TPB AFK - Příběh the pirate bay (2013)

Ideologii svobody na internetu a smrt veskere komerci zastavam na 100%, ale tenhle dokument mi nic moc hodnotneho neukazal. Alespon nejaka ta rekapitulace co se delo okolo The Pirate Bay, nic hlubokeho k zamysleni na tema stahovani a copyrightu od toho ale necekejte. 5/10

Protektor (2009)

Trosku netradicni CZ variace na nahaneni zidu s vybornou hudbou, kde to docela funguje v (ne)romanticke rovine, ale nefunguje ta typicka SS hrozba, takze to vubec neni napinave. 5/10

Disturbia (2007)

Zabavna a pohodova jednohubka, moderni variace na Okno do dvora pro mladez, takze zaklad tu je a prvni pulka je uplne v pohode koukatelna. I Shia, kteryho nesnasim se do podobne role hodi. Ze se to zacne hrotit je vam jasne celou dobu, bohuzel stejne jako v drtive vetsine pripadu, jakmile k tomu dojde, cele se to rozsype. Chtelo by to aby podobne filmy prestaly jet podle sablony, je to predvidatelna nuda a cim dal vetsi otrava. Misto vyhroceneho honeni se s vrahem v temnym baraku by treba mohli zajit do galerie. 5/10

Divergence (2014)

Prvni cast s vyberem frakci velmi slibna a zabavna, dalsi Hunger Games? Natocene to neni spatne, Junkie XL hudba, do hlavni role bych vrazil nevyuzitou Maggie Q. Postupne to bohuzel upada. Trosku vic sci-fi/post-apo, min teenage a bylo by to super. 6/10

Transcendence (2014)

Super koncept, ktery zustava pomerne dost nevyuzity, stejne jako nekteri herci viz. Morgan Freeman, nebo Cillian Murphy, kteri tam hraji krovi. Navic ma clovek pocit, ze uz to nekde desetkrat videl, u hudby, ze uz ji nekde slysel atd. Obecne by se dalo rict, ze namet je hodne slibny, ale provedeni pokulhava a sci-fi tema zustava jen na povrchu, coz je skoda. 5/10

Pouta (2009)

Jedna hvezda za prekvapive vyborny soundtrack a druha za skvely song ve finalnich credits. Jinak je to nicim zajimavy, typicky cesky komunisticky hnus. 4/10

Vyšší princip (1960)

Hodnoceni tezce prepalene, takove klasicky ceske Heil Hitler pro pametniky. 5/10

Jodorowsky's Dune (2013)

Fantasticky dokument o snu jednoho ambiciozniho umelce bojujicimu s filmovym prumyslem o realizaci sveho filmoveho snu. Tohle mohlo byt nadcasove sci-fi veledilo, epicka knizni predloha, Giger art, Pink Floyd hudba, reziser, ktery do toho vkladal komplet vsechno, vcetne sveho syna. Bohuzel to nevyslo, ostatne stejne jako nasledny Lynchuv boj s producenty, ktery skoncil nepopularnim strihacim fiaskem a Duna tak zustava masterpiecem pouze v literarni sfere. 9/10

Ve stínu (2012)

Na ceske pomery prekvapive dobry komunisticky retro noir. Ta dobova stylizace byla vyborna, po dlouhe dobe vylozene kvalitni CZ kousek. 8/10

Video Games: The Movie (2014)

Pekny prurez historii videoher se zamerenim primarne na konzole, ale trestuhodne opomijena nejzasadnejsi PC herni scena. 6/10