Zaklínač - Shaerrawedd (2023) (epizoda)

Wtf?! :) Uz uvodna scena ma pripravila na to, ze sa bude jednat o "lacnotu"... a zrejme velmi rychlo pochopim, preco Cavil s tym uz nechce viac mat. Co horelo na tych troch hlinenych domcekoch tak intenzivne? Okram par chaotickych "bitiek" a "SMS"-siek, v podobe pergamenov, ktore mame vnimat ako "iskrenie" medzi Geraltom a Yen, ponukla epizoda len deravy scenar s brutalnymi casovymi skokmi. Slabota. Ak budu taketo i dalsie casti, s rychloposuvom to dam, ale srdiecko zaboli. :)

Černé zrcadlo - Joan je hrozná (2023) (epizoda)

"Yes, I am Salma f*cking Hayek!!!" :) Mimoriadne ma brala vedecka stranka strojoveho ucenia a urovne realizacii. Tuto temu mam napocuvanu z podkastov, a tak som to vnimal pozitivne, kedze som jej rozumel. Tiez pobavili x-stranove podmienky a automaticke suhlasy, ktore kompletne pravne kryli danu spolocnost. Napriek komedialnosti to nebol prilisny cringe - Annie Murphy hra rolu situ na "jej miery". :D Hlavna myslienka, ktora sa mi ako posolstva pacila - "Su zle dni a su dobre dni a to sa da ocakavat". Pobavila zaverecna "originalna" kostolno-vyprazdnovacia scena. :D Odporucam...nova sezona ma velmi dobry rozbeh. 75%

Insidious 3: Počátek (2015)

Pred najnovsim Insidious filmom, co ide koncom jula do kin, pozeram celu francizu sem-tam aj zrychlene opat a treba povedat, ze niektore epizody nezostarli pekne. :) Nebyt lakaciek postavenych vyslovene len na usi drasajucom hluku, ci odlahcujucej, ale iritujucej "vtipnej" dvojke Specs a Tuckerovi aj v tomto filme, nebolo by prakticky co kukat. Slabota.

Silo (2023) (seriál)

1.seria: Po dlhsej dobe opat velmi kvalitne spracovane sci-fi-cko, hoci v nevyraznych priestoroch a v uzavretej komunite ludi. Charaktery su verne, pravidla fungovanie taktiez, do toho par "anomalii", ktore dodavaju mysteriozno a atmosferu, v ktorej divak hada a spekuluje. Tahunkou serialu je rozhodne postava, ktoru odusevnene hra, vynikajuca Rebecca Ferguson. Napriek par hluchym miestam, ci nelogicnostiam, ktore si pozorny a kriticky divak musi vsimnut, pribeh stale drzi pokope. Zaverecny diel sice v uvode "nabaiti", ale samotny zaver prekvapi tym, co vacsina nepredpokladala. Mne sa potvrdila len jedna z podstatnych domnienok o sile a "obraze". Zaverecny, cca polminutovy, obraz vsak rozhodne stal za to a urcite pritiahne aspon 85% divakov aj k dalsej serii. Odporucam. 85%

Silo - Season 1 (2023) (série)

Silo - Venku (2023) (epizoda)

Ked sa nad dejom v tejto casti, trosku, po zaverecnom prekvapeni zamyslime, cela uvodna zapletka a akcia, ktora viedla s "zobrazeniu" bola prakticky zbytocna. :)  Zvlast, ked vam sefino povie: "What you have just SEEN, you will UNSEE!" :) Cakal som, ze v tomto momente sa nieco zvrtne. A ono nic. :) Skutocne veci sa deju az v samotnom zavere, kedy si lameme hlavu nad tym...v com je particka od zasob "SUPPLY", taka dobra. Po "vypusteni na cistenie" mi vrtala v hlave myslienka, co "videli", ked "cistili"? Ze?! Zeby len proste presvedcenie? Predvidal som sice zvrat v casti s peknuckou krajinkou, ale tvrocovia ma prekvapili obrazom v poslednych sekundach. V zapati zacali davat zmysel aj niektore "dogmy a pravidla PAKTU". Velmi slusny zaver epizody a zaroven celej serie, ktora vo vseobecnosti urcite pritiahne divakov k tej nasledujucej. 80%

The Walking Dead: Dead City - People Are a Resource (2023) (epizoda)

Hm, mlademu azijskemu dievcatu pomaha k prezitiu zrejme len jej osobne caro a mrzuty ksichtik. Naviac ten dovtip, preplavat v kadi s doskou v ruke...heh :) A nie, stastena s tym nic nema. Len kusok "pritiahnuty" scenar. Divaci chceli romancu medzi Neganom a Maggie? Vsetko totiz k tomu speje. :) Takych usmevnych chvil tu bolo par. Pacil sa mi fajnovy folkovy song "Hang me, oh, hang me" v zavere a tiez "nestastna nahoda", ktorej tradicne dopomohol Negan. Slabsi, obcas az usmevny priemer. 40%

Noc 12. (2022)

Vyborne temne krimi. Parta cynickych vysetrovatelov, aj depresivny pripad smrti veseleho dievcata, ktory vysetrovali, drzali pokope. Zaroven drama ponuka par velmi silnych momentov a smutnych pravd. Film zasiahne hlavne citlivejsie povahy. Ustredny vysetrovatel a jeho kolega boli uveritelna dvojka a tu kolegialitu, dychtivost, odhodlanie, ale i beznadej som im "zbastil". Koho v zavere zaujala ta uchvatna titulkova pesnicka, ide o "White Flowers" a tvorcom je i autor celeho soundtracku menom: O-Olivier Marguerit. "Vypatral som :)", ze zensky vokal patri skladatelke a pesnickarke s uzasnym hlasom, Francuzke Mine Tindle. Film vrelo odporucam, v slabsej chvilke som uvazoval nad plnym poctom. 85%

Únos letadla - Tři stupně (2023) (epizoda)

Inteligentnejsie a atmosferickejsie ako prva epizoda. A ten zaver... budte niekomu starostlivym kolegom. :) Vyborna cast. Rad by som sa vsak dozvedel i dovod a motivaciu pachatelov ... zatial len vieme, ze na zemi pri starte lietadla bola skupinka hajzlikov. Existuje prepojenie s typkami v lietadle? :) 85%

Únos letadla - Poslední výzva (2023) (epizoda)

Slusny otvarak, zvlast po psychologickej stranke. Dostatocne dlhy na to, aby nam predstavili par dolezitych postav, ich motivacie a aj charaktery posadky. Akurat som v uvode "nezbastil" tu stabilnu Idrisovu pozu alfa-samca, co sa nikam nemusi ponahlat a vsetci na neho pockaju a on moze byt stale "v zamysleni"...je to take, ako z japonskeho komixu. :)  Naivne. I tak nadpriemer. A ano, unosov vo vzduchu sme tu uz za posledne desatrocia niekolko mali, snad toto pojde viac do hlbky.