UFO: Ztracené důkazy (2017) (seriál)

Já jen chci upozornit (zde ale platí to pro všechny podobný dokumenty), že UFO ≠ mimozemská loď! UFO je jakýkoliv neidentifikovatelný létající objekt, to může klidně být i nerozpoznatelnej horkovzdušnej balón. Tento dokument neni o všem co nebylo identifikováno, ale o "létajících talířích" - pseudoufech! Kdokoliv kdo to čte používejte UFO když je to nerozpoznatelný objekt, ne když myslíte mimozemskou loď, protože to jsou 2 různý pojmy!

Země: Území záhad (2014) (seriál)

Jako já bych tu dal tak ty 3* to je akorát. Některé epizody jsou super a zajímavé, jiné jsou o absolutních debilitách, který všem normálním způsobí lobotomii. V některých epizodách se taky tak trochu podporují hodnoty a propaganda SSSR. Taky však musím varovat, že v úplně každé epizodě je minimálně jeden zajímavý fakt, ale taky i minimálně jedna totální pí****na!

Vzdušní válečníci (2014) (seriál)

Sice je tu zajímavá dokumentární část, ale většinu hlavně starších epizod tvoří výhradně náhodné historky pilotů. Já chtěl něco vědět o letadlech - ne o tom že někdo lítal sem a tam! Taky se tu nezapře ta USA propaganda (jedinej starší díl, kterej neni o americký úžasnosti je o MIGu a je to osvěžující vidět něco co neříká Amerika je nejlepší). Nejlepší jsou asi nové epizody, které jsou o starších letadlech jako Japonské Zero, nebo Spitfire.

Batman - Gothamský rytíř (2008) odpad!

Jedna z nejhnusnějších animací které jsem kdy viděl, na příběh kašlu ale z vizuální stránky mi krvácí oči!

Záhady světových válek (2016) (seriál)

Na začátek chci upozornit, že seriál není tradiční US konspirace blabla Ufo - jů věřte tomu protože je to v televizi. Seriál pouze představuje různé záhady, které se děly ve 1. a 2. světové a od 3. série  i ve studené válce. Většinou je vše OK, občas tvůrci uklouznou a přeci jen vyslovují nepodložené konspirace, ale to se nestává často. Dokument se drží svého účelu seznámit diváky s podivnostmi, ať už, divnými válečnými plány (udělat z Adolfa Adolfínu, nebo sebrat Fidelovi knír) tak i s podmořskými příšerami apod. (seriál však pouze informuje o tom co třeba v tomto případě tvrdili námořníci, nebere jejich tvrzení jako fakta). V tomto ohledu je seriál perfektní.

Vyhrané a prohrané bitvy 2. světové váky (2017) (seriál)

Je to napínavé, ale zároveň i šíleně chaotické! Nemluvě o tom, že český název "Zásadní bitvy 2. světové války" nedává smysl, protože 1/2 zmíněných bitev nebyla zásadní ale jen zajímavá. Za sebe bych řekl, že by to chtělo ponechat ten název Vyhrané a prohrané bitvy a chtělo by to trochu lépe uspořádat jednotlivé bitvy za sebou. Taky musím uznat ten zajímavý design jak proti sobě 2 chlapíci hrají strategickou partii.

2. světová válka v číslech (2019) (seriál)

Dokument je dobý a zajímavý, taky inovativní (čísla), ale v recenzi chci hlavně varovat. Na začátku každé epizody je, že pořad může obsahovat zneklidňující záběry (takový to co asi každý ignoruje) a většina epizod je OK, ale chci reálně varovat před 5., která má podle názvu pojednávat o Stalingradu. Varuji tato epizoda nepojednává jen o Stalingradu a skutečně obsahuje znepokojující informace a slabší povahy by ji měly bez legrace vynechat! Tato epizoda totiž věnuje 1/2 stopáže koncentračním táborům a kousek přes 1/4 životní situaci lidí v kritickém SSSR. Jen něco pod 1/4 epizody pojednává o tradičních válečných záležitostech, které jsou v ostatních epizodách hlavní! Prosím věřte mi a dívejte se jen na skutečné vlastní nebezpečí (na tu 5. epizodu)!

2. světová válka v číslech - Road to Stalingrad (2019) (epizoda)

Varuji tato epizoda je skutečně znepokojující a slabší povahy by ji měly bez legrace vynechat, tato epizoda totiž věnuje 1/2 stopáže koncentračním táborům a kousek přes 1/4 životní situaci lidí v kritickém SSSR. Jen něco pod 1/4 epizody pojednává o tradičních válečných záležitostech, které jsou v ostatních epizodách hlavní!

1. světová válka v číslech - Konec války (2017) (epizoda)

Akorát mi přijde zbytečné a hloupé vinnu 2. světové dávat 1., protože to není pravda, stejně tak brát 2. jako pokračování je blbost, protože ve 2. šlo o něco zcela jiného co nebylo podmíněno jen jinou dobou a technologií, ale mnoha dalšími faktory! Navíc o tom existuje navazující dokument a šlo by to chápat i jako laciný odkaz na něj.

Utajené příběhy českých dějin (2018) (seriál)

Na český dokument je to epic. Ale v reálu ze 4 sérií po 8 epizodách mi zaujalo reálně tak 9 dohromady (ty skutečně historické). Tento dokumentární seriál má v zásadě 4 typy epizod: 1. Něco skutečně historického (viz S2E2), 2. Vypráví pohádku (budiž pověst) a doplňuje více méně náhodné spojitosti (viz S3E2), 3. Vypráví zdánlivě zajímavý příběh o naprostý blbosti (apeluju na to co lidstvu zbylo ze zdravého rozumu nevěřte tomu - viz S2E4), nebo za 4. je seriál propagátorem křesťanské víry (viz S1E2). K tomu poslednímu chci ještě říct, že chápu nějaký historický vliv křesťanství (který je reálně zmíněn v každé epizodě), ale já nechodím do kostela přednášet kvantovou fyziku tak vy prosím necpěte fráze jako "to Bůh", nebo "síly zla" do historického dokumentu, díky.