Rudý přízrak (2020)

Uchadzajuce, hoci obcas az ochotnicky divadelne, co sa tyka vykonov. Kazdopadne pekna kamera a niektore herecke vykony. Tak, ako mali v 90tich rokoch americania svojich "jednoosobovych" hrdinov, tak ich maju vo vojnovych filmoch rusi doteraz. Priemer. Pobavila vsak obcasna replika v snahe pripodobnit sa Tarantinovym filmom. Nakoniec, je tu charakter, ktory sa vola rovnako. :)

Jerry Seinfeld: Jak zabít 23 hodin času (2020) (pořad)

Vzdy slusny a obzervacny Jerryho humor. :) "Sucks" & "Great" rutina bola peckova, Pop-tarts, "greek slave ship"-hustota kase, vybijajuci sa telefon, radsej cisty display mobilu ako skutocny ksicht, "we are picture-addicted", napomocna posta, "it is, what it is", neprivetive prenosne plastikove zachodky, :) , a samozrejme insight do Jerryho zivota nemoze chybat. "You are playing paint-ball war, I'm in Afganistan with real loaded weapons". Tato hlaska o manzelste so zenou a o chodeni s priatelkou bola genialna. A tiez bit o konstantnej palbe zenskych otazok. :) Incorrect tone of voice...heh..muzske "You're so funny sometimes", tiez padlo vhod. :) Super "vracacka" medzi nemocnicou a postou, obliekanie otcov a nakoniec pomerne mily, preco steny toaliet nie s uz po zem. Podtrhnute zhrnute, mily obzervacny stand-up special, ktoreho par bitov vam v pamati mozno uviazne, ale skoro nic vam "neodpali dekel". 60%

Zlato (2022)

Prihoda s kojotom hned v uvode a nasledna jazda pustatinou daju hned aj utlocitnejsim divakom napovedu, ze toto nebude filmik, co "pohladi srdiecko". Dost ma sklamalo, lebo mi to cely cas "bilo do oci", ze napriek prezentovanemu suchu a pustnej horucave bol typek natolko hlupy, ze si neurobil provizornu kefiju na hlavu a krk. To mozeme asi len zvalit na nizke iq a volu prezit. Komu bolo rovno jasne predvidatelny partnersky vztah a kam asi povedie? :) Vcelku vsak ledva priemer. Naviac, slo to i trochu skratit alebo potom vyplnit minutaz niecim zmysluplnym. A nie, nemam na mysli dalsimi halucinaciami....meh.  Hoci Efron herecky fajn, zaver mierne zadostucinenie a i maskeri si zamakali. 55% Na vlastne riziko.

Strážce pořádku - Série 3 (2012) (série)

Zabavnejsia prostoducha seria, ako dve predosle a to jednoznacne len vdaka "vysinutemu" zloduchovi, ktoreho hra Neal McDonough. Inak sa jedna stale o tu istu naivnu a hlupucku krimi zo zapadakova. Vychadzaju dalsie zaujimave serialy a tak konecne snad pride nieco viac "chytlave". 50%

Světlo mého života (2019)

"Do your legs reach the ground?" "Yeh.." "So they are perfect". Zo zaciatku hodne rozpravania a clovek nebol moc v obraze. Putnici sa vyhybaju akemukolvek cloveku a prezivaju v tazkych podmienkach. Az zaverecna cca tretina z toho robi nadpriemer. Obe ustredne postavy su paradne zahrane. Zaverecna citacia nepoznanej maminy jej jedenastrocnou dcerou to nadherne zakoncila. Otec.....to zvladol. 65% Odporucam. Plynie pomaly, ale ako rozpravanie je to autenticke.

Strážce pořádku - The Gunfighter (2012) (epizoda)

Otvarak dalsej serie ma pozitivne prekvapil. Hlavne novymi tvarami, peknym duelom (mladas z Dextera) a hlavne inteligentnym a zjavne ruthless zaporakom v oblecku. Dufam, ze sa zemnia scenerie a nebudeme cely cas len vo "vidlakove". :) 70%

Sarah Millican: Chatterbox Live (2011)

Genialny kontrast "nevinnej nerdy bloncky" s oplzlostami a sexi-stuff-om :) Paradny prizvuk, nevinna tvaricka - Sarah je kvalitka. Tiez sa mi paci jej praca z publikom a ze sa stale pyta a nadvazuje na odpovede. Registrujem ju uz z vybornych britskych shows, z ktorych mnohe su i na YT - odporucam. Q.I., Why whould I lie to you, v ktorych sa rozhodne vyjadruje "slusnejsie". :) Special je to paradny: ...prechadzajuc sa naha po byte, kedy si v tom oproti kupia zaclony? :) "Is spunk supposed to be red?" heh, stranded for one week in Australia or on Brad Pitt's c**ck, :) cake pidgeon, jej stravovacie navyky a to, ze si slecne dopraje a permanentne si zo seba robi srandu, I can't see my fanny anymore...:), neschopnost relaxovat, prehradenie vane vlastnym zadkom, genialny 3x vystupnovany vtip s otlackom prirodzenia ma rozsekal a i publikum. :) Super porovnanie muzskeho a zenskeho pohladu v com je super byt zena a preco muz, "dicking things", rodicovsky "suicide pact"....ruz s nazvom "orgasm", you are never to fat for a handbag, nakupovanie pradielka v Marks&Spencers, veci polamane pocas sexu, priatelov "bumtowel", bola si "zlobive dievca" :)) Aby som to zhrnul Sarah hodinu a 40minut zabija jednu prihodu a interakciu s publikom za druhou a vy sa nenudite a to mnohe vypoveda. Vacsina specialov stand-up komikov a komiciek ma hodinku max hodinku a pol a uroven kolise. Pri tomto mega-dlhom kusku som sa uskrnal cely cas a bavil sa. A viac ako napriklad na vybornej Silverman. :) Odporucam. 90%

Turista (2022) (seriál)

Zdielam nazor, ze tvorcovia serialu sa ozaj silno snazia stavat na kvalitach genialneho Farga. Co je fajn, kedze jeho "identikitom" boli vtipne i divne postavy, prekvapive parodicke, wtf, ci brutalne momenty. Tych je v tomto kusku zial pomenej. V 3och-4och epizodach sa to celkom dari a drzia liniu i zabavnost. Obcas nedovysvetlenie, ci "pochrumany" scenar, ci slabe dialogy nestoja za vela. Mne osobne zazitok skazila najma prva polovica zaverecnej epizody. Dovody som napisal k nej. Napriek vyhradam, kedze nejde nevidiet "podobnosti" a neporovnavat s takmer dokonalym Fargom. Priemer a moje odporucanie, hoci z hlavy coskoro vyfuci. 60%

Turista - Epizoda 6 (2022) (epizoda)

Nemozem si pomoct, ale hned uvod epizody a rozhovor na pozadi toho telefonatu ... ved to bolo ako scena z najlacnejsiej telenovely....wtf?! Zvlast ten Lucyin/Vicroriin part. Ten bol strasny. I nasledne bluznenie a filozofovanie v aute....Vsetku doterajsiu, a obcas ozaj uspesnu, snahu, co najviac sa priblizit uspesnemu Fargu, tymto, v mojich ociach, uplne hlupo a lacno zahrabali. To si vazne tuto scenu nikto nepozrel a nevypocul? A zabavnost nepobrala ani hlupucka drama v bistre. Takmer to vyvazilo konecne rozuzlenie pribehu, kto je rusky hovoriaca Lena. Ten pribeh mal ozaj riaden dopad. A tiez to, ked druhykrat v spravny moment zrecyklovali, uz mnou spominanu, vybornu, "If I didn't care". Vtedy uz aj nasa "detektivka" i osobnostne "precitla". Poslana sms a zaverecne minuty opat uz mali fajny wibe. Museli polovicu epizody tak zvrtat? Posledna stvrtina na plny pocet, to predtym, ledva dvojhviezdie.