Pixely (2015)

Srandovna herna blbinka s par originalnymi a mnohymi okukanymi vychytavkami. Na Wreck-it Ralph sa to nechyta ani nahodou. Je to skor podpriemer. Sandler je nemenny, Michelle tiez neohurila a Ashley je ako Lady Lisa stelesnenie zenskosti. Nakoniec asi najzabavnejsi charakter bol Wonder-Kid a ten pixelovy "oranzak", spolu s Tyrionom - Petrom Dinklage-om . Obcasne gagy Josha Gada boli tie celkom usmevne, zvlast ten pred nastupenou bojovou jednotkou. Slaba trojka alebo skor zasluzene dvojhviezdie. Priznam sa, ze som hviezdu pridal, ale to asi len kvoli dobrej nalade a poslednemu obrazu z filmu (postielka plna oranzakov :) )

V domě (2012)

Celkom zaujimava konverzacna fikcia. Ten chalan to celkom valcoval. Vztah ucitel a oblubeny ziak funguje perfektne. Ked to sklzlo do toho voyerstva, bolo to trochu rozpacite, ale aspon ten zaver to trochu uzemnil. Zaujimavy art, ale nic extra. Najviac ma potesila moja oblubena postava z Deviatej brany, Emmanuelle Seigner, kde si s Depp-om zahrala sexi diablicu. :) Toto je dost ukecany, mierny nadpriemer.

Backcountry (2014)

Ako odusevneleho turistu ma tento snimok dost zobral. Ustredna dvojica a nalady medzi nimi boli autenticke a tak som nemal problem prezivat ich "vylet" spolu s nimi. Stretnutie toho druhu, co zazili oni, som nastastie nikdy nezazil, ale vzdy som mal respekt a snazil sa nic nepodcenit a predvidat. Preto mam obycajne v batohu vzdy vystroje viac ako bezne vidim. Nevynimajuc take veci ako je mapa - nielen navigacia v mobile, dostatok vody, energeticke posilnovaky, obvazy, termoprikryvku a mnoho dalsich drobnosti, ktore mozu byt v zlej situacii prospesne az nutne. Divak videl, co sa stane, ked to pochybi. Strasne chyby robili tam ti dvaja, nieco neuveritelne. Ten chalan to so svojimi rozhodnutiami, zatajovanim a tvrdosijnym odmietanim svojho omylu poriadne pokaslal....ako len ta ludska psychika pracuje. Slovenske a ceske hory su sice prelezene a medzi chatami, ci obydliami nestravi clovek sam dlhsie ako maximalne par hodin. To vsak neznamena, ze v nich nasi "hunaci" takisto neziju. O divocine, kam si vyrazili tito, je strasne naivne a hlupe, taketo nieco nepredpokladat. Dievca sice "sprej na medvede" malo, ale videli sme, k comu v tej panike je, ked je clovek dosrany. Fuuu, drsna zalezitost. Tam ta situacia bola natocena bravurne. Tiez ta nocna-stanova, s "chlpacom za plentou". Mraz chodil po krku. Bolo mi tych dvoch velmi luto. Odporucam film pozrie tradicne, v noci a na sluchadlach. Slusny filmovy zazitok.

Země zítřka (2015)

Dost rozporuplny film. Na jednej strane sa mi paci ta myslienka nejakeho paralelneho super sveta obyvaneho vyvolenymi s celym tym ich high-tech naborom a tiez akcne vychytavky a detska hravost, ktora do rodinneho filmu pasuje. Na strane druhej som casto vnimal dlhsiu stopaz, kvoli prazdnym miestam a nudnym dialogom. Tiez Clooney a House - Laurie ma neohurili. Nehovoriac o 25-rocnej Britt Robertson v roli uvrieskanej teenky, otrava. Herecky a zabavnostou ich urcite prevalcovala mladucka Raffey Cassidy. Tie roboticke ksichtiky, tiky a pohybovka boli uzasne. Urcite velky talent, buducnost ukaze. Najvacsim minusom bol asi kratky priestor venovany tomu "high-tech miestu", skoda. Slabsi priemer. Vnimajuc to ako rodinne sci-fi-cko to urcite neurazi. Dalo sa z toho vsak vytrieskat urcite viac.

Noční směna (2014)

Dve hviezdy za obcas slusnu atmosferu. Inak boli lakacky len recyklaciou znameho. One woman show, vcelku vydarena, len skoda, ze sa to nepodarilo lepsie zrezirovat. Zaver som tak trochu predvidal.

Marťan (2015)

Velmi podareny Ridleyho kusok. Som za to rad. V kine som si uzil 2Dcko, ked som sa dozvedel, ze 3D za vela nestoji. Damon tu je prototypom cloveka, ktory sa nevzdava, berie veci s nadhladom az s humorom a tym si ziskava srdce divaka. Sice vzdelanejsi clovek vnima pritiahnutie za vlasy, ci obcasnu ignoraciu niektorych fyzikalnych zakonov a javov, napriek tomu je vsak martan vybornym a zabavnym sci-fickom, ktory vzdava cloveku hold. Odporucam, si ho ist uzit do kina, kym je ta moznost.

American Horror Story - Freak Show (2014) (série)

Freak Show hodnotim ako zatial najslabsi zo vsetkych serii. Skoda, dalsia seria bude snad vyrazne lepsia. I atmosfera bola uz mimo a par dielov bolo i podpriemernych. Nic viac sa k tomu napisat neda. Treba vidiet a utvorit si nazor.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Myslienka ma prvym dielom zaujala. Totiz existenia akehosi clusteru ludi po celom svete a ich spojenie mysli. Avsak, ked sa jadrom kazdej casti stali psychicke depky kazdeho jedneho a neriesi sa totalne nic, a vidite len ich vyplakavanie a pocujete velmi silne, akoze hlboke kecy, stalo sa to zakonite otravnym. Volba postav je divacky atraktivna, hoci je "zaujimavy" ten pomer transiek, gayov, lezbiciek a zavislakov. I na PR celkom silne kafe, hoci prave na tychto temach sa da prizivit a zarezonovat. Vsakze. :D Prostredie sa strieda pomerne zbesilo a divak skace z jedneho kontinentu na druhy. Zial, ked uviazla najdolezitejsia a najzaujimavejsia dejova linia kdesi v pozadi, tak to je riadny divacky fail. To ani spomenute veci a pekna kamera a farbicky nezachrania. Za poslednu dobu jeden z najslabsich videnych serialov. Dalsie serie rad vynecham. Naopak, myslim ze serial potesi mladsie publikum a vyplni cas tym, co len potrebuju zabit cas. Narocnejsim, ci divacky zrelsim istotne neodporucam. Zabity cas, naplneny sledovanim nudy az hlupej naivity v v trblietavom pozlatku. 35%

Terminator Genisys (2015)

Srdcovka s Arniem. Sice poriadny hollywoodsky gulas, co moc neocenujem. Aj Matka drakov mi tu tiez moc nepasovala, ale aspon to odsypalo. Celkom dobre zakoncenie celej serie. Spokojnost. Ocenia, zvlast ti, co videli jednotku vo svojich mladsich rokoch a ziskala si ich.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Pomerne zabavny serial s vybornym charakterom "zvlastneho pravnika". Avsak napriek tomu, ze som serial pozrel cely za 2 dni, nachadzali sa v nom hluche miesta a tiez pasaze, ktore nudili. Predstavoval som si, ze to bude odsypat sviznejsie. Celych 10 dielov sa sice snazi pravnicit, ale samotne odhodlanie robit nieco srdcu blizke a pre divaka i zabavne je az na uplny zaver. Zatial sklamanie, hoci priznavam, ze sa jedna o mierny nadpriemer. Urcite sa nejedna o kusok, ktory by sa mohol porovnavat s Breaking Bad. Ani vzdialene. Snad sa druhou seriou tento serial riadne rozbehne.