Zahulíme, uvidíme (2004)

Já se bavil. Trable těhle dvou týpků mě donutili se báječně bavit. Při záplavě dnešních "fekálních " teen komediích je tenhle filmeček světlem na konci tunelu. Neodpustí si sice nějakou tu nechutnost, ale ve stravitelných mezích. Takže všichni šupem pro pořádnou raketu a jdem na pořádný hamburgery!!!

Dějiny násilí (2005)

Film je to velice zajímavý. Ale celou dobu jsem měl pocit, že tomu něco chybí. Nevim co. Snad nějaké vysvětlení, proč to všechno. Nějak nevim co si myslet. Ale jinak je film natočen nádherně. Po režisérské stránce se mi velice líbí. Nádherné pohledy kamery a střih dodává scénám dynamiku. Jako nejvýraznější postavu považuji jednookého Eda Harrise. Na toho je radost se koukat.

Agent bez minulosti (2002)

Nijak zvlášť mě tento film nenadchnul. Matt Damon je pro mě jako akční hrdina nepřesvědčivý. Děj se mi zdál místy poněkud překombinovaný a závěr zbrklý, jako by režisér to chtěl mít co nejdřív za sebou. Nejvíce se mi asi líbila Franka Potente. Uvidíme, co nabídne dvojka.

Coach Carter (2005)

Nejsem taková naivka, abych si myslel, že se teď všichni středoškolští basketbalisté začnou pořádně učit aby se dostali na vejšku. Ale příběh je to o to poutavější, že se zakládá na pravdivé události. Jackson je jako charismatický trenér výborný. Až má člověk sto chutí si jít zaházet na koš a pak se hned vrhnout do učení :-)))

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Lituju lidi, kteří hodnotí Star Wars po zhlédnutí v TV. Pamatuju si přesně, kdy jsem je viděl já poprvé. Vytáhl jsem začátkem 90let mamku do letního kina a dodnes si pamatuju, jak jsem celou dobu seděl s otevřenou pusou a nemohl uvěřit tomu co vidím. Bylo mi asi 10 a byl jsem nadšenej. Už jen úvodní sekvence mě odrovnala a když se ještě na plátně objevil Darth Wader se svým sípavým dýcháním bylo jasný, že tenhle film budu zbožňovat. Já vím, že to není kdoví jaký přelomový příběh, že kdyby tam místo hvězdných lodí byly koně a obyčejné meče místo světelných a Hvězda smrti by byla na skále postavený hrad, tak by to byla výborná pohádka a v TV by ji dávali každé Vánoce. Ale ona to ve skutečnosti pohádka je. Jen je zasazená do toho úžasného světa, kde jsou světelné meče, vesmírné lodě které zničí celou planetu a padouch, který děsí celou galaxii. A proto ten film miluju.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Pro někoho jsou Ewoci moční můrou, já se vždy bavím. Zakončení trilogie je to výborné. Všechny scény s Císařem jsou děsivé. Bojové sekvence jsou asi nejlépe natočené ze všech tří dílů. Musím psát ze třech a né z šesti, protože po trikové stránce jsou nové díly někde jinde. Souboj Luka se svým otcem je skvěle natočen a Vaderovo odhalení svojí dcery a následný Lukův útok je nejlepší scéna z celého filmu. Díky výborné hudbě z ní běhá mráz po zádech. A pak přílet Císaře na Hvězdu smrti, kde na něj čekají nastoupení vojáci, on vyjde se svojí ochrankou v těch výborných červených kostýmech, které mi vždycky naháněly hrůzu a z reproduktorů zní ta výborné melodie temné strany. Miluju Star Wars a díky DVD si je můžu pouštět až do omrzení.

Intermission (2003)

Mé první setkání s irskou kinematigrafií. Film velice zajímavý. Hned úvodní scéna mě doslova odrovnala. Colin Farrell je jako hajzl výborný. Colm Meaney je jako drnej policajt taky skvělý.

Trestná lavice (2005)

Zábavný film plný postaviček, kterým je nemožné se nesmát. Jen těch klišé by tam mohlo být méně. Člověku se dere na mysl: Kde já to už sakra viděl? Nesmál jsem se pořád, ale některé věci byly opravdu dobré. Třeba první vystoupení "rotleskávaček" s jejich hláskováním:-)))

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První serieNemůžu jinak, za 5. Prvních 13 dílů jsem zkoukl během víkendu. Prostě nešlo si nepustit další díl. Skvěle vystavěný příběh plný zvratů. Moc jsem zvědavý, kam tvůrci nechají hlavní hrdiny zajít. Sen každého seriálového tvůrce je strhnout diváky a nutit je si zas za týden pustit TV. U tohohle seriálu se to povedlo dokonale!!!Druhá serieCo se to stalo? Výborně rozjetý seriál se někam vytratil a nahradila ho strašně překombinovaná slátanina. Po osmém dílu jsem ho přestal sledovat a pochybuju, že se k němu někdy vrátím. Ale první serii mám na DVD a rád si jí pustím.

Fricasse (2003)

Viděl jsem na IFFKV a strašně jsem se bavil. Výborný nápad, skvělé natočení. Co si víc přát? Snad jen nedávat do zaječího fricasse něco tak vůlgárního, jako je bazalka :-)))