobrý spád a vtáhne vás do příběhu. Druhá část je o poznání pomalejší a taky z mého pohledu slabší. Trochu mě mrzel nedostatek prostoru pro Daniela Craiga. Škoda. Keira nám ukázala, že taky umí zahrát a že nestaví své herectví jen na hezké tvářičce.

8 žen (2002)

Koncert 8 žen! Herecké obsazení nemá chybu. Komedie místy hodně černá se zajímavým a hodně zauzlovaným příběhem. I pěvecká čísla mě potěšila. Nechtěl bych mít taková tornáda v baráku:-)

Obvyklí podezřelí (1995)

Skvěle vystavěná krimi, která vás nutí celý příběh pozorně sledovat a přemýšlet o všech věcech. Kevinu Spaceymu tahle divný týpci jdou a umí se v nich vyžívat. Poslední dobou mi dojem z filmu kazily nepovedené konce. Ale u tohohle snímku jsem byl přímo nadšenej. Přesně takhle to mám rád!!!

Blade Runner (1982)

Temná sci-fi s děsivou atmosférou. Vize temné budoucnosti plné tmy a smrti. Film je hodně působivý. Harrison Ford je skvělý, ale mě nejvíce zaujal Rutger Hauer. Jeho replikan byl děsivý. Vůbec replikanti tento film ovládli. Kdo by odolal Saen Young s rospuštěnými vlasy!

Muž v ohni (2004)

Výborný film, který pro mě sráží jeho závěr. Bohužel jsem se nemohl ubránit dojmu, že už jsem to jednou viděl. Proto ta jedna * dolu. Jinak nemám moc co vytknout. Denzel je jako tvrďák skvělý a Dakota snad nebude další z řady dětských hvězdiček, které brzo zhasnou. Výborné vyzuální ztvárnění a skvělý výběr hudby. Škoda toho konce.

Star Wreck: In the Pirkinning (2005)

Pokud bych to hodnotil, jako "normální" film musel bych dát max ***, ale protože to je film od nadšenců musím jednu hvězdu přihodit. Parodie to je místy povedená. Začátek je sice slabý, ale jakmile se začne bojovat film nabírá na obrátkách. Vše je podtrženo výbornými efekty. Jsou skoro jak od ILM:-) Nejvíce mě dostal nabíhající systém na hlavní lodi nepřátel :-))) Pro fanoušky Star Treku doporučuji a pro ostatní taky. Už proto, že se tento film dá stáhnout zdarma na domovských stránkách.

Geriho hra (1997)

Krása!!! Dnes je sice animace na větší úrovni, ale to nikomu nevadí, protože tenhle filmeček to dohání výborným nápadem. Skvěle vymyšlené, vtipné a konec je úplně nejlepší!!! :-)))

Sněženky a machři (1982)

Kdo nezažil, neuvěří. Snímek plný vtipných hlášek a reálných scén, který strčí všechny dnešní komedie o teanegerech do kapsy! Takové to opravdu bylo!