Vrásky z lásky (2012)

Důstojné filmové loučení pro R. Brzobohatého a J. Jiráskovou. A obroda herectví J. Bohdalové - konečně z ní po letech někdo nedělá pitvořivou postavu. Babí léto nebo Fany jsou o třídu lepší. Klady: herecké obsazení a Strachovo vedení. Mínus: Epsteinův místy děravý scénář, který naznačí situace, ale nedořeší je.

Na samotě u lesa (1976)

Komedie, která nestárne a která se dá vidět opakovaně. Výborný scénář, výborní herci. Množství hlášek překračuje nadstandardní normu.

Škoda lásky (2013) (seriál)

Škoda lásky Škoda slov... Šabachův vtip rozved(k)li Hřebejk s Jarchovským do hodinového tápání. To, co Klein s Pecháčkem zvládli v pár minutových scénách ("Kájo, vydrž."), se pod Hřebejkovým vedením neskutečně vleče (scény z candrbálu, opakované obléhání vily a nelogické partnerství Gotta a Šípa - nejdřív jsem si myslel, že Šíp hraje moderátora, později vypadal na ochranku?:-). Poloviční stopáž by bohatě stačila. Pár vtipů pobavilo ("Darinko, zpívej.", rebarborový koláč, svetr Karel:-). Jednoznačkou vítězkou je Gottova manželka, která asi scénář prokoukla a raději nehrála... 33% Májová romance podle povídky Petra Hudského zaujme maximálně slovními hříčkami ("Šutr z Nevady." - "Nevadí."), vtip zavání trapností (houbaři v lese: "Já našel lišku" - "Já psa.") 12% za tuctovost. Manželka Pokud autor alibisticky rozmazává snové představy, tak u mě nemá šanci. A nepomůže tomu ani TUBLATANKA... 10%.Úspěšný lov Otázka zní: v této nudné vieweghovině autor chtěl udělat hlupáky z novinářů, nebo z úspěšných spisovatelů? Nepomůže tomu ani Nezval... 20% Miss Mokré tričko Formanová vykrádá Formana ... 10% Maruška "Co to, proboha, bylo?" Další Vieweghovu nudu částečně polidšťuje Eva Josefíková. ... 15% Vzpomínky Natahovaný příběh, který zaujme vtipem i dobrými herci. 50% Diamantová svatba Zdlouhavě odvyprávěný příběh drží nad vodou Jan Skopeček. 20% Družička: Příběh se naprosto odlišuje od ostatních, což ani tak nepřekvapí, když námět napsal autor, který žil v jiné době. Mám motivaci přečíst si povídku Jaroslava Havlíčka. 50% Petr Hudský má Přirozený talent psát povídky o ničem. Tvůrci navíc matou opětovným zařazením Langmajera, který předchozí 2 role ztvárnil ve Vieweghových povídkách. 15% Pravda Neoriginální příběh o otcovství. 10%. S jedním uchem na veselo Psanou podobu povídky a audioverzi v podání Zdeňka Svěráka znám. Televizní podání nestojí ani za bulharský leva. 10%

Modrý tygr (2012)

Výše zmiňované "dobrodružství, magično a humor, který by vtáhl rodiče a děti do světa fantazie," se nekoná. Hvězdička za politickou satiru.

V peřině (2011)

Téměř dvouhodinová estráda Lucie Bílé (s Filípkem) a Kabátu. (Ne)písničky s přihlouplými texty obnažují bezmoc této taškařice. Světlejší okamžiky přicházejí s Bolkem Polívkou, Eliškou Balzerovou a Arnoštem Goldflamem.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Scénáristické tápání působí jako jízda horské dráze - chvílemi nahoře (nápad se sněžným drakem), vícekrát ale dole (tři nudné úkoly). Pohádce chybí nejen herecké obsazení (až na Goldflama a Slavíkovou ostatní působí jako statisti - hlavně Matonoha a Liška v rolích princů!). Navíc pohádce chybí vtip (pitvoření druhého rádce nepočítám) a občas postrádá i logiku (čarodějnice nejdřív vymyslí celkem trapný úkol a pak princovi pomáhá, aby ho splnil???). Suma sumárum na rozdíl od pohádky Jak se budí princezny ve Sněžném drakovi jsou tak nesympatičtí neplavci, že bych jim snad přál nějakého vodníka, který by je skryl na věky do svého hrnečku:-)

Sportovec roku 2013 (2013) (pořad)

Mínusy: nudní moderátoři, absentující sportovci, nadhodnocený výkon Tomáše Berdycha. Plusy: vtipné televizní scénky, pohotová Dana Zátopková, příjemný hudební doprovod.

Sebemilenec (2013) (TV film)

Ve srovnání s Hadím tancem působí Sebemilenec vykonstuovaně. Postavy ve vztahu k okolí jednají nepřesvědčivě.

Klauni (2013)

Jeden je tělo, druhý mozek a třetí srdce. Příběh toho se srdcem se mi líbil nejvíc. Propletenec vztahů bývalých parťáků sice nutí přemýšlet, ale forma vyprávění (jeden se zpovídá v pořadu ČT, druhý před diplomantem...) je tak fádní, že celkově snímek působí průměrně.

O Vánocích už nechci slyšet ani slovo (1981) (TV film) odpad!

Vyčpělá "komedie". Komický se chvílemi zdál Postránecký, jinak nikdo. V hlavní roli není Kostka, ale digestoř. Dialogy jsou naprosto primitivní, stejně jako celý scénář (na syna stále někdo před panelákem čeká - taxík, Jana...). Škoda, že místo záclon neshořel ten scénář.