Kumiko, lovkyně pokladů (2014)

Zvlastny film. Rinko ma uprimne prekvapila, pretoze Kumiko, som jej svet uveril. Napriek tomu, ze dej plynul pomalsie a i Kumiko samotna si so svojimi rozhodnutiami a prejavmi davala nacas, nenudil som sa. Dej na Americkom kontinente a stret kultur a jazykovych barier bol osviezujuci a az samotny zaver dal tusit ako to s tym pokladom skutocne dopadlo.

Final Girl (2015) odpad!

Strasna blbost. Naviac, nic proti Abi, ale na stvarnenie role mladej "killerky" treba aj urcitu presvedcivost. A ta teda chybala na vsetkych frontoch. Pohybovej i hereckej. Celkovo, herci su hrozni, ze lepsi su aj v ochotnickom divadle. Pribeh takisto. A jeho stvarnenie to este zaklincovalo. Tento typ filmu by ma mozno nadchol ako pubertiaka. Totalna bieda.

Strangerland (2015)

Film ma dost oslovil. Traumy a nalady zucastnenych boli dost uprimne, aby divaka chytili. Naviac Nicole je neskutocne presvedciva a jedinecna herecka. Klobuk dole. Ten pomaly plynuci dej a podmaniva hudba to este umocnuju. Odporucam.

Divoká dvojka (2015)

Reeska bola celkom fajn. Vzdy mi vo filmoch jej mile stvarnenie pasovalo. Ako celok nic moc, ale klamal by som, keby som tvrdil, ze som sa sem-tam nebavil. "Mamasita" ma napriek svojim sexi tvarom neoslovila a je jasne, ze hra v dvojici az druhe husle. Inak pozeratelna blbina.

Johnny Worricker: Bitevní pole (2014) (TV film)

Velmi prijemna oddychovka s kvantom vybornych britskych hercov a hereciek. Z pociatku som mal obavu, ze to bude komediealne ladene, nastastie nie je tomu tak. Nic extra, ale na dobru noc, ci pohodove poobedie to sadne ako keksik k caju.

Dáma ve zlatém (2015)

Film fajn. Zvlast jeho dobove zabery. Reynolds mi tam moc nesedel. Na pozadi toho, ako sa vsak udalosti odohravali na sudoch v Amerike v skutocnosti, si myslim, ze na tejto "rozpravke" neukazali pani producenti vsetko v pravom svetle a dost toho zamlcali, len aby to bolo lubivejsie. Odhliadnuc od toho, v celku priemerny film s vybornou Helen Mirren.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Prostoducha prefrajerena a presaturovana "blbustka". Akoby kopia predosleho dielu. Pravdepodobnosti vyskytu tohoto prostoducheho stylu "zabavy" v kinach, vsadzajuca vylucne na vizual a ignorujuc vsetko ostatne, ma zacina znechucovat.

Ztraceni (2004) (seriál)

Na svoju dobu jeden z nadpriemernych serialov. Vsetky serie boli pre mna pozeratelne jedine v povodnom zneni a len ak som si mohol pozriet par dielov za sebou. Pretoze jednu zo serii som zacal pozerat v TV vysielani a bola to strasna nuda ked sa skoro ziadny diel neudialo tolko, aby drzal divaka v zaujati. Posledne dve serie su o poznanie slabsie a dopozeral som ich len kvoli tomu, ake "vysvetlenie" nam konecne tvorcovia daju. A to bolo teda hlupe. Pacil sa mi stret zaujimavych charakterov a ich obcasne nestereotipne a chaoticke premeny. Ale i to zacalo kazdym dalsim dielom, zvlast ku koncu, otravovat. Na tuto dobu uz urcite slabota.

Třetí muž (1949)

Klasika, na ktoru sa dobre pozera a i po desatrociach. Vyborna kamera a i herci. Zapletky s americkym spisovatelom su mi zname z mnohych knih a filmov. Vcelku mierny nadpriemer.

Mimoni (2015)

Znacne sklamanie po mojom osobnom 3D zazitku v Cinemaxe. Po technickej stranke fajn. Pazvuky, 3Dcko samotne animacie. Vadil mi slovensky dabing, sem-tam spanielske (ci talianske) kecy "mumakov" a prekvapujuco i "mumacke songy" a dost caste "cmukacky" a pozadia. Viackrat som sa pobavil na vydarenych gagoch, ci nejakom vydarenom faile ustrednej trojky. Inak by sa dalo povedat, ze film nedodal nic extra, co by divak ocakaval po vzhliadnuti Zloduchov. Za mna slabota a neodporucam minut prachy za kino.