Spolujízda (2019)

Obcas podareny gag, sem-tam otravny vreskot Stu-a, ktory ma trochu iritoval. Kumail, ako komik ma bavil viac ako Kumail - herec. Zapletka jednoducha s jednym, ci dvoma prekvapeniami. Ako celok pomerne vtipna jednohubka, ktora vsak mala rozhodne na viac. 50%

Pennyworth - Alma Cogan (2019) (epizoda)

Opat pomerne zaujimavy politicky diel s krimi zapletkou a kratkym pobytom v britskom "hostel-vezeni". Fakt som zvedavy, ci sa to v zaverecnom dieli nejako rozumne ukonci, alebo ostane kopec materialu na dalsiu seriu. Trochu ma mrzi absencia tej atmosfery prvych dielov serialu a neviem, ci by ma to taha k dalsej serii. Nastup ozbrojenych sestier v zavere bol doslova epicky a i posledna veta jednej z nich. ;)

Pennyworth - Sandie Shaw (2019) (epizoda)

Tak sme nakoniec sklzli k politickym hram, mysteriozno odsunuli na vedlajsiu kolaj (resp. zabudli) a prve diely s romantickou linkou boli len jednou z nitiek, ktore Alfreda doviedli az "sem". Zvlastne, cakal som menej skratkovite riesenia. Ale ma to nieco do seba i v tejto politickej rovine. Ked vidim, k comu sa schyluje u nas v nadchadzajucih parlamentnych volbach a kto uz teraz za populistov a extremistov kandiduje, je mi "na bliti". Toto tomu nastavuje tak trochu zrkadlo. ;)

Kořist (2019)

Vizualne peknucke a i ten vztah k prezivsim si nejak vytvorime. "Jasterky" vyzeraju uveritelne, lakacky su sice predvidatelne, avsak davkuju sa pomerne prijatelnym sposobom pri gradovanej atmosfere a prijatelnej hudbe. Slabsi priemer, avsak vztah otecko-dcerka celkom funguje a tak im to odpustite. Moze byt. 55% Kaya ne neznicitelna Lara Croft s Wolwerinovskou kostrou z adamantitu. ;)

American Horror Story - Tábor Redwood (2019) (epizoda)

Zatial to vyzera ako dost zvlastny zart s recyklaciou hororovych killer vyvrazdovaciek typu Halloween z 80tych rokov. Ma to ten nadych retra a par vypatlanych postaviciek tiez z toho obdobia. Zhruba takych, aby ste mali koho na platne popravovat. Zial s takmer nulovou atmosferou, kedze je to totalne predvidatelne a cele akesi naivne a prvoplanove (utek...i dalsie veci). Uvidime, ale nemyslim, ze sa to nejak vyrazne odlepi od dna.

Extreme Job (2019)

Podarane pozliepana policajna jednotka v snahe o dolapenie zlocincov sklzne do netradicnej role. Bol som prijemne prekvapeny milym az absurdnym humorom a WTF situaciami, ku ktorym perfektne sedeli aj "ksichty" hercov. Fakt som sa bavil a to pri tychto korejskych blbinkach pravidlo nebyva. Nebolo to totiz ani otravne a ani trapne. Viem si predstavit, ze pri vystavanejsich pointach, by tento filmik mohol kludne byt v cervenych cislach. Naozaj ten humor tuna pracuje. Mozem len odporucit.

Velvet Buzzsaw (2019)

Zaujimava mysterka s mrakmi mne znamych hercov. Umenie, galerie, kritici, kupci a neznamy autor, ktory chcel svoje diela znicit. Skoda obcasnych nepodarenych vizualnych efektov a pridlhej minutaze. Napriek tomu ma to celkom vtiahlo do deja, i ked ten uvod a umelecka hantirka bola ako studena sprcha. Moze byt. Namet i prevedenie. Nesadne kazdemu, niekto vypne uz v spominanych, uvodnych minutach. Slabsi priemer.

Můj andílek (2019)

Nebyt toho zvratu v zavere, bol by to typicky dej mnozstva podobnych, ak nie rovnakych thrilerov s mama/dieta traumou. Sem-tam otravne, napriek tomu, ze Noomi od "Men som hattar kvinnor" oblubujem. Evans tiez v pohode a detski predstavitelia nerusia. Avsak za mna maximalne slabsi priemer. V zavere si divak aspon trochu z tej frustracie oddychne. Potesila i bloncka Yvonne z Dextera. ;)

Rambo: Poslední krev (2019)

Absolutne dostojny odchod Ramba z filmovych platien a moja poklona panovi hercovi. Jednoducha a priamociara zapletka po pohodovom a kludnom uvode s brutalnym, ale za mna zial nedostatocne dlhym masakrom v zavere. Cynicke "odpady" tunajsich jedincov su nepodstatne. Priznavam, ze moje ocakavania boli vyssie, co sa tyka vyvazenosti deja, avsak ani dramaticka linka sa nemina ucinkom a ma tu svoje miesto. Zaverecny, spomalovany prestrih predoslymi dielmi serie vzbudil nostalgiu a respekt k legende - srdcovke z detstva. Odporucam nielen fanusikom akcnych filmov, ci samotneho Sly-a.

Annabelle 3 (2019)

Skoda, ze takmer vsetky vypate momenty su uz akosi predvidatelne alebo videne, ci uz v ramci tejto ducharskej "serie", alebo v podobnych veciach. Sem-tam fajn, sem-tam nuda. Slabsi priemer, skoda. Fandil som "samurajovi". ;) Cim to je, ze horrove kusky sklzavaju viac a viac k nastrocnym a mladsim postavam. Zeby kvoli dostupnosti a vyssim ziskom z predaja. Alebo su ich vresky viac prenikave a teda divaka uvedu do "psycho" rozpolozenia. Fakt dobry novsi temnejsi horror som uz dlho neskukol. Tento trend mi vadi.