Kingsman: Tajná služba (2014)

Bondovka vo veselom duchu. Lahka zabava, ktora i napriek slusnym dvom hodinam odsypa a nenudi. Iste nadpriemer, ktorym si sprijemnite vecer. Odporucam. To Jackson-ovo suslanie nemalo chybu. Ani ta "beznoha porcovacka" po jeho boku. Najvacsou bombou a wtf scenou bol vsak jednoznacne masaker v kostole za doprovodu absolutne haluznej hudby.

Focus (2015)

Istý čas som sa bavil, potom sa z toho stalo klise a kopírovačka Oceanovych časti. Nebyť "Margotky", nedá sa na to pozerať. Tieto "vychytrale", akože, super inteligentne mind-games, ma prestavaju oslovovať. Navzájom sa totiž moc nelisia a ich dej a i zvraty sú na vlas rovnaké. Slabota.

The Captive (2014)

Pomerne utahany a chaoticky zostrihany film. Potesila ma akurat Mireille Enos, ktora si zahrala v seriali "The Killing" hlavnu policajnu rolu. Tymto ho aj davam do pozornosti. Tento film ma neoslovil. Reynolds mi tu tiez nesedel. Asi ho mam este v pamati z "Hlasov". Neodporucam.

Sword of Vengeance (2015)

Snaha o pomalu artovu kameru a celkom prijemna hra s filtrami. Niektore bojove sceny su po choreografickej stranke celkom lubive. To je isto fajn, zvysok mi prisiel amatersky a okukany. Asi som len nemal naladu.

Krvavý Bangkok (2014)

To na co sa Tony pre Boha ziveho dal!? Strasny scenar, hrozna choreografia a chaoticky strih. Dalsi film, co som si mohol odpustit. Ak sa vam pacia filmy s martial arts tematikou, uznate ze toto je znacny podpriemer.

Pyramida (2014) odpad!

Hlupe, neoriginalne, kopirujuce desiatky a desiatky podobnych radoby hororov. Jednanie postav sa uplne vymyka ludskej povahe a je nie len neuveritelne, ale aj otravne. Nulovy zazitok. Odporucam zmazat.

Hlasy (2014)

Zvlastny film.....o uletenych typosoch tohoto druhu som uz toho videl. Toto stvarnenie ma vsak neoslovilo. Naviac, Reynolds mi je celkovo ako herec dost nesympaticky a tu psychicky posahanu postavu som mu neveril. Slabsi priemer. Btw. pesnicka na zaciatku v aute je super.

Sedmý syn (2014)

Ako rozpravka pre celu rodinu v nedelne popoludnie fajn. Ak vsak clovek caka originalne fantasy, tak je sklamany. Predvidatelny dej, povykradane dejove zvraty i cele linie a namety z inych kusov, proste slabota ani na zabitie casu.

Echoes (2014)

Az moc predvidatelna a mnohokrat videna predloha. Napatie ziadne. Hlavna predstavitelka neuveritelna a jej jednanie uplne nelogicke. Toto horor nieje ani nahodou.

Rekviem (2006)

Zfilmovanie davneho pripadu udajneho posadnutia dievciny v Nemecku 70tych rokov. Vybrali na to spravne uderenu a vizualne otravnu (aspon pre mna) dievcinu. Nemam absolutne nic proti naboznym ludom, ale vyrastat v takom domacom prostredi ako vyrastala filmova Michaela, asi to na mne tiez zanecha trvale nasledky. Priemer. Film som skor vnimal ako retro-dokument. Pozerat len v pohodovom rozpolozeni, inak to vypnete uz pred polovicou.