V kůži Johna Malkoviche (1999)

Uvod, cca prvych 35minut sa mi rozhodne pacil viac ako zvysok filmu. Bol totiz hodne v style britskeho humoru a 7 1/2 podlazie bol takmer Monty Pythonovske. Ked sa to preklopilo, po tom, ako Cameron-ka zacala blazniet po Maxine, stratilo to caro a uvedomoval som si mimoriadne dlhu stopaz. Film nezostarol pekne, a ano, videl som ho az teraz. Sklamanie. Slabsi priemer.

Gen V - Celá pravda (2023) (epizoda)

Pobavila prerastena superzena Emma v zavere. A v zapati to zvrtali nepochopitelne hlupym strihom. Par prvoplanovych somarin a bezvyznamny bocny charakter - "vysetrovatel" Dek. Meh. Slabsi priemer.

Special Ops: Lioness (2023) (seriál)

Jedinym dovodom, pre ktory som predsa zacal pozerat, bolo meno Sheridan. On a par znamych kvalitnych hercov, ktori s nim pracovali uz na predoslych filmoch - ako vynikajuci Michael Kelly v ulohe riaditela CIA-op, ci Stephany Mur, ktora tuna hra bohatu dceru teroristu. Zial, mnoho dielov bolo vyslovene podpriemernych, plnych nelogickosti a somariniek, ktore ma ako divaka rusili. Sklamanie. Zaverecna epizoda jedina bola aspon nadpriemerna. Laysla De Oliveira v ulohe hlavnej marinacky bola celkom fajn. Rozhodne vsak na Sheridan-a mimoriadne slaby kusok. Tesim sa ale na dalsi, ktory bude hadam "inde". Po vypnuti "mozgovne" sa to da pozriet. Ale je to prostucke. 40%

Special Ops: Lioness - Iluze pořádku je pryč (2023) (epizoda)

Michael Kelly je v tych ulohach veducich operacii, FBI, zasahoviek, ci samotnych agentov za tie dekady mimoriadne stotozneny a je radost viediet ho hrat, i ked su to vacsinou vedlajsaky. Sheridan mu v tomto seriali dal niekolko pamatnych momentov, ktore Kelly vyuzil. "This is the woman-side, I can't go in". "One they she will have kids...and all we did was make the next generation of terrorists." A ano, strelba v noci je velmi velmi nepresna, ale az hentak asi nie. Zvlast ked ste vo svetlom obleceni. Zaverecna cast mala najlepsie budovane napatie a i niektore sceny. Mierny nadpriemer a asi najlepsia cast serie.

Special Ops: Lioness - Ať boj skončí (2023) (epizoda)

Tato epizoda ma opat vyrazne slabiny. A nie, nie je to dilemou nasadenej marinacky. To je beznou zapletkou u 20% podobnych zanroviek. Ked povedal serialovy suchoparny Nicol-kin muz, ked mal preslov o klimatickej krize a moralke - chcel nejak zaramcovat tie "vyssie" principy pri spinavostiach, ktore musia riesit. Slabsi priemer.

Special Ops: Lioness - Lež je pravdou (2023) (epizoda)

Politicka linka zaujimava a tiez "sprd na koberceku". Uz menej predvidatelna girls-night. To bolo treba povolat typka a minut si "sluzbicku", ked to iste mohol zariadit jeden z tych hrozivych clenov tymu?

Special Ops: Lioness - Pravda je ta nejchytřejší lež (2023) (epizoda)

Ok. Konecne sa dal spoznat Sheridanov rukopis na tomto seriali. Zial, az v piatej epizode a samozrejme pri akcnej scene nocneho prepadu. V tom zvykol excelovat. A ozaj. Ako sa len tak z ustrednej linie skocilo na bocak?! Je mi jasne, ze pri teroristickej hrozbe ma tato prednost a stahuju najblizsie jednotky, ale v ramci scenara serialu sa to snad dalo uhrat inak. Priemer a zaroven prva zabavnejsia epizoda. Bolo nacase.

Special Ops: Lioness - Volba neúspěchu (2023) (epizoda)

Samozrejme, ze by sa to nezaobislo bez klise najklisovatejsieho a sice 'DIETA V NEMOCNICI'..shit :) Respekt k preslovu otca k dcere ohladom aut a sexu...vsetci milujeme to detske "sorry" cez slzicky. Urcite by nic z tohoto neriesili je je aktivny OP. Slaby priemer. Tento typ preslapov mi uz bije do oci uplne mimovolne, preco sa toho nevyvaruju? ach jo..

Special Ops: Lioness - Modřina jako pěst (2023) (epizoda)

Separatna akcia, kde si vysoky blondavy "spook" "pozical" troch chlapov nasej uderky nam je podozriva a do oci bijuca. Uz ked to robili takto okato, dufam, ze to aspon bude mat nejaky callback...meh. Slabsi priemer.

Special Ops: Lioness - Výprask (2023) (epizoda)

Uvod je rodinnou dramou o tazkostiach ocina zvladajuceho domacnost, dve dcery a narocne povolanie pediatrickeho chirurga, ktoreho drobni pacietni maju cca 50% rate prezitia. To je chlap,co, damy? :) Imagine THAT. A predstavte si i to, ze ked sa vam v noci plne "venuje", je taky nepostradatelny, ze musi prerusit prijemne chvilky s vami, hoci nechcete. :) V druhej casti si milujuca matka v "praci" muci svoju  nezdolnu 53kg-movu zverenkynu, aby mala "lepsi pocit". Preco? Nuz, zrejme preto, ze na tu predoslu poslala raketu. Nebolo to menej "bolestne" riesenie? Chjo, tieto snahy klamat divakom tak okato a drzo. Pobavila ma vsak pritomnost typka v jednotke, ktoreho vo Wind River si v zavere filmu vychutnala matka priroda. :) Sheridanov kamarat? Just guessing. :) Nuz a haluz v bare? Tazki profesionali vsak? To mame zbastit aj tuto "rivalitu" medzi jednotkami? Tak urcite...mimoriadne sklamanie, ze na nas idu "takto".