Kilo Dva Bravo (2014)

Fakt dost slusny nervak. Som trpol a tipoval, kedy necha scenarista zasa niekoho "vyletiet", hrozne. Posledna stvrtina sa mohla sice vyrazne skratit, ale i tak to bol velmi slusny britsky pocin. Paradoxom je, ako bola ochromena a ciastocne zdecimovana vojenska jednotka bez priamej intervencie talibanu.

Pod (2015)

Jedna hviezda za vykon toho prepnuteho byvaleho vojaka. To by sa dalo nazvat herectvom a celkom to gradovalo atmosku. Urevana Lauren ide viac na nervy, ale to bol istotne zamer, aby bol divak akoze na spendlikoch. Cely cas som bol zvedavy, co je to ten zamotok, nuz a jeho objavenie sa mi hned pripomenulo Mumiu s Rachel. Veskera atmosfera opadla a zaver filmu bol typicky pre ostatny nizkorozpoctovy brak. Slabe dve alebo silnu jednu, je to jedno. Skoda, vnimam tento film ako zabity potencial, dalo sa z toho vytlct hodne. Skoda.

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

Paradny britsky, humor s Jon Snow-om, Serenou, Sheenom a dalsimi :). Hlasky britskej "kralovny", kontest s nahacmi, navrhnute boxerky, deviantny hlasatel, Lungren a animacka sexovania vo svedskom vezeni, Koprfiiiild a jeho nevydareny teleport....proste fakt uletene a hlavne kratke. To spolu s tym dokumentarnym stylom je hlavnym plusom a srdcom tohoto usmevneho minikusku. Odporucam.

Z for Zachariah (2015)

Hm...ubral by som zo zanrov slovo sci-fi a thriller. Nech to trochu uvediem na pravu mieru. Ide o celkom priemernu vztahovu dramu so sympatickou Margot, ktorej konanie ocakava asi kazdy. A vztah dvoch kohutov je taktiez uz mnohokrat videny. Priemerna drama odohravajuca sa v peknej prirode, tot vsjo.

La French – Francouzská spojka (2014)

Vyborna zalezitost. Povodny film s Hackman-om som, priznam sa, nevidel, ale urcite si tuto milu "povinnost" splnim. Perfektny pribeh a zobrazenie celeho spojenia a mafianskych, ci politicky nekalych rozhodnuti a praktik podla skutocnych udalosti. Nemam co vytknut. Odporucam. Zaverecny soundtrack troch songov je perfektny na dokreslenie a umocnenie atmosfery z filmu, vychutnajte si ich.

Guilty (2015)

Fajne prevedvedeny sposob manipulacie jednej socialnej pracovnicky s trochu naburanou psychikou jednym "vizualne poskodenym" a tiez nie najvyrovnanejsim najomnym vrahom. Casom to uz zacalo byt otravne a pokus o art ma minal. Striedat na platne jeden wtf obraz za druhym a cele to prestriedat "erotickou" linkou vie uz davno kazdy priemerny reziser. Slabota. Na tuto temu sme urcite videli o dost podarenejsie kusky.

Colt 45 (2014)

Velmi slusna temna kriminalka s dost drsnym a trpkym priebehom pre zivot mladeho zbranoveho technika a vynikajuceho strelca. Ten zaver bol dost deprimujuci. Tento styl "couchovania" do radov jednotiek, o ktorych nikto nevie, uz v par filmoch celkom slusne zachytili. Tento kusok k nim tiez patri.

Pomsta je má (2015)

Atmosfera celkom pracuje, avsak cele sa to "kruti" divnym az hlupym smerom. Kto videl, mal zrejme podobny pocit. Proste moc preplacane, s mnozstvom nelogickosti. Nehovoriac o tych vykonoch jednej odhodlanej devocky. Slabota.

Čan lang (2015)

Strasna bieda, plna cinskeho patriotizmu, slabych, zato vsak mnohych vizualnych efektov a tiez zleho strihu a chaotickych scen. Ako jedine plus som vnimal sympaticku nepristupnu Nan Yu a jednu bojovu choreografiu s Adkinsom. Cely film sa nachadza tak v kategorii C.

San Andreas (2015)

Slabsi priemer, kedze dej som predvidal od zaciatku po koniec takmer bez vynimky. Pociatocne "havarkove" efekty ma vystrasili, ale tie dalsie velkolepe, boli uz vydarenejsie. Johnson nemenny, superzena Gugino tiez neprekvapila. Akurat na Saskine velike svetlomodre duhovky sa da stale pozerat. :)