emdvojka

okres Bratislava

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 29.7.2019  20:14

Pokračovanie úzko naviazané na prvý diel, ponúka viac kombinácii, viac humoru i akcie. Tentoraz to však nie je o vraždách, ale skôr o láske, správnych a nesprávnych rozhodnutiach a o zaujímavo posplietaných alternatívnych realitách života jedného človeka. Celé to však pôsobilo nelogicky a nesúrodo a na konci to zo začiatočného potenciálu skončilo, ako ďalšie béčko, ktoré sa priživuje na svojom staršom bratovi a však jeho kvality už nedokáže dosiahnuť a tak ani tie nápady už nie sú nápadité a ani príbeh už nedýcha originalitou.

• 29.7.2019  20:08

Nebolo to napínavé, nebolo to strašidelné ani drsné, nechutné alebo úchylné. Nebolo to nijaké. Nevzbudzovalo to žiadne emócie a len tak to prebehlo cez oči a nič to nezanechalo. A to je veru zlá, veľmi zlá správa.

• 27.7.2019  18:43
    John Wick 3 (2019)

Gradácia tejto trilógie je naozaj postupná a v 3 .časti sa nám predostiera možno horší príbeh, ale o to viac súbojov a digitálnej krvi. Tak, ako sú nesmrteľní všetci ostatní hrdinovia tak i John Wick prežije bodné, sečné i strelné zranenia a bez väčších problémov odolá útokom nespočetného množstva assasinov, aby nám ukázal, že Babajaga sa len tak ľahko nepoddá osudu. Tak pozeralo sa na to parádne, stále sa niečo dialo a v podstate to nemalo nejaké hluché miesta. Samozrejme, že to už hraničilo s ríšou fantázie, pretože nech sme si čo sme si, takú spŕšku trénovaných zabijákov by nedal dole možno ani samotný Superman z planéty Krypton.

• 25.7.2019  19:53

Rozprávkový príbeh, ktorý začiatkom pripomínal Sám Doma, neskôr okrajovo IT! a skončil tak akosi po svojom. Masky a kostýmy boli naozaj, ako z divadelnej hry takže strach Vás určite neskľúči. Zaujímavý nápad o alter egu Svätého Mikuláša však musím oceniť aj keď to ako celok nemalo vôbec gule. Možno tak snehové...

• 17.7.2019  18:40

Začiatok bol dobrý úvod, ktorý však postupom času prerastal z drsnej akcie do pasivity, a čím viac sa stupňovala, tým dostával na nemilé prekvapenie hlavný herec menej a menej priestoru a toto sa vlastne nezmenilo až do úplného záveru. Škoda malo to potenciál, malo to i vtipný podtón, príbeh a zaujímavých neokukaných hercov, no vyšlo to celé do neznáma a ku koncu to už ozaj nudilo.

• 16.7.2019  17:39

Vtipná jednohubka plná digitálnych efektov a efektných akcii. Humor funguje, herci sa bavia a príbeh uteká rýchlosťou blesku. Brie Larson bola dobrou voľbou, pretože z nej vyžaruje osobitosť a elegancia a s nestarnúcim /samozrejme vďaka technológii/ Samuelom Jacksonom tvoria duo, ktoré Vás bezpochyby rozosmeje. Ďalšia Marvelovka, pritom však niečim odlišná a tým aj zábavnejšia ako napríklad prekombinovaný a troška únavný katalóg hrdinov Avengers: End Game.

• 14.7.2019  18:50
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Seriál som zhltol v jeden škaredý letný sobotný deň. Musím povedať, že ma pohltil. Pravdou je, že som čakal viac časových skokov, ale to nič nemení na veci, že príbeh a spracovanie je veľmi strhujúce aj keď 3 a 4 diel sa mi zdali slabšie. No potom sa to už naplno rozbehlo a nekončilo to až do záveru. James Franco bol zaujímavý tak isto, ako krása Sarah Gadon neodolateľná. Malo to svoje chyby a hluché miesta, nelogické prvky či nesympatické vyústenia, ale i tak to ma silné zázemie jednej americkej tragédie, áčkoveho herca v hlavnej úlohe, svetoznámeho spisovateľa, ako autora predlohy a technickú stránku, za ktorú sa nemusí nik hanbiť. Nemohlo to teda dopadnúť nejako veľmi zle nedobre, dopadlo to skôr dobre, lepšie a výborne.

• 13.7.2019  07:47
    Hellboy (2019)

No musím povedať, že Hellboy v podaní Davida Harboura je výborný. Jeho vzhľad je primerane odpudivý ale i drsný, hodný jeho mena. Vtipná zložka je spracovaná dobre aj aj ľudská stránka "pekelníka" vzbudzuje sympatie. Príbeh ide viac do hĺbky jeho minulosti a počiatkov jeho vzniku. Trhanie rúk, nôh, podrezávanie krkov a stínanie hláv však mohli troška obmedziť pretože je to niekedy až otravné. Záver filmu však veľmi nepoteší, pretože miesto poriadne šarapaty sa tam dočkáme jedného súboja a zvláštne budovaného konca, ktorý všetci len prekecajú. Tak či onak je ale nový Hellboy iný od toho v podaní Rona Perlmana a tiež si zaslúži svoje pokračovanie, ktorý je na konci filmu i naznačené jedným prijemným prekvapením.

• 21.6.2019  13:31
    My (2019)

Vsadil som do toho všetku nádej, že to čo uvidím ma bude baviť. Nemôžem povedať, že by to tak nebolo, ale niektoré scénky mi prišli už moc blbé. A keď hodnotím priebeh filmu povedzme že, pozitívne, tak ten koniec ho pochováva do plytkého hrobu. Bohužiaľ, pretože ak by scenárista vymyslel lepší dôvod, alebo teda príčinu vzniku "dvojníkov" a zakomponoval by tam viac strašidelných prvkov, bolo by to určite o krok lepšie. Ale takto to "schytá" len 2*.

• 28.5.2019  20:14

Problém niektorých dielov je ten, že poručík Columbo ponúka len svoje silnejšie dojmy podčiarknuté chabými nepriamymi dôkazmi, ktoré by asi nikto v súdnej sieni neriešil. Druhá strana mince je samozrejme tá, že sa vtiera pomaly, ale isto až do hĺbky vrahových pochybnosti, ktorý na úplnom konci ma možno dojem, že pasť sklapla a ja sa potrebujem očistiť od zlého svedomia. Tak isto, ako to funguje v kostoloch a spovedniach po celom svete. Takže i tento diel sa na to spolieha a okrem určitých zvratov v deji, na ktoré v Columbkovkách nie sme zvyknutý, je to dialógovo a i vtipom podpriemerná časť, kde ma nadmieru iritovala postava pani domácej, ktorá to zo všetkou úctou hrozne preháňala, a chovala sa presne opačne, ako by mala...bola drzá, povýšenecká a majetnícka, fuj pchuj.

• 25.5.2019  10:42

Nečakal som od toho vôbec nič a práve preto ma to milo prekvapilo. Každá "miestnosť" bola iná, ponúkala iné smrtonosné úlohy a iné hádanky. Možno ten koniec bol taký nedomyslený, ale každopádne to človeka zabaví na celú dĺžku filmu.

• 23.5.2019  19:04

James Cameron sa posnažil urobiť akčný i vtipný, napínavý aj dramatický megahit, ktorý mu spoločne s Terminátorom zabezpečí nesmrteľnosť minimálne na mediálnych nosičoch. Časovo veľmi blízky úspech robota v ľudskej podobe, sa vyryl i do réžie tejto špionážnej akčnej komédie a určité odkazy je možné si všimnúť v priebehu celého filmu. /Naháňačka motorky a koňa v nákupnom centre/. True Lies je dlhý, ale i zábavný, posypaný drámou i romantickou linkou. Samozrejme, že scenár je na úkor zábavnosti čim viac nereálny, ale i tak oceníte, že i herci to ocenili, že sa bavili a hrali s radosťou. Preto vznikol výborny film s určitýmu chybičkami ktoré sa, ale v 90.rokoch proste nosili a preto ich prosto treba prehliadnuť a ísť ďalej. Dobrá jazda, páni a dámy.

• 20.5.2019  19:06

Škumpa- Neškumpa, tento diel v podaní dabingu Petra Haničinca, je podpriemerná časť, ktorá vo mne vyvoláva pocit zmätočného scénara, ktorý poručík tento krát veľmi nezvláda. Nevie nájsť dôkazy a zmieta sa len v dojmoch. Nakoniec mu pomôže náhoda v podaní jedovatej rastliny, ktorá usvedčí vrahyňu zo zlého skutku. Či by jeho argumenty stačili aj pri odsúdení na súde zo zabitia / vražda to nebola/ je však veľmi diskutabilné. Sladká, leč nedomyslená....

• 15.5.2019  12:27
    Zámena manželiek (TV pořad) (2004)

Niektoré pamätné dieli v našich srdciach ostávajú, ale inak je to bezduché a prvoplánové vytieranie voľného času, ktoré neponúka divákovi nič, okrem hádok, šarvátok, urážok a ľudí, ktorí sa nechajú zmiasť a zapletú sa do produkcie nehodnotných hovadín.

• 9.5.2019  18:15

Niekto tu napísal, že každý si vtom nájde to čo očakáva. Neviem či to presne platí aj pre mňa, ale každopádne je to silne prekombinovaný, ale i prepracovaný film, ktorý tých hrdinov potreboval natlačiť do príbehu asi všetkých. Aj keď tu to to bolo trošku už nasilu a v Infinity to bolo menej cítiť a viac sa osudy i scény jednotlivých hrdinov prelínali. Ťažko je písať o tomto filme, pretože je naozaj zložitý a verím, že aj samotný režiséri mali čo robiť s toľkým materiálom, ktorí nahrali. Vo finálnej verzii ma film cez 3 hodiny, tak koľko mal v strihárni. Šialenstvo. No i tak sa im podaril husársky kúsok, ktorý dokázali z božiou pomocou zostrihať do konečnej podoby, ktorá síce nie je vždy úplne pokope ale i tak je to kúsok hodný zápisu do histórie kinematografie. Pozn. 666 komentár....Thanos by bol rád :-P

• 8.5.2019  17:50

Nočná jazda metie svojim "akčným" názvom a však ostáva pri rovnakej "zábave" ako keď cestujete v autobuse na vysnívanú destináciu a okolo Vás si pokojným tempom rozprávajú ľudia svoje zážitky. Locke je rovnako ladený snímok, v ktorom nám jeden človek rozpráva o jeho zlyhaní a možnej náprave, ktorú však nikto normálny veľmi nepochopí, lebo každému komu by záležalo na svojej rodine a na svojej dosť dobre platenej práci by nekonal tak, ako koná hlavný hrdina. Ale budiž, keď si to niekto silou mocou vymyslel, tak ok. Ale vyprávanie je viac-menej oničom, nedočkáte sa žiadných zvratov, žiadnej akcie, žiadnej drámy a vlastne nezažijete nič, okrem pohľadu do kabíny auta a pár ničotných rozhovorov plných výčitiek a "správnych" rozhodnutí. Cez to všetko čo tento film neponúka však ma aspoň ako-takú atmosféru, aj keď neviem presne pomenovať čím bola spôsobená. Možno charizmou Toma Hardyho, možno tým pokojným priebehom, kde sa o nikoho nebojíte a určite tomu pomohla aj krátka stopáž. Tak čo dodať, úspechy to sláviť isto nebude..lebo ak chcete prežiť one-man show s telefonickými rozhovormi a z mizivou výpravou...tak si pustite The Phone Booth.

• 27.4.2019  22:56
    Ve spárech ďábla (2018)

Otázka znie, prečo? Prečo hodnotím tento film, tak odpudivo. No odzrkadluje sa vňom nuda, nenápaditosť a nekonečné kliše. Kto to už nevidel? Tmavé chodby, vyľudnenej márnice z blikajucím svetlom a z niečím neznámym na konci dlhej chodby. Či nefunkčný telefón, výťah, či všetko možné podlámajúce kolená v tej najhoršej chvíli. A prída sa aj vyčínanie diabla, ktorého nemožno len tak vymôcť z teľa človeka. Pomôže len zložitá cesta v zložitej situácii, kde na každom rohu čaká niečo, ako búbáčik, aby sa predlžovala hra na mačku a myš a aby sa aj neoriginálne a uvlečené finále stalo akýmsi zadosť učenením, že za tento film aj keď stojí za prd makový, ste nevyhodili tie peniaze zbytočne. Je naivné si myslieť, že nie...nakoľko zbytočné, je tu úplne všetko....

• 2.4.2019  19:21

Každý alternatívny svet potrebuje svojho spider-mana. V jednom je Peter Parker, sebavedomý, milujúci partner v inom je to Peter B. Parker opak svojho alter-ega, ktorý nezvládol partnerský vzťah a nezvláda dokonca ani úlohu bezúhoneho Spidermana....a je tu ďalší a ďaší svet, ktorý ma zasa svoju vlastnú realitu super hrdinu. Krásne animovaný a nasnímkovaný komix plný duchaplných postáv, ideologického scenára,kde dobro víťazí nad zlom. To je ono to nás baví. Čo dodať...bolo to zaujímavé, poučné a zábavné...nič viac a nič menej

• 30.3.2019  19:55
    Pašerák (2018)

Čisto zo subjektívneho hľadiska je The Mule lenivý film, ktorý neukáže ani akciu, ani drámu ani príbeh. Vyrovná to však tým, že ukazuje pašeráka, akého by ste vážne nečakali. Vráskami zbombardovaný, starý dedko, ktorému mexický kartel začal hovorievať familiárne PAPA presvedčí nie len obyčajného policajta pri bežnej cestnej kontrole, ale i miestného šerifa či rovno dokonca samotného špeciálneho agenta DEA, že je ničím viac ako skoro nevládnym starcom, ktorý sa venuje vnukom, pestuje kvetinky na záhrade a je vlastne neškodný americký dôchodca, ktorý čaká na svoj koniec. A to si drogami živený mafiáni uvedomujú a preto tento starý človek prevezie vo svojej dodávke niekoľko tisíc kíl tvrdých drog. Ale ako sa hovorí ak s vlkmi žiješ, s vlkmi viješ a keď to starček poruší a rozhodne sa konečne dať rodine to čo im dlhé roky upieral, tak vtedy urobí veľkú chybu a pasť sklapne. Tak a je koniec. Žiadna akcia, žiadne velké dramatické scény. Ale atmosféra a charizma Clinta Eastwooda sa nedá uprieť. Marty McFly je určite hrdý...

• 27.3.2019  19:26

Mne sa tá španielčina začína veľmi páčiť. Pekná reč, pekní ľudia a pekné filmy. Durante la Tormenta je námetovo podobné americkému hitu Osudový dotyk, ale trošku z rošku si berie aj z Frekfrencie. Oriol Paulo a Lara Sendim tomu však dali európsky šmrnc a romantickú linku s posolstvom, že žiadna láska medzi ľudmi nie je silnejšia, ako tá materinská. Príbeh to je veru zaujímavo pozaplietaní a celý priebeh filmu sa niečo deje. Kľudne by som zvládol ešte ďalšiu hodinu tohto atmosférického trileru. A to asi samo o sebe prezrádza dosť o kvalite filmu.

• 16.3.2019  16:52
    Pretty Woman (1990)

Príbehy lásky, ako je kultová Pretty woman sa vryjú do pamäti. Teraz už to nie je také aktuálne, ale stále táto rozprávka krásne vystihuje sny a túžby niektorých žien. Tak, ako pretty woman riešila tu svoju situáciu v 90 rokoch, tak aj v súčastnosti si veľa dám, ktoré sa výstižné označujú, ako zlatokopky riešia tú svoju. Tá romantická, láskyplná linka, ktorá dievčatá i ženy v zrelšom veku dostávala do kolien bola určite výborne štylizovaná, ale v konečnom dôsledku to nie je o ničom inom, ako o peknej kurve a boháčovi, ktorý nevie čo od dobroty....ale i tak to ubehne a má to svoje nevyslovené čaro.

• 13.3.2019  10:07
    Plivu na váš hrob 2 (2013)

V hlavnom meste Bulharska sa nám teda dejú veci. Američania si nedajú pokoja a ďalej prznia európske štáty svojimi pofidernými filmami. Niekoľkokrát znásilnená, mučená a sama v cudzom štáte, kde je rozumie pramálo ľudí odkázaná len na milosť a nemilosť. Zbavená dôstojnosti, zbitá a pochovaná zaživa. To je Katie. Teraz však vstala z prachu na prahu vlastnej smrti, aby dokázala, že ju jebať nikto nebude! Polovica filmu je uvrieskaná a účelovo naprogramovaná zberba agresívnych a sadistických chúťok a druhá polovica je zasa pomstychtivé psycho určené zasa len sadistom. Nula...

• 6.3.2019  21:13
    The Wall (2017)

Vojenská variácia na Phone Booth, ktorá je ale nudná a nezáživná. Snajperová pohnútka spoznávať nepriateľského vojaka mi príde nelogická a všetky rozhovory medzi týmito dvoma ľudmi nemali vôbec nijaký dôsledok na dej. Čudné. No koniec vcelku zaujal a aj keď je týchto konverzačiek, ako maku aspoň tie dve hviezdy si to zaslúži.

• 27.2.2019  11:47

Leopold je milovník z iného sveta. Zo sveta, kde sa pri odchode dámy od stola vstáva, kde sa ženu odprevádza na schôdzky či chytá zlodejov kabeliek na koni ako princ. No v tomto našom svete je to však celkom inak. I to však nebráni zamilovať sa do tohoto poloblázna mladej, ambicióznej reklamnej agentke, ktorá cez všetky rozdiely vnímania súčasného sveta, práve ten jeho imponuje. Ak by sa vo filme necestovalo v čase, bol by to celkom obyčajný romantický film s komediálnym nádychom. Takto je to o štiepku zaujímavejšie, pretože okrem tej sladkej limonády je tu i sci-fi dejová línia o poznávaní cudzieho sveta.

• 9.2.2019  15:59
    Televízne noviny (TV pořad) (1996)

Čo si môžete vyberať. Oproti konkurencii v podobe JOJ je to o dve hviezdy vyššie. V prípade ozajstného spravodajstva, ako nájdeme v televízii TA3, alebo v STV je to o dve hviezdy nižšie. Niekedy sa tam človek dozvie aj zaujímavé veci zo života a potrebné veci pre život, ale samozrejme, že väčšinou je to o katastrofách, vraždách, podvodoch a násili.

• 6.2.2019  11:29
    Aquaman (2018)

"Čo je viac ako kráľ?! "HRDINA". pretože, "Kráľ bojuje za svoju krajinu, no hrdina bojuje za všetkých" 1* za príbeh + 3* za neuveriteľnú technickú stránku filmu.

• 6.2.2019  08:34

Kde nič, tam nič. Kidmanová sa snaží ťahať celý film, ale čo stoho keď to je celé akési mdlé a nudné. Nič sa tam nedeje, nijako to negraduje, nie je tam štipka strachu a napätia. Raz sa to pozrieť dalo, ale keby sa tomu neupísala pekná hŕstka známych hereckých osobnosti, zapadlo by to prachom "než bys řekl švec".

• 3.2.2019  15:18
    Plamínek a čtyřkoláci (TV seriál) (2014)

Na tomto seriály sa mi páči, že je svojim spôsobom interaktívny, to znamená, že v priebehu deja priamo komunikujú z deťmi a snažia sa im navodiť dojem, že môžu ovplyvňovať dej. To je zaujímavy nápad, ktorý sa cení 3 hviezdami.

• 3.2.2019  15:14
    Shimmer a Shine (TV seriál) (2015)

Riešte ďalej vy konšpirátori. Je to "len" rozprávka pre deti...

• 3.2.2019  15:08
    Tlapková patrola (TV seriál) (2013)

Viete, ja tieto novodobé seriály pre novodobé deti veľmi nechápem, keďže ja som vyrastal na reláciach ako Filmárik a Filmuška, Od Kuka do Kuka a pod. Teraz je to samí počítač, samé tablety a deti to všetko milujú. Ale beriem, lebo pokrok sa nedá zastaviť. A môj práve 5-ročný syn žerie túto patrolu všetkými svojimi "tlapkami"...

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23